Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dolar jest skrajnie przewartościowany! Kurs euro również zbyt wysoko. Czy koronawirus to już historia?

|
selectedselectedselected
Dolar jest skrajnie przewartościowany! Kurs euro również zbyt wysoko. Czy koronawirus to już historia?
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Temat pandemii koronawirusa jest niezmiernie istotny dla rynków finansowych. Rynki przeszły do sporej obojętności względem tego tematu. Apple zamyka część sklepów w Stanach Zjednoczonych – to łyżka dziegciu w morzu optymizmu, który możemy teraz obserwować. Zniesienie restrykcji ludzie odebrali jako całkowity powrót do sytuacji sprzed pandemii. Wypowiedzi prezydenta USA są coraz bardziej kuriozalne. Trump zaczął nawoływać, żeby zmniejszać liczbę testów. Natomiast same dane ze Stanów Zjednoczonych (np. te dotyczące sprzedaży) są całkiem przyzwoite. Zapoznaj się z wczorajszym webinarium doktora Przemysława Kwietnia.

John Bolton kompromituje prezydenta USA – wg podawanych przez niego informacji polityka Trumpa wobec Chin jest jedynie pustym spektaklem, który miał zapewnić mu reelekcję. Trump radzi sobie coraz gorzej w sondażach – możemy obserwować rekordową przewagę Bidena.

____Kursy walut News 2 set____

Czy COVID19 to już historia?

Patrząc globalnie, na pewno nie. Piątkowe dane były absolutnie najgorsze – pojawiało się ponad 180 tysięcy nowych przypadków koronawirusa (w większości w krajach rozwijających się). Wiemy już, że osoby, które zostały już zarażone COVID19, po pewnym czasie po pewnym czasie znów są podatne na zachorowanie. Wydaje się szacunki rynków są zbyt optymistyczne w stosunku do opinii epidemiologów na temat koronawirusa.

Reklama

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 18% - dwukrotnie więcej niż przewidywały rynki. To, co pokazały dane, jest pozytywne. Pytanie, co będzie, kiedy strumień transferów rządowych będzie się zakręcał. Na to wszystko nakłada się kwestia nadchodzącej drugiej fali koronawirusa. Gorzej prezentują się natomiast dane dotyczące handlu międzynarodowego.

Co dzieje się na rynku Forex?

Patrząc w perspektywie długoterminowej, kurs euro wydaje się być wyceniany zbyt wysoko. Z kolei dolar amerykański, pomimo optymizmu z ostatnich tygodni, jest skrajnie przewartościowany. Waluty rynków wschodzących są natomiast niedowartościowane, co możemy zaobserwować również na polskim złotym. Funt (GBP) jest teraz fundamentalnie tani, podobnie jak korona szwedzka i norweska. Jest wiele przesłanek ku temu, że długoterminowo dolar będzie taniał. Krótkoterminowo pewna korekta jest jednak realna.

Na indeksach giełdowych panuje teraz optymizm. Dominuje przekonanie, że „nie należy walczyć z Fedem”. Na ropie możemy zobaczyć pierwsze symptomy tego, że podaż zaczyna reagować na wyższe ceny.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Oskar Nawalany

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Onetu, Wirtualnej Polski, Business Insidera, Komputer Świata, Auto Świata, Noizza, Super Expressu czy No Fluff Jobs.


Reklama
Reklama