Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

G-Energy S.A.: Umowa ZP-B Politerm sp. z o.o. z Marat sp. z o.o. (2016-07-25)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB_ASO 7:Zawarcie przez Spółkę współzależną Umowy o współpracy.

Firma: G-ENERGY SPÓŁKA AKCYJNA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 7 / 2016
Data sporządzenia: 2016-07-25
Skrócona nazwa emitenta
G-ENERGY S.A.
Temat
Zawarcie przez Spółkę współzależną Umowy o współpracy.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd G-Energy S.A. z siedzibą w Warszawie (GENERGY, Spółka, Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informacje o podpisaniu w dniu 21 lipca 2016 roku przez Zakład Produkcyjno-Badawczy „POLITERM” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach (Spółka współzależna) Umowy o Współpracy z MARAT Sp. z o.o z siedzibą w Rybniku (MARAT) .

MARAT ma zapewnić kompleksową realizację od fazy projektu poprzez produkcję, dostawę, montaż do rozruchu linii technologicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i AKP (Projekt) , o którym Emitent informował w Raportach Bieżących EBI nr 23/2015oraz 3/2016. Warunki wykonania projektu szczegółowo określi odrębna umowa, przy czym płaszczyzną technologiczną, która musi być uwzględniona jest tzw. Najlepsza Dostępna Technika (Best Available Technique - BAT). BAT to najefektywniejszy i najbardziej nowoczesny stopień rozwoju danej działalności i metod jej prowadzenia, wskazujący na praktyczną możliwość zastosowania danych technik do zapewnienia, co do zasady podstaw dla określania granicznych wartości emisji ustalonych w celu zapobiegania i, tam gdzie to nie jest w praktyce możliwe, w celu generalnego obniżenia emisji i jej oddziaływania na środowisko jako całość „techniki” obejmują zarówno zastosowaną technologię, jak i sposób, w jaki instalacja została zaprojektowana, zbudowana, jest utrzymywana, eksploatowana i wycofana z eksploatacji.
Podpisana w dniu 21 lipca 2016 r. Umowa o Współpracy jest kontynuacją podjętych negocjacji, wynikiem których było podpisanie 27 kwietnia 2016 r. Porozumienia o zachowaniu poufności pomiędzy Politerm a MARAT. Umowa o Współpracy przewiduje w szczególności realizację wspólnych prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie nowych produktów i technologii ich produkcji oraz ich wdrożenie w skali przemysłowej, monitorowanie stanu linii produkcyjnych oraz projektowaniu nowych produktów. Współpracujące Strony zobowiązują się do wzajemnego wspierania w ramach swoich możliwości faktycznych i prawnych oraz do uwzględniania spraw i interesów drugiej Strony w swoich działaniach. W dziedzinie prac badawczych i wdrożeniowych. Strony Umowy zapewniają podjęcie wszelkich możliwych działań mających na celu wdrożenie projektu. Umowa została zawarta na okres trzech lat i może być przedłużona na kolejne 3 lata

MARAT Sp. z o.o. została założona w 1991 roku. MARAT dysponuje odpowiednio wyposażonym zapleczem warsztatowym oraz przeszkoloną kadrą techniczną do montażu linii technologicznej. Na prawach autoryzowanego dystrybutora firma oferuje szeroki asortyment wyrobów produkcji SKF, NTN-SNR, FŁT KRAŚNIK, KRW, NKE, Hiwin, Optibelt, Cooper, TAS Schäfer, Rossi, Tentec, ABB, Loctite. Współpraca z takimi potentatami stanowi gwarancję jakości wykonania projektu. MARAT zajmuje się kompleksową realizacją projektów maszyn i urządzeń dla przemysłu. Zadania inżynierskie rozwiązywane są zarówno dla kompletnych maszyn jak i ich poszczególnych elementów . Kompleksowa dokumentacja techniczna jest przygotowywana dla maszyn i urządzeń przy pomocy najnowszych systemów CAD 3D oraz wspomagających je specjalistycznych aplikacji, oferuje również serwis techniczny, diagnostykę, szkolenia oraz optymalizację gospodarki materiałowej.
Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 MAR

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2016-07-25 Tomasz Bujak Wiceprezes Zarządu Tomasz Bujak

Cena akcji Genrg

Cena akcji Genrg w momencie publikacji komunikatu to 0.09 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Genrg aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Genrg.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama