Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Debata o zrównoważonym rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce

|
selectedselectedselected
Debata o zrównoważonym rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Idealnie byłoby wtedy, gdybyśmy jako konsumenci mieli powszechny dostęp do różnych instrumentów płatniczych, i gotówkowych, i bezgotówkowych, a wszyscy przedsiębiorcy przyjmowali obie formy płatności – mówił Adam Tochmański, dyrektor Departamentu Systemu Płatniczego NBP

Narodowy Bank Polski informuje, że ukazał się zapis debaty pt. „Zrównoważony rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce – jak wykorzystać szanse stwarzane przez technologie, nie wykluczając z obiegu pieniądza żadnej grupy społecznej?", zorganizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita". W debacie uczestniczył m.in. Adam Tochmański, dyrektor Departamentu Systemu Płatniczego NBP.

Poniżej przedstawiamy niektóre wypowiedzi dyrektora Adama Tochmańskiego:

  • W niektórych wskaźnikach, np. takich jak liczba placówek oferujących płatności bezgotówkowe i gotówkowe, jesteśmy rzeczywiście na pierwszym miejscu. Drugim obszarem, gdzie jesteśmy na pierwszym miejscu, jest bezpieczeństwo obrotu kartowego.
  • Idealnie byłoby wtedy, gdybyśmy my, jako konsumenci, mieli powszechny dostęp do różnych instrumentów płatniczych, i gotówkowych, i bezgotówkowych, a wszyscy przedsiębiorcy przyjmowali obie formy płatności.
  • [...] Ludzie stosują różne instrumenty płatnicze i należy im tę swobodę zostawić.

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem debaty w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita" oraz na stronie internetowej rp.pl: https://www.rp.pl/finanse/art19184171-jak-odchodzic-od-gotowki

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiadomości z Narodowego Banku Polskiego

Wiadomości z Narodowego Banku Polskiego

Polski bank centralny z siedzibą główną w Warszawie. NBP jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. Wymienione akty prawne gwarantują niezależność NBP od innych organów państwa. NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa.


Reklama
Reklama