Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Prognozy finansowe dla spółki giełdowej VIVID GAMES SA. Przegląd najważniejszych czynników kształtujących nasze założenia

|
selectedselectedselected
Prognozy finansowe dla spółki giełdowej VIVID GAMES SA. Przegląd najważniejszych czynników kształtujących nasze założenia | FXMAG INWESTOR
materiał własny
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Nasze wcześniejsze prognozy dotyczące przychodów z gier podnosimy nieznacznie w górę dla roku 2023, co wynika z lekkiego odbicia wyników sprzedażowych w ostatnich dwóch miesiącach. Wciąż uważamy, że głównym motorem przychodów będzie monetyzacja Real Boxing 2. Dla pozostałych lat w okresie szczegółowej prognozy (do 2027) szacunki przychodów pozostawiamy bez zmian. Stoimy na stanowisku, że kurs USD względem złotego ma znacznie dla przychodów Spółki, ale znacznie większy wpływ mają udane kampanie marketingowe ukierunkowane na pozyskiwanie graczy. Stąd osłabienie USD niekoniecznie musi oznaczać niższe przychody Vivid Games.

Zobacz także: Podsumowanie wyników finansowych znanej spółki z branży gamingowej

 

 

Dodatkowo, w obliczu silnej niepewności i niejasności związanych z działaniami proceduralnymi NCBiR eliminujemy z naszych prognoz dofinansowanie z NCBiR w kategorii pozostałych przychodów operacyjnych, co przełoży się negatywnie na wyniki od poziomu zysku EBITDA. Zastrzegamy sobie jednak, że w razie jakichkolwiek pozytywnych przesłanek dotyczących możliwości odzyskania dofinansowania w przewidywalnej przyszłości, zrewidujemy nasze podejście. Mimo wstrzymania dofinansowania, spodziewamy się, że Spółka będzie kontynuować prace nad projektem, który rozpoczął się w grudniu 2022. Przedmiot prac jest kluczowy dla Spółki dlatego, że w przyszłości może na nim być oparte szerokie spektrum gier typu blast, w monetyzacji których Spółka widzi potencjał przychodowy. Na dzień publikacji raportu, biorąc pod uwagę kryterium czasowe, projekt znajduje się w połowie realizacji. Brak dofinansowania daje potencjalnie Spółce większą elastyczność w zarządzaniu nim, co w praktyce oznacza, że prace mogą być rozłożone w czasie wedle uznania Spółki. To, w naszej ocenie, będzie sprzyjać optymalizacji projektu oraz pozytywnie wpływać na efekt końcowy.

W odniesieniu do kosztów niezmiennie trzy najbardziej istotne pozycje kosztowe w Spółce stanowią: amortyzacja, usługi obce oraz wynagrodzenia i to od nich w głównej mierze zależy rentowność Spółki. W stosunku do naszych prognoz z majowego raportu, korygujemy dla lat 2023- 2024 koszty działalności gospodarczej nieznacznie w dół, zakładając większą efektywność kosztów płatnego pozyskiwania użytkowników (UA), co częściowo widać w miesięcznym raporcie sprzedażowym za kwiecień. Realizacja projektu NCBiR wymagać będzie także wyższych niż zwykle CAPEX-ów.

Wyższe prognozy przychodów i niższe kosztów działalności gospodarczej według naszych szacunków pozwolą, mimo braku dofinansowania ze strony NCBiR, na osiągnięcie dodatniego wyniku netto w 2023 r. (aczkolwiek niższego niż wcześniej zakładaliśmy). Spodziewamy się także lepszego wyniku netto w 2024 r. niż pierwotnie zakładaliśmy.

Reklama

Podsumowując, do najważniejszych czynników kształtujących nasze założenia dot. prognoz finansowych dla Vivid Games zaliczamy:
- nieznacznie wyższe przychody w roku 2023
- rewizję w dół rentowności dla roku 2023 oraz rewizję w górę dla roku 2024
- słabszy kurs USD
- zmniejszenie zadłużenia, w tym przede wszystkim zobowiązań z tyt. obligacji
- brak dotacji z NCBiR

Prognozy finansowe dla spółki giełdowej VIVID GAMES SA. Przegląd najważniejszych czynników kształtujących nasze założenia - 1Prognozy finansowe dla spółki giełdowej VIVID GAMES SA. Przegląd najważniejszych czynników kształtujących nasze założenia - 1

 

 

 

Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0

Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 polega na sporządzaniu przez firmy inwestycyjne raportów analitycznych finansowanych przez GPW. Celem programu jest zwiększenie dostępności analiz dla mniej płynnych spółek, a co za tym idzie umożliwienie inwestorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych w oparciu o wiarygodne, niezależne źródło informacji o emitencie. Do programu zakwalifikowano 55 spółek notowanych na rynku głównym i 6 na NewConnect.

W edycji na lata 2021-2023 do programu mogły być zgłoszone spółki notowane na rynku głównym oraz NewConnect na dzień 31 maja 2021 roku (z wyłączeniem spółek z indeksu WIG20), które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były przedmiotem analiz lub były przedmiotem analiz sporządzanych przez maksymalnie jednego analityka (analiz zawierających wycenę oraz rekomendację kierunkową). Dodatkowymi wymogami były kryterium kapitalizacji spółki co najmniej 50 mln zł (na dzień 31 maja 2021 roku), oraz wskaźnik free float przekraczający wartość 20 proc. (na dzień 31 maja 2021 roku).


Reklama
Reklama