Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Revolut

Komisja Nadzoru Finansowego zareagowała na problemy techniczne i opóźnienia transakcji dokonywanych za pomocą systemu płatności Revolut, o których spółka poinformowała 1 lipca. Komunikat KNF potwierdza legalność działalności Revolut na terenie Polski, a także zwraca się do regulatora nadzorującego spółkę o zwiększenie kontroli nad jej funkcjonowaniem.

 

KNF zauważa, że Revolut posiada licencję wydaną przez angielskiego regulatora FCA (firma ma siedzibę w Londynie), która zezwala na prowadzenie działalności w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego oraz świadczenia usług płatniczych, w tym prowadzenia rachunków płatniczych i wykonywania transakcji płatniczych. Komisja zaznacza jednak, że nie jest ona organem nadzorującym Revolut i nie ma prawa do kontroli ewentualnych nieprawidłowości, potencjalnie zachodzących w spółce. KNF nie może także podjąć działań mających na celu zapobieżenie naruszeniom interesów polskich klientów Revolut, jak czytamy w komunikacie z 5 lipca.

Komisja poinformowała również o tym, że zgłosiła do swojego angielskiego odpowiednika FCA (Financial Conduct Authority) wniosek o zapewnienie i utrzymanie zwiększonego nadzoru nad spółką Revolut.

Reklama

Czy to oznacza, że klienci Revolut powinni obawiać się o bezpieczeństwo swoich środków? Niekoniecznie, zwłaszcza że to nie pierwsze problemy techniczne usługi. Oczywiście, zawsze należy zachowywać środki bezpieczeństwa i kierować się ograniczonym zaufaniem, lokując na swoim koncie jedynie fundusze, których ewentualna strata lub czasowe zamrożenie nie będą dotkliwe. Komunikat KNF jest najprawdopodobniej jedynie rutynową reakcją na zgłoszenie konsumenckie ws. problemów technicznych Revolut.

 

Problemy techniczne Revolut

Revolut na początku lipca miał poważną awarię, w ramach której tysiące klientów z całego świata wykonało transakcje, które nie zostały sfinalizowane, mimo pobrania kwoty z salda konta. Problem miał charakter globalny, stąd też dotknął również klientów z Polski. Firma zapewniła użytkowników, że zwróci wszystkie niepoprawnie pobrane środki.

 

Revolut to angielska spółka założona w 2013 r., która określa siebie jako nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych banków, oferując bezpłatne konto z obsługą 25 walut narodowych z poziomu aplikacji mobilnej. Revolut oferuje również karte płatniczą Visa lub MasterCard, która pozwala uniknąć wysokich kosztów przewalutowania przy wypłatach z bankomatach i płatnościach.

Reklama

 

Dużą popularność zawdzięcza również pośredniej obsłudze najpopularniejszych kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), ethereum (ETH), Litecoin (LTC) w obrębie aplikacji.

W marcu 2018 r. Revolut otworzył swój polski oddział w Krakowie.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Reklama

 

Czytaj więcej