Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nvidia rozczarowuje oczekiwania inwestorów, ale bez większego zamieszania na rynkach

|
selectedselectedselected
Sytuacja na rynkach 29 sierpnia - Nvidia nie wstrząsnęła rynkami
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wyniki Nvidii: Lepsze od oczekiwań, ale reakcja rynku stonowana

Wyniki technologicznego giganta Nvidii, opublikowane po wczorajszej sesji, okazały się lepsze od oficjalnych prognoz, jednak nie sprostały wygórowanym spekulacjom inwestorów. To wywołało korektę cen akcji, choć była ona raczej wynikiem realizacji zysków niż panicznej wyprzedaży. W rezultacie, mimo początkowego spadku, kontrakty na indeksy zaczynają odrabiać straty. Sytuacja na rynkach pozostaje stabilna, a ruchy na innych klasach aktywów, takich jak rynek walutowy (FX), są ograniczone.

 

Dolar traci na sile, apetyt na ryzyko powraca

Na rynku walutowym, dolar amerykański traci na wartości, z wyjątkiem jena. Najmocniejsze waluty to dziś dolar australijski i korona norweska, co sugeruje powrót apetytu na ryzyko wśród inwestorów. Nawet słabsze dane Capex z Australii, wskazujące na spadające wydatki firm, nie osłabiły znacząco dolara australijskiego.

 

Oczekiwania na dane makro i wpływ na rynki

Dziś w centrum uwagi inwestorów znajdą się indeksy koniunktury gospodarczej w strefie euro oraz dane o inflacji w Niemczech i USA. Wstępne dane o inflacji w Hiszpanii były nieco niższe od oczekiwań, co podsyca spekulacje o możliwym cięciu stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny na wrześniowym posiedzeniu. Reakcja rynku na EUR/USD była krótka, a notowania próbują powrócić powyżej linii trendu wzrostowego przy 1,1125.

Reklama

 

EUR/USD: Próba powrotu na ścieżkę wzrostową

Para EUR/USD nie przebiła wsparcia na poziomie 1,11, ale wczoraj naruszyła linię trendu wzrostowego rysowaną od początku sierpnia. Apetyt na ryzyko powraca, a korekta na akcjach Nvidii nie jest na tyle głęboka, aby znacząco wzmocnić dolara. Warto zwrócić uwagę na przyszłotygodniowe kluczowe dane makroekonomiczne, które mogą wpłynąć na dalsze ruchy na rynku.

 

Spokój przed burzą?

Obecna sytuacja na rynkach sugeruje, że dzisiejsze publikacje makroekonomiczne, takie jak dane o PKB czy inflacji, mogą nie przynieść znaczących ruchów. Kluczowe wydarzenia gospodarcze i geopolityczne, które mogą wpłynąć na rynki, są spodziewane dopiero w przyszłym tygodniu. W międzyczasie inwestorzy będą obserwować, jak rynek reaguje na wyniki Nvidii i inne nadchodzące raporty.

 

EURUSDEURUSD

Reklama

Wykres dzienny EURUSD

 

Niewykluczone, że EURUSD uda się po południu mocniej wyjść ponad naruszoną wczoraj linię trendu wzrostowego. Ale ten powrót w średnim terminie może nie być trwały. Zazwyczaj notowania ponownie wracają i schodzą na niższe minima dając tym samym impuls do rozbudowania korekty. Niewykluczone, że obecny ruch na EURUSD może być podobny do tego z drugiej połowy lipca. To oznaczałoby, że EURUSD nie da rady złamać rejonu 1,1170-1,1200 i będzie kierować się w stronę wsparcia przy 1,1000-1,1025. Taki scenariusz zdają się potwierdzać dzienne wskaźniki.

 

Zobacz takżeKurs funta poniżej 5 PLN? Banki stawiają na wzrost

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Marek Rogalski

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy


Ładowanie komentarzy...

Reklama
Reklama