Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz: 29 kwietnia - 5 maja (Waltonchain, Quantstamp, Zilliqa)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów. Koniec kwietnia to czas uruchamiania własnych sieci blockchain przez liczne projekty i rozpoczynania przez nie procesu migracji tokenów, którego przegapienie może być zgubne w skutkach.

 

Bitcoin SV (BSV) - 29 kwietnia (13. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek 29 kwietnia Bitcoin SV zostanie usunięty z giełdy kryptowalut Kraken, co jest pokłosiem akcji #delistBSV, związanej z zachowaniem twórcy BSV Craiga Wrighta, twierdzącego że jest on Satoshim Nakamoto i grożącego pozwami sądowymi członkom społeczności, którzy oskarżają go o kłamstwo. 22 kwietnia BSV został usunięty również z giełdy Binance, która była dla niego głównym źródłem płynności, wcześniej zaś (18 kwietnia) także z kantoru kryptowalutowego ShapeShift.

Bitcoin SV (Satoshi Vision - BSV) to kontrowersyjna kryptowaluta, która powstała w wyniku podziału sieci Bitcoin Cash (BCH), który odbył się 15 listopada 2018 r. Kryptowaluta jest rozwijana przez firmę nChain, należącą do Craiga Wrighta, podającego się za Satoshiego Nakamoto, anonimowego twórcę bitcoina.

Reklama

Bitcoin SV posiada maksymalną pojemność bloku wyznaczoną na 128 MB (czterokrotnie więcej niż Bitcoin Cash). BSV można kopać za pomocą tego samego sprzętu, co bitcoina i Bitcoin Cash.

Dostępność BSV na giełdach: IDCM (ponad 20% obrotu), BitForex (ponad 13% obrotu), HitBTC (ok. 10% obrotu), Coindeal oraz BitBay (obrót BSV na obu polskich giełdach jest w zasadzie zerowy).

URL Artykułu

 

Quantstamp (QSP) - 30 kwietnia (248. miejsce w CMC)

Zgodnie z white-paperem projektu, do końca kwietnia Quantstamp ma opublikować funkcjonującą wersję 2.0 swojego protokołu, służącego do badania stabilności, bezpieczeństwa i poprawności kodu źródłowego smart kontraktów funkcjonujących w sieci Ethereum (ETH), pisanych w języku Solidity.

Reklama

Quantstamp jest nowatorskim protokołem pozwalającym na przeprowadzania audytów bezpieczeństwa smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. QSP jest tokenem Ethereum w standardzie ERC20.

Dostępność QSP na giełdach: Binance (ponad 95% obrotu), Huobi (ok. 2,5% obrotu).

 

Quarkchain (QKC) - 30 kwietnia (119. miejsce w CMC)

We wtorek 30 kwietnia projekt ma opublikować pierwszą wersję swojej autonomicznej sieci blockchain Quarchain Singularity 1.0. Jest to wyjątkowo istotne wydarzenie dla projektu, które może wpłynąć na jego notowania. Quarkchain to wysokoskalowalna sieć blockchain, kompatybilna ze smart kontraktami Ethereum , z hybrydowym algorytmem konsensusu i wykorzystująca rozwiązanie skalujące określane jako sharding.

Dostępność QKC na giełdach: Binance (ponad 45% obrotu), Upbit (prawie 40% obrotu, niedostępna dla osób spoza Korei Płd.), Coinbene (ok. 3% obrotu), Kucoin (poniżej 1% obrotu).

Reklama

 

Zilliqa (ZIL) - 30 kwietnia (44. miejsce w CMC)

Zamiana tokenów (ang. token swap) z dotychczasowych ERC20 (Ethereum) na te, funkcjonujące w autonomicznej sieci blockchain projektu (ang. main net). Zamiana ma rozpocząć się w ostatni dzień kwietnia i twrac do końca czerwca 2019 r. Obecnie brak komunikatów dotyczących giełd kryptowalut wspierających proces zamiany tokenów, poza platforma handlowa KuCoin.

Zilliqa (ZIL) to projekt platformy blockchain, mającej rozwiązać problem niskiej skalowalności zdecentralizowanych sieci. Zilliqa do tego celu wykorzystuje tzw. sharding, który pozwala na tworzenie przez pełne węzły tzw. odłamków, które również są w stanie przetwarzać transakcje autonomicznie, tym samym zwiększając przepustowość sieci. Obecnie Zilliqa działa w sieci, która pozwala na przetwarzanie ponad 2500 tys. transakcji są sekundę (TPS). 

Dostępność ZIL na giełdach: Binance (niemal 25% obrotu), BiteBTC (ponad 20% obrotu), Huobi (ponad 7% obrotu), Bittrex (ok. 1% obrotu).

 

Phantasma (SOUL) - 30 kwietnia, 5 maja (633. miejsce w CMC)

Reklama

Projekt do końca kwietnia uruchomi własna siec blockchain (poza ekosystemem platformy NEO), rozpocznie proces stakowania, za który będzie można otrzymać wynagrodzenie w postaci tokenów KCAL, a także opublikuje aplikację mobilną Phantasma. W niedzielę 5 maja rozpocznie się proces wymiany tokenów z NEP-5 na działające we własnej sieci.

SOUL jest tokenem w sieci NEO (standard NEP-5). Projekt ma na celu integrację zdecentralizowanych aplikacji z różnych blockchainów w obrębie jednego, intuicyjnego ekosystemu.

Dostępność SOUL na giełdach: Hotbit (ponad 50% obrotu), KuCoin (ok. 30% obrotu).

 

Waltonchain (WTC) - 30 kwietnia (63. miejsce w CMC)

Z ostatnim dniem kwietnia rozpocznie się zamiana tokenów WTC z sieci Ethereum (ERC20) na funkcjonujące w obrębie autonomicznej sieci Waltonchain.

Reklama

Waltonchain to wielowarstwowa platforma blockchain służąca m.in. do monitorowania i kontroli łańcuchów dostaw produktów, czy ich kontroli jakości oraz oryginalności. Sieć zintegrowana jest z bezprzewodowymi chipami RFID (ang. Radio Frequency Identification), które aktualnie wykorzystywane są w pilotażowych projektach z branży rolniczej i odzieżowej. 

Dostępność WTC na giełdach: Binance (ponad 65% obrotu), Huobi (ok. 10% obrotu), Bithumb (ok. 5% obrotu).

Pełen opis platformy Waltonchain znajdziesz w poniższym artykule edukacyjnym:

URL Artykułu

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • IoTeX (IOTX): -21,35% (-16,95% do BTC)
  • Bitcoin SV (BSV): 0,11% (-1,27% do BTC)
  • Phantasma (SOUL): -50,42% (-51,07% do BTC)
  • Binance Coin (BNB): -1,18% (-2,51% do BTC)
  • Basic Attention Token (BAT): -9,16% (-10,35% do BTC)
  • Shift (SHIFT): -13,75% (-14,87% do BTC)
Reklama

 

Krypto Kalendarz z poprzedniego tygodnia:

URL Artykułu

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama