Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs funta do dolara australijskiego. Skuteczna obrona oporu GBPAUD. Wykres

|
selectedselectedselected
Kurs funta do dolara australijskiego. Skuteczna obrona oporu GBPAUD. Wykres  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Żółta strefa 1.8400 ponownie gości notowania pary walutowej GBPAUD. Od wakacji jest to ważny opór, który nie został skutecznie pokonany.

Sama fala umocnienia GBP jest na tyle długa i rozbudowana w czasie, że można nanieść linie trendu wzrostowego na ten fragment wykresu. Sugeruje to, że pomimo zatrzymania na newralgicznym poziomie, posiadacze długich pozycji mają się całkiem dobrze.

Za objaw słabości funta brytyjskiego będzie można uznać, przełamanie wspomnianej już linii trendu. Zapewne będzie to połączone z dotarciem do najbliższego wsparcia 1.8200. Spadki poniżej tej ceny to zapowiedz większej przeceny na tej parze walutowej.

Uwzględniając, że najbliższe dni to ważny okres dla dolara amerykańskiego, to nie można wykluczyć próby zmiany trendu na wyższym interwale. Wiązałoby się to z pokonaniem żółtego obszaru i szukaniem kolejnego wyższego oporu. Małoznaczące szczyty widoczne są na poziomie 1.8700, czyli o trzy figury wyżej. Na bardziej wiarygodny opór wygląda 1.9050. Trendowy wskaźnik Bollingera skierowany jest do góry, dodatkowo ostatnie dni znajdują się w górnej połowie tego narzędzia analizy technicznej. Jest to argument, który można dołożyć do wspólnej grupy z czerwoną linia trendu.

Oscylator RSI opuścił już strefę wykupienia, domagając się przeceny funta. Uwzględniając ważność oporu 1.8400, należy poważnie potraktować wskaźnik relatywnej siły.

Reklama

Skuteczna obrona oporu GBPAUD - 1Skuteczna obrona oporu GBPAUD - 1

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama