Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Epicki Flip Rafała Zaorskiego

We wtorek wieczorem warszawska kancelaria poinformowała o zablokowaniu projektu Rafała Zaorskiego. Czy eksperyment można uznać za zakończony? 

 

 

Reklama

 

“Epicki Flip zablokowany” - informuje kancelaria 

Kancelaria OCTO Legal poinformowała w poście na portalu LinkedIn o zablokowaniu inicjatywy “Epicki Flip”, której pomysłodawcą jest Rafał Zaorski. Jak przekazano, uzyskano dla wspólnoty mieszkaniowej Złota 44 zabezpieczenie roszczenia o zezwolenie na dokonanie sprzedaży lokalu mieszkalnego, którego właścicielem jest znany spekulant. Transakcja ma się odbyć w drodze licytacji.  

Jest to precedensowe rozstrzygnięcie, które potwierdza, że prawo własności nie jest absolutne. Własność lokalu mieszkalnego i prawo dysponowania nią ma granice wyznaczone przez własność innych lokali, dobre obyczaje, porządek domowy i dobrosąsiedzkie stosunki” - dodano. 

 

Zobacz również: Epicki Flip Rafała Zaorskiego budzi emocje. Mamy oświadczenie Złotej 44

 

Reklama

 grafika numer 1 grafika numer 1

Źródło: OCTO Legal/LinkedIn

 

Co dalej z głośnym eksperymentem? 

Post został opublikowany w mediach społecznościowych, a sam zainteresowany jeszcze nie odniósł się do tego wątku. 

Już od ponad miesiąca temat podziału mieszkania w luksusowym apartamentowcu przy Złotej 44 budzi kontrowersje. Batalia pomiędzy zarządem wspólnoty a inwestorem toczy się tygodniami, przybierając przy tym różne formy. 

Reklama

 

 

Pomimo że to nie pierwsze zjawisko tzw. tokenizacji nieruchomości, lokalizacja i wybór apartamentu sprawiły, że temat szybko zyskał na popularności w mediach. Prawnicy nie byli zgodni co do przyszłości eksperymentu, jednak wskazywano, że jego realizacja w teorii jest możliwa.

Reklama

"Zgodnie z prawem może być nieograniczona liczba współwłaścicieli, dlatego jest to dopuszczalne. Z podobnymi sytuacjami spotykamy się choćby w gruntach pod lokalami mieszkalnymi, gdzie występuje duża liczba współwłaścicieli. W zależności od wielkości budynku z lokalami mieszkalnymi może być 20, 30, a nawet 100 współwłaścicieli nieruchomości wspólnej. Nie ma przepisów zabraniających na dzielenie własności przez nawet i 20 tys. osób" - komentowała dla FXMAG Adwokat Dr Magdalena Durlik-Olszewska, reprezentująca warszawską Kancelarię Adwokacką LexInvest

 

Zobacz również: Epicki Flip to nie nowość, Rafał Zaorski nie jest pionierem

 

"Mieszkańcy budynku mogą wnieść pozwy o naruszenie posiadania. Jeśli sąsiedzi będą czuli dyskomfort, mogą skorzystać z odpowiednich instytucji i narzędzi prawnych. Roszczenie może dotyczyć określonych immisji takich jak np. nadmierny hałas" - dodała Dr Durlik-Olszewska.  

Według przekazanych informacji, zapisów na “Epicki Flip” było ok. 60 tys, przy czym organizator ma rozdysponować ich “tylko” 20 tys. Oznacza to, że zainteresowanie projektem było ogromne. Świadczy o tym również oferta bukmachera Betclic, który przyjmuje zakłady dotyczące projektu. 

 

Pełna opinia tutaj: Epicki Flip Rafała Zaorskiego w oczach ekspertów TYLKO NA FXMAG

Reklama

 

 

Czy sprawę można uznać za zakończoną? Z pewnością pojawi się jeszcze wiele wątków dotyczących przyszłości apartmentu 504. 

Czytaj więcej

Artykuły związane z Epicki Flip Rafała Zaorskiego