Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Krypto Kalendarz: 20-27 maja (Binance Coin, Everipedia, Malta Blockchain Summit)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejny tydzień to kolejne projekty kryptowalutowe, mające przed sobą wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na ich wycenę. Krypto Kalendarz to cykl cotygodniowych artykułów publikowanych na łamach FXMAG w każdą niedzielę, zbierających w jednym miejscu najistotniejsze pod względem fundamentalnym wydarzenia dla altcoinów i cyfrowych tokenów. W zeszłym tygodniu na rynku miało miejsce swoiste odrodzenie altcoinów, z których większość w zauważalny sposób zyskała na wartości, w tym także projekty opisywane w zeszłotygodniowym kalendarzu. Czy w nadchodzącym tygodniu sytuacja się powtórzy?

 

Bluzelle (BLZ) - 20 maja (287. miejsce w CoinMarketCap)

W poniedziałek 20 maja opublikowana zostanie pierwsza publiczna wersja usługi MEIER, będącej kluczowym elementem całego projektu Bluzelle. Wraz ze startem usługi, rozpoczęty zostanie pilotażowy program wdrażania pierwszych klientów, którzy rozpoczną testowanie platformy. Publikacja MEIER jest jednym z kluczowych etapów rozwoju platformy.

Bluzelle to projekt rozwijający usługi oparte na zdecentralizowanej chmurze danych, przystosowanej szczególnie dla smart kontraktów, co ma zapewnić ich niewielką wagę na samym blockchainie, w którym funkcjonują, jednocześnie zapewniając natychmiastowy dostęp do danych (tzw. general caching). Usługi Bluzelle mogą być wykorzystywane w rozbudowanych smart kontraktach, które przetwarzają dużą ilośc danych, co doprowadziłoby do osiągania przez nie zbyt dużych rozmiarów. Tokeny BLZ oparte są na smart kontrakcie Ethereum (ERC20).

Reklama

Dostępność BLZ na giełdach: Binance (ponad 50% obrotu), Gate.io (niecałe 20% obrotu), DragonEX (ok. 15% obrotu).

 

Callisto Network (CLO) - 20 maja (516. miejsce w CMC)

Projekt opublikuje nową wersję swojego portfela webowego, która pozwoli m.in. na zamrożenie swoich tokenów w celu rozpoczęcia stakowania, za które aktualna miesięczna stopa zwrotu wynosi 2,9%. Callisto Network to sieć oparta na algorytmie konsensusu Proof of Work (górnicy wykopują nowe bloki), zaś wynagrodzenie za trzymanie tokenów to tak naprawdę tzw. cold staking, czyli pasywny przychód generowany za zamrożenie części salda swojego portfela, nie zaś za realny udział w konsensusie sieci, jak ma to miejsce w łańcuchach Proof of Stake.

Callisto Network funkcjonuje w obrębie własnej sieci blockchain i jest w pełni kompatybilne z wirtualną maszyną Ethereum (smart kontrakty, aplikacje etc.).

Dostępność CLO na giełdach: STEX (ponad 95%), HitBTC (niecałe 2% obrotu), Bitfinex (mniej niż 1% obrotu).

Reklama

 

Binance Coin (BNB) - 21 maja (7. miejsce w CMC)

BNB pojawi się na platformie handlowej FinanceX. Giełda Binance ma również wówczas ogłosić zasady partnerstwa z FinanceX. Binance Coin (BNB) to token użytkowy największej na świecie giełdy kryptowalut Binance. Jego główną funkcją jest obniżanie opłat i prowizji transakcyjnych naliczanych na giełdzie. BNB służył również do zebrania funduszy na rozwój giełdy podczas ICO w lipcu 2017 r. Maksymalna liczba tokenów BNB to 200 mln, jednak co kwartał jest ona zmniejszana przez giełdę, która skupuje część tokenów z rynku i dokonuje ich „spalenia”, co będzie miało miejsce aż do zmniejszenia liczby o połowę (do 100 mln sztuk). 

Dostępność BNB na giełdach: Binance (prawie 60% obrotu)

 

Everipedia (IQ) - 21 maja (245. miejsce w CMC)

We wtorek rozpocznie się migracja zdecentralizowanej platformy everipedia.org do sieci blockchain EOS. Proces migracji ma zakończyć się do końca drugiego kwartału tego roku, ze względu na konieczność przeprowadzenia testów. Do tego czasu platforma będzie dostępna wyłącznie w trybie tylko do odczytu (nie będzie można dodawać i edytować haseł). Platforma Everipedia jest zdecentralizowanym odpowiednikiem Wikipedii, czyli internetową encyklopedią. Celem Everipedii jest zapewnienie odpornego na cenzurę, rozproszonego, angażującego społeczność i ogólnodostępnego źródła wiedzy z własnym modelem ekonomicznym, zachęcającym do aktywności oraz systemem społecznościowej weryfikacji jakości treści.

Reklama

Token IQ funkcjonuje w sieci EOS i jest przyznawany m.in. autorom haseł publikowanych na platformie za ich aktywność i zaangażowanie, tokeny służą również do głosowania w kwestii jakości artykułów.

Dostępność IQ na giełdach: Bitfinex (ponad 90% obrotu), BigONE (ok. 5% obrotu), OTCBTC (ok. 2% obrotu).

 

SnapCoin (SNPC) - 22 maja (945. miejsce w CMC)

W środę nastąpi drugi etap niszczenia tokenów (ang. token burn) SNPC, które nie zostały sprzedane podczas ICO. Trzeci etap niszczenia tokenów będzie miał miejsce 22 sierpnia. Po wszystkich trzech etapach podaż tokenów SnapCoin zmniejszy się z początkowych 735 mln jednostek do 650 mln, z których 605 mln będzie znajdowało się w obiegu rynkowym.

SNPC jest tokenem użytkowym portalu społecznościowego Snaparazzi, funkcjonującym w ramach smart kontraktu Ethereum (ERC20). Snaparazzi jest portalem społecznościowym opartym na aplikacji mobilnej, którego założeniem jest publikowanie własnych materiałów video przez użytkowników, zarówno typowo rozrywkowych, jak i dokumentujących konkretne wydarzenia. Użytkownicy aplikacji są wynagradzani tokenami SNPC za swoja aktywność, zarówno jako twórcy, jak i komentatorzy. 

Reklama

Dostępność SNPC na giełdach: CoinTiger (ok. 99% obrotu).

 

Konferencja Malta AI & Blockchain Summit - 23-24 maja

Jedna z największych konferencji branżowych w Europie, poświęconych m.in. technologii blockchain.

 

Zmiana ceny projektów opisanych w Krypto Kalendarzu w zeszłym tygodniu (7 dni):

  • DAPS Token (DAPS): 2,94% (-24,5% do BTC)
  • Bytom (BTM): 22,87% (8,77% do BTC)
  • Phore (PHR): 17,15% (3,62% do BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH): 17,19% (3,71% do BTC)
  • Binance Coin (BNB): 40,95% (24,72% do BTC)

URL Artykułu

Reklama

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama
Reklama