Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Branża meblarska i cykl życia produktu. Przerób mebli poużytkowych rozwiązaniem przyszłości

|
selectedselectedselected
Branża meblarska i cykl życia produktu. Przerób mebli poużytkowych rozwiązaniem przyszłości | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Przerób mebli poużytkowych lub odbiór używanych mebli od klientów deklaruje jedynie 12% badanych firm. Spodziewamy się jednak, że w najbliższych latach firmy coraz chętniej będą inwestować w takie rozwiązania, minimalizując tym samym ilość mebli zasilających strumień odpadów komunalnych i wychodząc naprzeciw zyskującemu na popularności trendowi zakupów mebli z drugiej ręki oraz samodzielnych napraw i renowacji mebli.

Branża meblarska i cykl życia produktu. Przerób mebli poużytkowych rozwiązaniem przyszłości - 1Branża meblarska i cykl życia produktu. Przerób mebli poużytkowych rozwiązaniem przyszłości - 1

 

 

Sam surowiec drzewny charakteryzuje się wysokim stopniem cyrkularności. Odpady z obróbki drewna wykorzystuje się m.in. w produkcji pelletu oraz płyt drewnopochodnych. W produkcji płyt wiórowych stosuje się również drewno poużytkowe (np. palety i skrzynie drewniane, drewno budowlane i rozbiórkowe, stare meble). Producenci płyt pozyskują surowiec wtórny zarówno bezpośrednio od producentów mebli czy tartaków (odpady produkcyjne), jak i firm budowlanych lub firm z różnych branż przemysłowych, transportowych czy handlowych (odpady opakowaniowe) oraz podmiotów sortujących odpady oraz punktów zbiórki odpadów drzewnych. Drewno poużytkowe przerabiane przez producentów płyt zlokalizowanych na terenie Polski pochodzi od dostawców z rynku krajowego. Import odpadów drzewnych do Polski wymaga pozwolenia GIOŚ, rejestrowanego w Rejestrze Transgranicznego Przemieszczania Odpadów (TPO). Według stanu na 15.12.2022 w bieżącym roku nie wydano pozwoleń na przywóz odpadów drzewnych (AC170) do Polski.

Reklama

Branża meblarska i cykl życia produktu. Przerób mebli poużytkowych rozwiązaniem przyszłości - 2Branża meblarska i cykl życia produktu. Przerób mebli poużytkowych rozwiązaniem przyszłości - 2

 

***Materiał pochodzi z raportu PKO BP: “Monitoring Branżowy - Analizy Sektorowe”, którego pełną zawartość możesz zobaczyć i pobrać klikając w poniższy przycisk:

Pobierz raport

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


PKO Bank Polski - Analizy Rynkowe

PKO Bank Polski - Analizy Rynkowe

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Wg wstępnych danych na koniec 2020 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,65  mld zł a wartość aktywów 382 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,51 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2020 r. miała ponad 5 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. 


Reklama
Reklama