Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy kurs euro (EUR) wybroni poziom 4.40 na EURPLN? Dolar (USD) mocniejszy po posiedzeniu FOMC. Gdzie szukać shortów na funcie do dolara? Na ile sesja amerykańska zmieni nastroje?

|
selectedselectedselected
Czy kurs euro (EUR) wybroni poziom 4.40 na EURPLN? Dolar (USD) mocniejszy po posiedzeniu FOMC. Gdzie szukać shortów na funcie do dolara? Na ile sesja amerykańska zmieni nastroje? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Mijający tydzień nie przynosi dużej zmiany na parach z polskim złotym (PLN). Trwa ruch boczny. Podaż próbowała zepchnąć kurs głównych par na nowe minima, jednak popyt uaktywnił się i świeca tygodniowa może mieć postać pinbara, świecy z dolnym cieniem. Oczywiście kluczowa jest sesja amerykańska, która często zmienia obraz rynku.

Walka o poziom 4.40 na EURPLN

Już się wydawało, że sesja wtorkowa przyniosła trwałe wybicie wsparcia i czeka nas tylko rajd na południe. Jednak w środę polski złoty osłabił się i na wykresie pojawiła się świeca objęcia zwiastująca wzrosty. Nadzieje byków szybko zgasiły niedźwiedzie atakiem czwartkowej podaży. Kluczowa wydaje się dzisiejsza sesja, która zdecyduje o kształcie i wymowie świecy tygodniowej. Gdyby poziom 4.40 został wybroniony, można się spodziewać wzrostów do 4.425 (czerwona linia oporu). Spadek poniżej 4.37 to większe prawdopodobieństwo spadków na EURPLN.

 Wykres 1. Kurs euro do polskiego złotego EURPLN, interwał dziennyWykres 1. Kurs euro do polskiego złotego EURPLN, interwał dzienny

Wykres 1. Kurs euro do polskiego złotego EURPLN, interwał dzienny

FOMC umacnia dolara (USD)

Na parze USDPLN również wtorek przyniósł mocne wybicie poziomu wsparcia 3.69. Jednak środowe minutki z posiedzenia FOMC uruchomiły popyt i doszło do zanegowania wybicia. Czwartek przyniósł korektę tych wzrostów i póki co piątkowe przedpołudnie powoduje dalsze umocnienie dolara. Tu również jak w przypadku euro, zamknięcie świecy na obecnych poziomach będzie miało wymowę zdecydowanie prowzrostową w kontekście kolejnych kilku sesji. Najbliższy lokalny opór to poziomy 3.78.

Reklama

 Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dziennyWykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny

Czas na korektę na funcie do dolara (GBPUSD)?

Para GBPUSD jest zdecydowanie w trendzie wzrostowym. Od kilku dni kurs nie trwa w konsolidacji po ustanowieniu kolejnego wyższego szczytu. Z obecnych poziomów nie ma mowy o szukaniu okazji do sprzedaży, gdyż rynek porusza się w niewielkim wzrostowym kanale cenowym. Dopiero wybicie dołem tego kanału i pokonanie wsparcia na okrągłym poziomie cenowym 1.30 dałoby szansę na ewentualne spadki. Możliwy zasięg shortów to najbliższe ważne wsparcie w okolicach 1.28.

 kurs funta do dolara gbpusdkurs funta do dolara gbpusd

Wykres 3. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Kalista

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku.
Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.


Reklama
Reklama