Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs eurodolara

Rozpoczęliśmy sesję wtorkową. Główna para walutowa eurodolar notowania zainaugurowała na poziomie 1.1334. Pierwsze godziny handlu przyniosły wzrosty EURUSD, w rezultacie czego już znajdujemy się w okolicach wczorajszego maksimum cenowego. Czy uda się pokonać poziom 1.1360? Czy może na wykresie pojawi się formacja podwójnego wierzchołka? Sprawdźmy jak prezentuje się wykres euro do dolara.

Dane ekonomiczne, które mogły wpłynąć na kurs euro, dolara, funta, franka

Na sesji wtorkowej do tej pory poznaliśmy tylko odczyty, które mogły wpłynąć na kurs dolara australijskiego oraz kurs funta brytyjskiego. O 1:30 poznaliśmy wskaźnik cen nieruchomości dla Australii, który okazał się być gorszy od oczekiwań inwestorów. O godzinie 10:30 opublikowana została seria danych dla funta brytyjskiego. Odnotowano spadek stopy bezrobocia w Wielkiej Brytanii do poziomu 3,9%. Gorzej od oczekiwań wypadł tylko parametr wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. O godzinie 10:35 rozpoczęło się przemówienie jednego z członków Europejskiego Banku Centralnego. To jednak dane, które nie powinny istotnie wpłynąć na kurs euro. Do tej pory sytuacja pary EURUSD była bardziej techniczna niż fundamentalna. O godzinie 11:00 poznamy indeks ZEW dla Niemiec oraz całej strefy euro i to ewentualnie te odczyty zadecydują o dalszych wzrostach bądź spadkach eurodolara.

Wykres euro do dolara - omówienie sytuacji technicznej

Na interwale dziennym kurs eurodolara ukształtował formację V-kształtną. To ciężka do wykorzystania formacja, która zwiastuje dynamiczne odwrócenie trwającej wcześniej tendencji. Formacja ta pojawiła się niedługo po ustanowieniu nowego rocznego minimum na poziomie 1.1170. To jednak nie oznacza, że nagle na parze EURUSD pojawi się długoterminowa tendencja wzrostowa. Od wyrokowania takiego scenariusza jestem daleki. Gdy zerkniemy na niższy interwał np. H1, to zauważymy, że ostatnia godzina handlu przyniosła reakcję na poziom oporu. Tym poziomem jest wczorajsze maksimum cenowe. Gdyby kurs euro do dolara spadł poniżej 1.1324 moglibyśmy mówić o ukształtowaniu się formacji podwójnego wierzchołka. Do takiego scenariusza brakuje zaledwie 25 pipsów. Kolejne odczyty makro na sesji wtorkowej powinny wpłynąć na wygenerowanie sygnału spadkowego lub przełamanie wczorajszego wierzchołka.

19 marca kurs euro do dolara wykres interwał H119 marca kurs euro do dolara wykres interwał H1

Reklama

Wykres euro do dolara EURUSD na interwale H1

Czytaj więcej