Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

SYNTHAVERSE S.A.: Aktualizacji strategii na lata 2023-2025 (2022-11-02)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 29:Aktualizacji strategii rozwoju Spółki

Firma: BIOMED-LUBLIN WYTWÓRNIA SUROWIC I SZCZEPIONEK SPÓŁKA AKCYJNA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 29 / 2022
Data sporządzenia: 2022-11-02
Skrócona nazwa emitenta
BIOMED-LUBLIN WYTWÓRNIA SUROWIC I SZCZEPIONEK SA
Temat
Aktualizacji strategii rozwoju Spółki
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W związku z przeprowadzoną rewizją działalności Biomed Lublin S.A. z siedzibą w Lublinie ("Emitent" lub "Spółka") w kontekście prowadzonych projektów, Zarząd podjął decyzję w zakresie aktualizacji strategii rozwoju Spółki.

Ambicją Spółki pozostaje niezmiennie stworzenie efektywnej nowoczesnej, dynamicznie rozwijającą się i innowacyjnej organizacji w branży Life Science, generującej długookresowo pozytywną wartość dla akcjonariuszy.
Priorytetem strategicznym Spółki pozostają produkty lecznicze BCG, w związku z czym realizowane są aktualnie dwie inwestycje: Centrum Badawczo Rozwojowe oraz Zakład Produkcyjny Onko BCG. Efekty tych projektów powinny mieć istotny wpływ na wyniki finansowe od 2025 roku.

Zarząd rozpoznaje możliwości podjęcia działań, których rezultaty będą widoczne w okresie 2023-2025 w formie wzrostu przychodów Spółki, poprawy struktury sprzedaży oraz rentowności. Zarząd postanowił rozpocząć realizację projektów zmierzających do rozbudowy portfela produktowego oraz dywersyfikacji zakresu usług świadczonych przez Emitenta:

1. Współpraca z liderami rynku farmaceutycznego w zakresie świadczenia usług przez Spółkę w obszarze wytwarzania i konfekcjonowania produktów leczniczych, zwłaszcza w obszarze probiotyków. Spółka jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada wieloletnie doświadczenie, kompetencje oraz niezbędną infrastrukturę pozwalającą na wykonywanie wyżej wskazanych usług, co czyni ją unikatową, z uwagi że większość podmiotów wykonuje te usługi w niższym standardzie charakterystycznym dla suplementów diety, nie zaś dla produktów leczniczych. W perspektywie długoterminowej Emitent zamierza zbudować na nowo własną linię probiotyków.

2. W ramach rozwoju portfolio produktowego Emitent rozpoczął proces wytwarzania dwóch produktów leczniczych: Biohemoril (lek przeciw hemoroidom) i Bioglicerol (lek stosowany przy problemach z metabolizmem). Emitent zidentyfikował istotny potencjał rynkowy dla wyżej wskazanych produktów leczniczych oraz obserwuje wzmożone zainteresowanie tymi produktami ze strony krajowych i zagranicznych dystrybutorów.

3. Stworzenie własnego zespołu sprzedażowego w Polsce, co przyczyni się do efektywniejszej promocji kluczowych produktów Spółki, uwolnienia ich potencjału sprzedażowego z możliwością samodzielnego kształtowania polityki cenowej oraz korzystniejszej struktury przychodów i kosztów.

4. Dalsza ekspansja na rynki zagraniczne produktu leczniczego Distreptaza. Po modernizacji wydziału produkcyjnego w zakresie zwiększenia mocy wytwórczych, czego efekty były widoczne w 2018 roku, Emitent udoskonalił dossier rejestracyjne Distreptazy, co pozwoliło na uzyskanie rejestracji w większej liczbie krajów. Aktualnie produkt zarejestrowany jest na 14 rynkach, a proces ten trwa w kolejnych 8 państwach. Intencją Emitenta jest uzyskanie certyfikatów rejestracyjnych na tych rynkach do końca 2023 roku, co przełoży się na istotny wzrost sprzedaży wygenerowanej na tym produkcie. Ponadto Spółka planuje dalszą ekspansję rejestracyjną, a tym samym sprzedażową produktu Distreptaza na skalę światową.

Wskazane powyżej aktywności podejmowane będą w perspektywie krótko i średniookresowej, co wymagać będzie dodatkowych inwestycji. W związku z realizacją wskazanych kierunków strategicznych Spółka rozważa różne źródła finansowania, które mogą obejmować instrumenty dłużne lub kapitałowe. W związku z realizowanymi inwestycjami o charakterze długoterminowym Spółka m.in. rozważa poprawę struktury finansowej poprzez refinansowanie dotychczasowych źródeł dłużnych za pomocą długu o dłuższej zapadalności.

Równocześnie zarząd koncentrować się będzie na działaniach o charakterze długoterminowym, tj. takich, których wpływ widoczny będzie po 2025 roku. Za takie Spółka uznała stworzenie nowego pipeline produktów Spółki, dzięki czemu zapewniona będzie dywersyfikacja portfela oraz stabilny rozwój i wzrost wartości Spółki w kolejnych okresach.

Emitent wskazuje, że główne założenia strategiczne dotyczące rozbudowy mocy produkcyjnych i dalszej ekspansji sprzedażowej produktów BCG pozostają bez zmian. Spółka finalizuje proces realizacji inwestycji Centrum Badawczo Rozwojowego oraz rozpoczęła budowę Zakładu Produkcyjnego Onko BCG. Budowa CBR zwiększy konkurencyjność oraz umocni pozycję rynkową Spółki, natomiast realizacja inwestycji Zakładu produkcyjnego Onko BCG skokowo zwiększy możliwości produkcyjne, a w konsekwencji sprzedażowe tego deficytowego preparatu.

Zakończenie procesu inwestycyjnego dla obu obiektów będzie miało miejsce w 2023 roku, przy czym pełna operacyjność CBR planowana jest na pierwszą połowę 2025 r., zaś Zakładu Onko BCG na drugą połowę 2025 roku, z uwagi na konieczność przeprowadzenia procesów walidacji, rejestracji oraz certyfikacji nowych obiektów.

W wyniku przeprowadzonych inwestycji możliwości wytwórcze produktu leczniczego Onko BCG będą 6 razy wyższe od aktualnie istniejących, co przy sprzedaży całego wytworzonego asortymentu tego produktu doprowadzi do skokowego zwiększenia zysków Spółki.

Niezależnie od powyższych aktywności Spółka na bazie współpracy z zagranicznymi partnerami podejmuje działania rejestracyjne dla produktu Onko BCG na rynkach zagranicznych. O skuteczności Emitenta w tym zakresie świadczy uzyskanie certyfikatów rejestracyjnych w oparciu o dossier rejestracyjne Onko BCG w Niemczech oraz Szwajcarii (Emitent informował o tym w rb 24/2022 ). W dniu 20 lipca 2022 r. Spółka zawarła z holenderskim partnerem umowę dotyczącą współpracy w zakresie rejestracji, dostawy i dystrybucji produktu leczniczego Onko BCG (rb 16/2022). Emitent jest na etapie negocjacji z innymi podmiotami umów o podobnym charakterze na innych rynkach europejskich i światowych.


Istotnym elementem realizacji zaktualizowanej Strategii jest również dalsze umacnianie organizacji oraz dostosowanie struktury Emitenta do otoczenia biznesowego i efektywnej realizacji nowych strategicznych kierunków.

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz. Urz. UE L Nr 173, str. 1).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-11-02 Mieczysław Starkowicz Prezes Zarządu
2022-11-02 Jakub Winkler Członek Zarządu

Cena akcji Sntverse

Cena akcji Sntverse w momencie publikacji komunikatu to 7.06 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Sntverse aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Sntverse.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Komunikaty ESPI

Komunikaty ESPI

ESPI - Komunikaty spółek


Reklama