Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ekonomiści PKO Banku Polskiego zwycięzcami Analyst Forecast Awards 2021 FocusEconomics

|
selectedselectedselected
Ekonomiści PKO Banku Polskiego zwycięzcami Analyst Forecast Awards 2021 FocusEconomics | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Analitycy PKO Banku Polskiego po raz kolejny okazali się najlepsi w kraju w prognozowaniu ekonomicznym – wygrali Analyst Forecast Awards 2021 FocusEconomics. Nagroda przyznawana jest w ponad 90 krajach na świecie na postawie oceny trafności prognoz najważniejszych wskaźników makroekonomicznych.

Zespół ekonomistów PKO Banku Polskiego zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i został wyróżniony w 4 szczegółowych kategoriach: inflacja, stopy procentowe, kurs walutowy oraz bilans płatniczy. Ocenie podlegały prognozy głównych wskaźników w 22-miesięcznym cyklu. Bankowy zespół ekonomistów przygotowywał najtrafniejsze przewidywania. Tym samym okazał się najlepszy w Polsce.

Nagroda od Focus Economics to kolejne potwierdzenie umiejętności analizowania danych i identyfikowania kluczowych trendów analityków z PKO Banku Polskiego. Ich prognozy głównych wskaźników makroekonomicznych w 2020 r. były zdecydowanie lepsze, niż konkurencji. W tym roku zdobyli także pierwszą nagrodę w rankingu londyńskiego Consensus Economics (Forecast Accuracy Award 2020) i zwyciężyli w konkursie prognoz Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

- Można powiedzieć, że zgarnęliśmy potrójną koronę. Wcześniej wygraliśmy konkurs Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” i ranking Consensus Economics, a teraz Analyst Forecast Awards 2021 FocusEconomics. To nie udało się jeszcze nikomu na polskim rynku. Ogromnie się z tego cieszymy. Zwłaszcza, że nasze prognozy dotyczyły specyficznego roku – pandemicznego. Jest to potwierdzenie, że zespół naszych analityków tworzą najwyżej klasy eksperci. Dziękuję i gratuluję całemu zespołowi. Kluczem do sukcesów była systematyczność i wszechstronność. W formułowaniu prognoz wykorzystujemy alternatywne dane, autorskie wskaźniki koniunktury i metody data science.

mówi Piotr Bujak, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych w PKO Banku Polskim.

Reklama

Podkreśla także, że dużym wsparciem dla ekonomistów banku są regularne kontakty z klientami i jednostkami biznesowymi Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego (bankowość korporacyjna, bankowość przedsiębiorstw, Biuro Maklerskie, PKO Leasing, PKO Hipoteczny) oraz współpraca z innymi jednostkami analitycznymi w organizacji.

Organizatorzy Analyst Forecast Awards 2021 - FocusEconomics przyznali, że rok 2020 był jak dotąd najtrudniejszym - i prawdopodobnie najciekawszym - rokiem dla prognoz gospodarczych, a analitycy opracowywali i aktualizowali wiarygodne prognozy gospodarcze, mimo trudnych warunków i wyzwań związanych z pandemią Covid-19.

Raporty analityczne ekspertów PKO Banku Polskiego można śledzić na Centrum Analiz oraz kontach w serwisie Twitter: @Analizy_PKOBP i @PKO_Research.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Bank Polski

PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.


Reklama
Reklama