Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

PBG S.A. w restrukturyzacji i likwidacji z siedzibą w Wysogotowie: Zatwierdzenie projektu umowy restrukturyzacyjnej oraz propozycji układowych i przekazanie wybranym wierzycielom (2013-09-03)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 24:Zatwierdzenie przez Spółkę projektu umowy restrukturyzacyjnej oraz propozycji układowych i przekazanie wybranym Wierzycielom.

Firma: PBG SA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO









Raport bieżący nr 24 / 2013





Data sporządzenia:
Skrócona nazwa emitenta
PBG
Temat
Zatwierdzenie przez Spółkę projektu umowy restrukturyzacyjnej oraz propozycji układowych i przekazanie wybranym Wierzycielom.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd Spółki PBG S.A. w upadłości układowej (dalej "Spółka", "PBG") z siedzibą w Wysogotowie informuje, że w dniu 3 września 2013 roku Spółka zakończyła prace nad przygotowaniem i przyjęciem projektu umowy restrukturyzacyjnej wraz z propozycjami układowymi, których główne założenia zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę Nadzorczą Spółki.

Projekt umowy restrukturyzacyjnej wraz z propozycjami układowymi i pozostałymi załącznikami oraz zaproszeniem do rozpoczęcia finalnych uzgodnień zostanie skierowany do głównych Wierzycieli Spółki, w tym do banków, obligatariuszy, ubezpieczycieli, istotnych wierzycieli handlowych, oraz do akcjonariusza Spółki - pana Jerzego Wiśniewskiego.
Pełne teksty projektów zostaną udostępnione na stronie internetowej Spółki pod adresem www.pbg-sa.pl w zakładce "restrukturyzacja".
Propozycje Układowe
Zgodnie z propozycjami układowymi załączonymi do projektu umowy restrukturyzacyjnej Wierzyciele Spółki będą zaspokajani w 7 grupach, w zależności od kategorii interesu, który reprezentują oraz rodzaju i wielkości wierzytelności. Podział wierzycieli na kategorie interesu zostanie przeprowadzony w trybie przewidzianym w prawie upadłościowym i naprawczym.
Wierzyciele zostaną zaspokojeni w części przez spłaty w ratach w wysokości od 8% do 20% wartości wierzytelności objętych układem, w zależności od kategorii, przy czym w kategorii pierwszej, obejmującej wierzytelności pieniężne z umów nienależące do innych kategorii, redukcji nie podlega część wierzytelności przysługujących każdemu wierzycielowi w kwocie nieprzekraczającej 500 tys. złotych. W grupach 3 oraz 5, obejmujących wybranych wierzycieli handlowych oraz wierzycieli finansowych, zaspokojenie wierzytelności objętych układem obejmie również konwersję wierzytelności na akcje Spółki wyemitowane w toku wykonania układu.
Wierzycielom drobnym – których wierzytelności nie przekraczają 500 tys. złotych (z wyłączeniem ich wierzytelności z grupy 4 oraz 6 oraz z wyłączeniem wierzycieli i wierzytelności należących do grupy 5 oraz 7) – będą zaproponowane korzystniejsze warunki restrukturyzacji zobowiązań. Wierzyciele drobni zostaną zaspokojeni w całości w ratach.
Znaczący akcjonariusze, posiadający wierzytelności objęte układem nie otrzymają żadnych świadczeń pieniężnych. Wierzytelności tych akcjonariuszy będą podlegać w całości konwersji na akcje Spółki.
Zgodnie z propozycjami układowymi Spółki, Wierzyciele, którzy zawrą ze Spółką umowę o udzielenie nowego finansowania o przewidywanej wartości 250.000.000 złotych, będą uprawnieni do otrzymania dodatkowych spłat wierzytelności układowych w wysokości 0,055 złotego za każdy pełny miesiąc przypadający w okresie wykonywania układu, w którym Spółka wykorzystuje każde pełne 2,5 złotego udzielonego nowego finansowania. Łącznie dodatkowe spłaty nie przekroczą kwoty 400.000.000 złotych.
Wszystkie wierzytelności objęte układem w części niezaspokojonej na jeden ze sposobów wskazanych w propozycjach układowych, zostaną umorzone.

Zarząd Spółki informuje o zobowiązaniu Spółki, na podstawie zarządzenia Sądu Upadłościowego w Poznaniu, do złożenia aktualnych propozycji układowych do dnia 30 września 2013 roku. W związku z powyższym, propozycje układowe, stanowiące załącznik do projektu umowy restrukturyzacyjnej, zostaną opracowane przez Spółkę zgodnie z wymaganiami PUiN i złożone w Sądzie w wyznaczonym terminie.

Akcjonariat Spółki po wykonaniu układu
Po wykonaniu układu, w wyniku emisji wszystkich akcji przewidzianych w propozycjach układowych oraz zgodnie z treścią umowy restrukturyzacyjnej, akcjonariat Spółki będzie przedstawiał się następująco:
a) wierzyciele układowi będą posiadać akcje zwykłe na okaziciela stanowiące około 75% kapitału zakładowego Spółki;
b) akcjonariusz Jerzy Wiśniewski będzie posiadać akcje zwykłe na okaziciela stanowiące około 23,54% kapitału zakładowego Spółki;
c) pozostali akcjonariusze będą posiadać akcje zwykłe na okaziciela stanowiące około 1,46% kapitału zakładowego Spółki.

Umowa Restrukturyzacyjna
Projekt umowy restrukturyzacyjnej zakłada współpracę Stron umowy, w sposób zapewniający przyjęcie przez zgromadzenie wierzycieli i zatwierdzenie układu przez sąd upadłościowy w najwcześniejszym możliwym terminie zgodnie z treścią propozycji układowych załączonych do projektu umowy.
Projekt umowy restrukturyzacyjnej zobowiązuje Zarząd Spółki do przedstawienia Walnemu Zgromadzeniu Spółki, które zostanie zwołane w terminie wyznaczonym przez Zarząd Spółki, projektów uchwał Walnego Zgromadzenia, które posłużą realizacji propozycji układowych oraz do przedsięwzięcia wszelkich działań niezbędnych do przyjęcia powyższych uchwał przez Walne Zgromadzenie. Projekty uchwał Walnego Zgromadzenia załączone do projektu umowy restrukturyzacyjnej będą dostępne po ich publikacji na stronie internetowej Spółki PBG, w zakładce "restrukturyzacja" oraz "WZA".
Projekt umowy restrukturyzacyjnej zawiera zobowiązania akcjonariusza - pana Jerzego Wiśniewskiego (i) do nabycia części wierzytelności objętych układem od Wierzycieli, którzy zechcą przystąpić do umowy restrukturyzacyjnej oraz (ii) do nie rozporządzania akcjami Spółki objętymi na podstawie układu przez okres 5 lat od dnia wejścia w życie umowy. Treść przyszłych zobowiązań akcjonariusza wymaga skonkretyzowania i potwierdzenia w toku uzgodnień.
Projekt umowy restrukturyzacyjnej obejmuje propozycje Spółki zawarcia umowy nowego finasowania na kwotę 250.000.000 złotych z wierzycielami objętymi układem. Umowa nowego finansowania miałaby wejść w życie po zawarciu układu i uprawomocnieniu się postanowienia o zawarciu układu. Główne warunki przyszłego finansowania proponowane przez Spółkę zawarte są w załączniku nr 11 do projektu umowy restrukturyzacyjnej i będą przedmiotem uzgodnień z wierzycielami.
Załącznikiem nr 9 do projektu umowy restrukturyzacyjnej jest statut Spółki jaki miałby obowiązywać po uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu, zgodnie z propozycją Spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2013-09-03 Magdalena Eckert osoba odpowiedzialna za kontakty z KNF Magdalena Eckert

Cena akcji Pbg

Cena akcji Pbg w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Pbg aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Pbg.


Komunikaty ESPI

Komunikaty ESPI

ESPI - Komunikaty spółek


Reklama