Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Indeks Hang Seng. Chiny na geometrycznej równości korekt

|
selectedselectedselected
Indeks Hang Seng. Chiny na geometrycznej równości korekt | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Indeks Hang Seng powrócił do poziomu 26733 punkty. Wartość ta już raz okazałaś się poważną zaporą dla posiadaczy długich pozycji. Wynikało to pośrednio z geometrycznej równości korekt. Tegoroczna fala wzrostów ma tę samą długość co korekta z przełomu roku 2018 i 2019. Pozwala to na założenie, że dalsza przecena na chińskim parkiecie jest całkiem realna. Nawet jeżeli ww. opór zostanie naruszony, to spadkowa linia trendu znajduje się ok. 500 punktów wyżej, co dodatkowo wspiera podaż. Dopiero przełamanie obu tych narzędzi analizy technicznej, będzie można zapisać jako sukces dla zwolenników wzrostów.

Wskaźnik RSI znajduje się poniżej linii 70 punktów, co jest efektem opuszczenie przez niego strefy wykupienia. Podobny układ miał miejsce na początku lipca tego roku. Wtedy też broniony był geometryczny opór 26733 punktów, a w konsekwencji przełamane zostało wsparcie 25000 punktów. Minima zostały wyznaczone na wzrostowej linii trendu z wyższego interwału (kolor pomarańczowy).

W przypadku spadków ten scenariusz może ulec powieleniu.

Nie można jednak wykluczyć dalszych wzrostów, szczególnie że na rynkach światowych wieją pomyślne wiatry. Warto wiec przywołać kolejny wyższy opór 28000 punktów. Dotarcie w to miejsce, pokaże słabość podaży wynikającą z argumentów opisanych w pierwszym id drugim akapicie.

Reklama

Chiny na geometrycznej równości korekt.  - 1Chiny na geometrycznej równości korekt.  - 1

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Paweł Śliwa

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl


Reklama
Reklama