Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ekonomiści PKO Banku Polskiego najlepsi w 2021 roku

|
selectedselectedselected
Ekonomiści PKO Banku Polskiego najlepsi w 2021 roku | FXMAG INWESTOR
Materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Zespół ekonomistów PKO Banku Polskiego zajął pierwsze w konkursie prognoz „Parkietu” za 2021 rok.
  • To drugie z rzędu zwycięstwo w jednym z najważniejszych rankingów prognostycznych w Polsce organizowanym nieprzerwanie od 2005 roku.
  • Kluczem do zwycięstwa była systematyczność oraz bazowanie na szerokim wachlarzu danych w czasach wysokiej niepewności i dużej dynamiki procesów gospodarczych.
  • Szef zespołu Piotr Bujak zdobył tytuł „Ekonomisty Roku”.

 

Ekonomiści PKO Banku Polskiego zwyciężyli w konkursie prognoz „Parkietu”. Zespół kierowany przez Piotra Bujaka – podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu - zajął pierwsze miejsce w głównym rankingu łącznie dla wskaźników makro i rynkowych oraz zwyciężył w rankingu prognoz wskaźników makroekonomicznych. Fundamentem sukcesu okazały się trafne założenia dotyczące siły rynku pracy oraz sprawnego odrobienia pandemicznych strat w gospodarce.

Piotr Bujak, Marta Petka-Zagajewska, Urszula Kryńska, Marcin Czaplicki, Kamil Pastor i Michał Rot. To skład zespołu ekonomistów, który poradził sobie najlepiej w Polsce z przewidywaniem wartości wskaźników gospodarczych w warunkach podwyższonej zmienności i niepewności charakteryzującej 2021 rok.

 

- Utrzymanie się na szczycie bywa o wiele trudniejsze niż jego zdobycie. Dlatego ponowne zwycięstwo w podsumowującym rok konkursie prognostycznym „Parkietu” jest dla nas bardzo cenne. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zmieniona w tej edycji metodologia rankingu, zniwelowała znaczenie przypadku i zwiększyła wagę najważniejszych rynkowych wskaźników gospodarczych. Było to szczególnie istotne w kontekście pandemicznej zmienności i wagi wydarzeń gospodarczych w 2021 roku. Nasz sukces nie byłby możliwy bez regularnej współpracy ekonomistów z różnymi jednostkami banku. Wszystkim którzy pomogli nam w jego osiągnięciu bardzo dziękuję.

Reklama

- podkreśla Piotr Bujak, główny ekonomista PKO Banku Polskiego, który na dorocznej gali „Parkietu" odbierze tytuł Ekonomisty Roku.

 

Konkurs krótkoterminowych prognoz „Parkiet" organizuje już od 2005 r. W 2021 roku wzięły w nim udział 24 zespoły analityczne. Na co dzień raporty analityczne ekonomistów PKO Banku Polskiego można śledzić na stronie Centrum Analiz oraz na profilu @PKO_Research na Twitterze.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Bank Polski

PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.


Reklama
Reklama