Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

prochem bankier

Pandemia nie wstrzymała inwestycji w przemyśle chemicznym. Według danych GUS, w 2021 roku nakłady sektora wyniosły prawie 16 mld zł (wzrost ok. 19% r/r). Polskie przedsiębiorstwa chemiczne dalej zwiększały nakłady na rozbudowę instalacji by lepiej wykorzystywać moce produkcyjne oraz dostosowywać procesy technologiczne do regulacji klimatycznych i środowiskowych. Wyniki Prochem-u za 2021 rok uważamy za dobre, mimo rosnących kosztów surowców i materiałów budowlanych, co wpłynęło na spadek marż w drugiej połowie roku.

W bieżącym roku, w obliczu nowej rzeczywistości, która po raz kolejny okazała się nieprzewidywalna, widzimy dla Spółki więcej szans niż zagrożeń. W naszej ocenie wojna na Ukrainie przyspieszy wiele inwestycji uniezależniających unijną gospodarkę od surowców importowanych ze wschodu. Spodziewamy się rozbudowy gazoportów, szybszego rozwoju OZE oraz technologii wodorowych, w których Prochem jako jedna z niewielu spółek inżynieryjnych posiada niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. Dodatkowo na dobre wyniki w 2022 roku powinna wpłynąć sprzedaż kompleksu biurowego Astrum Business Park w Warszawie.

PROCHEM SA (PRM): Przyszłość nadchodzi szybciej niż oczekiwano. Raport na zlecenie GPW - 1PROCHEM SA (PRM): Przyszłość nadchodzi szybciej niż oczekiwano. Raport na zlecenie GPW - 1

W naszej ocenie, to właśnie dobre perspektywy sprawiają, że kurs akcji Prochem-u w bieżącym roku zachowuje się zdecydowanie silniej niż rynek. My również pozostajemy optymistycznie nastawieni do Spółki i podnosimy cenę docelowa do 37 zł co stanowi premię w stosunku do obecnej ceny rynkowej (32,8 zł) na poziomie 12%.

Reklama

PROCHEM SA (PRM): Przyszłość nadchodzi szybciej niż oczekiwano. Raport na zlecenie GPW - 2PROCHEM SA (PRM): Przyszłość nadchodzi szybciej niż oczekiwano. Raport na zlecenie GPW - 2

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

Czytaj więcej