Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Gaming jako hobby i praca — czy to możliwe?

|
selectedselectedselected

Różnorodność podejmowanych aktywności w czasie wolnym sprawia, że każdy z nas ma swój własny pomysł na relaks. Okazuje się, że branża gier wideo generuje nie tylko ogromne przychody na całym świecie, ale przede wszystkim zapewnia wiele możliwości rozwoju zawodowego na różnych płaszczyznach. Czy gaming może łączyć przyjemne z pożytecznym? O czym należy pamiętać, wybierając tę ścieżkę kariery? Szczegóły poniżej.

Gaming jako hobby i praca — czy to możliwe?
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jaki sprzęt powinien posiadać gamer?

Prawdziwy gamer z krwi i kości nie może obejść się bez profesjonalnej myszki gamingowej, której wyboru może dokonać na przykład na https://www.morele.net/kategoria/myszki-gamingowe-27/,,,,,1934,,,0,,,,/1/. Ale na tym nie koniec. Osoby, które zawodowo grają w gry, zarabiając przy tym niemałe kwoty, nie rozstają się z odpowiednio zoptymalizowanym komputerem, gamingową klawiaturą i słuchawkami. Wszystko to zapewnia emocjonującą rozgrywkę z najlepszymi graczami bez najmniejszych problemów technicznych.

 

Granie w gry ścieżką kariery

Wymarzona praca to ta, której wykonywanie kojarzy się z przyjemnością, a nie z przykrym obowiązkiem. Okazuje się, że zarabianie na hobby jest możliwe. Jeśli po pracy lub po szkole relaksujesz się przed komputerem, możesz nazywać siebie gamerem, podobnie jak niemal 3 mld ludzi na świecie. A od tego rodzaju aktywności dzieli Cię tylko krok do zostania profesjonalnym, zawodowym gamerem.

Łącząc umiejętności z odpowiednim wyposażeniem, możesz w prosty sposób spełniać się zawodowo w swojej pasji. Wówczas nie przepracujesz ani jednego dnia. Prócz wspomnianych wcześniej akcesoriów gamingowych, zadbaj także o wygodne biurko z szerokim blatem oraz ergonomiczny, gamingowy fotel.

 

Z czym wiąże się zawód gamera?

Reklama

Aby zarabiać na swoim hobby, nie trzeba być profesjonalistą. Entuzjaści wirtualnych rozgrywek, mogą znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej jako testerzy wchodzących na rynek gier i oprogramowania na etapie produkcji.

Bycie zawodowym graczem to nie tylko beztroska. Chociaż dla wielu z nas, taki rodzaj pracy kojarzy się z wakacjami, należy pamiętać o wielu wyrzeczeniach, z którymi się wiąże. Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że zawodowi gracze muszą nieprzerwanie trenować refleks, taktykę i kreatywność. Ponadto, godziny spędzone przed komputerem stają się pokłosiem chronicznych bóli kręgosłupa i oczu. Wszystko to sprawia, że zawodowi e-gracze, zanim zasiądą do wirtualnych potyczek, muszą najpierw zadbać o swoje zdrowie w realnym świecie.

 

O czym należy pamiętać, pracując w gamingu?

Sama pasja może nie wystarczyć zatem, aby zostać rozchwytywanym gamerem, warto rozwijać w sobie także inne umiejętności. Zawodowi e-gracze w swojej pracy muszą wykazywać się kreatywnością, szczegółowością, analityką, komunikacją oraz odpornością na stresujące sytuacje. Ponadto, ze względu na to, że większość gier jest wydawana w języku angielskim, od kandydatów wymagana jest jego znajomość na zaawansowanym poziomie.

Gaming jako hobby i praca może być dobrym sposobem na rozwijanie swoich umiejętności. Chociaż ciągłe granie kojarzy się z relaksującym zajęciem, wymaga od gracza ciągłego trenowania refleksu, taktyki i analityki. Taki rodzaj aktywności zawodowej może być dobrze opłacalną ścieżką kariery, nie wymagającą kierunkowego wykształcenia.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama