Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

dzisijesza cena dolara

W dzisiejszym artykule skupimy się na analizie notowań dolara amerykańskiego, który w ostatnim czasie doświadczył znacznych wahań kursowych. Przeanalizujemy, jakie poziomy osiągał USD w stosunku do innych walut, w tym PLN, w ciągu ostatniego tygodnia, ostatniego miesiąca oraz w dłuższym okresie roku lub kilku ostatnich lat. 

Przyjrzymy się fluktuacjom kursu USD/PLN, zwracając uwagę na minimalne i maksymalne wartości, jakie ta para walutowa osiągnęła w określonych przedziałach czasowych, oraz na poziom zmienności. Dodatkowo, omówimy prognozy i przewidywania dotyczące przyszłych możliwych kierunków dla USD/PLN, przedstawione przez ekonomistów i ekspertów rynku.


>> Czytaj również:  Energetyczny boom, bańki spekulacyjne i przegląd wyników finansowych tygodnia

 

Kurs dolara USD/PLN w ciągu ostatniego tygodnia -0,48%

Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia kurs dolara amerykańskiego (USD) w stosunku do polskiego złotego (PLN) pozostawał stosunkowo stabilny, oscylując w zakresie od 3,9151 do 3,9330. Początkowy kurs otwarcia wyniósł 3,9180.

Pomimo pewnych fluktuacji w ciągu dnia, kurs USD/PLN utrzymywał się w zbliżonym zakresie wartości. Warto zauważyć, że w poprzednim miesiącu kurs dolara wobec złotego doświadczył pewnego spadku, zanotowano zmianę na poziomie -0,14, co stanowiło spadek o 3,46%. 

Oznacza to, że w ciągu ostatnich kilku tygodni wartość dolara wobec złotego zmniejszyła się. Mimo to, kurs USD/PLN w dalszym ciągu utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie w porównaniu do niedawnych miesięcy, co może wynikać z różnych czynników, takich jak sytuacja na rynkach finansowych, decyzje banków centralnych oraz ogólne nastroje inwestorów.

 grafika numer 1 grafika numer 1

 

Dolar nieco silniejszy po pozytywnych danych makroekonomicznych i aukcjach obligacji USA

Globalne rynki walutowe pozostają względnie spokojne, a dolar jest nieznacznie silniejszy. Siłę tę napędził wczorajszy nieoczekiwany wzrost amerykańskiego wskaźnika zaufania konsumentów za maj oraz nieznaczny wzrost rentowności obligacji skarbowych USA na skutek nieco słabych aukcji dwu- i pięcioletnich papierów wartościowych USA.

Reklama

We środę wieczorem odbyła się aukcja obligacji skarbowych USA o wartości 44 mld dolarów o okresie zapadalności siedmiu lat, pisali ekonomiści ING w swoim raporcie. Możliwość rządu USA do finansowania swojego zadłużenia w tej samej cenie była gorącym tematem dla rynków finansowych w tym roku, ale jak dotąd wyższe rentowności obligacji skarbowych USA wiążą się ze wzrostem siły dolara.

 

>> zobacz również: Kurs złotego (PLN) ze sporym wzrostem. Globalne trendy wspierają narodową walutę

 

Notowania dolara USD/PLN na przestrzeni miesiąca - 3,34%

W ciągu ostatniego miesiąca kurs dolara amerykańskiego (USD) w stosunku do polskiego złotego (PLN) wykazywał tendencję spadkową. Kurs otwarcia wynosił 3,9180, jednakże zmniejszył się do poziomu 3,9145 na koniec okresu. 

Reklama

Maksymalny kurs osiągnięty w ciągu miesiąca wyniósł 4,0611, podczas gdy minimalny wyniósł 3,9145. Zmiana kursu w ciągu miesiąca wyniosła -0,14, co oznacza spadek o 3,46%.

 grafika numer 2 grafika numer 2

 

Wstrzymanie interwencji walutowych w Japonii do osiągnięcia kursu USD/JPY bliskiego 160

“Podejrzewamy, że władze lokalne mogą zaoszczędzić na interwencjach (50 miliardów dolarów sprzedanych dotychczas w tym roku walut) do czasu, gdy kurs USD/JPY zbliży się do 160.” - pisali ekonomiści ING, Turner Chris

 

Notowania USD/PLN w ciągu roku - 7,25%

W ciągu ostatniego roku kurs dolara amerykańskiego (USD) w stosunku do polskiego złotego (PLN) wykazał tendencję spadkową. Kurs otwarcia wynosił 3,9180, jednakże zmniejszył się do poziomu 3,8908 na koniec okresu. 

Reklama

Maksymalny kurs osiągnięty w ciągu roku wyniósł 4,4215, podczas gdy minimalny wyniósł 3,8908. 

Zmiana kursu w ciągu roku wyniosła -0,31, co oznacza spadek o 7,82%. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wartość dolara wobec złotego zmniejszyła się, co może być wynikiem różnych czynników.

 grafika numer 3 grafika numer 3

 

Kurs dolara w ostatnich 2 latach -8,02%

W okresie dwóch lat kurs dolara amerykańskiego (USD) wobec polskiego złotego (PLN) wykazał tendencję spadkową. W momencie otwarcia analizowanego okresu wynosił on 3,9180, a na zakończenie spadł do poziomu 3,8908.

Reklama

 Najwyższy zanotowany kurs w ciągu tych dwóch lat wyniósł 5,0033, a najniższy 3,8908. Zmiana kursu w tym okresie wyniosła -0,34, co oznacza spadek o 8,71%.

Te liczby odzwierciedlają ogólną tendencję spadkową dolara wobec złotego w badanym dwuletnim okresie, co mogło być rezultatem różnorodnych czynników, takich jak zmiany w polityce pieniężnej, czynniki rynkowe oraz kwestie gospodarcze zarówno w Polsce.

 grafika numer 4 grafika numer 4



>> Zobacz także: Cyberpunk 2077 – rekordowa sprzedaż i nagrody umacniają akcje spółki CD Projekt

Czytaj więcej

Artykuły związane z dzisijesza cena dolara