Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Triton Development S.A.: Informacja o niestosowaniu zasad ładu korporacyjnego (2009-01-05)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 1:Informacja o niestosowaniu zasad ładu korporacyjnego określonych w ,,Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW”

Firma: TRITON DEVELOPMENT SA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO









Raport bieżący nr 1 / 2009





Data sporządzenia: 2009-01-05
Skrócona nazwa emitenta
TRITON
Temat
Informacja o niestosowaniu zasad ładu korporacyjnego określonych w ,,Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW"
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zarząd Emitenta, działając na podstawie § 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., informuje, iż nie stosuje zasady II pkt 2 Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW, zgodnie z którą od 1 stycznia 2009r. "Spółka zapewnia funkcjonowanie swojej strony internetowej w języku angielskim, przynajmniej w zakresie wskazanym w części II. pkt 1".
Emitent nie widzi negatywnych skutków odejścia od tej zasady, w związku z czym nie widzi potrzeby ponoszenia przez spółkę dodatkowych kosztów ani podejmowania działań zmniejszających ryzyko niezastosowania zasady.

Ponadto poniżej Emitent przedstawia zestawienie Zasad Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW (Zasad), których Spółka nie będzie stosowała bądź będzie stosowała w ograniczonym zakresie.


Zasada I pkt 1 Zasad – o treści:
"Spółka powinna prowadzić przejrzystą i efektywną politykę informacyjną, zarówno z wykorzystaniem tradycyjnych metod, jak i z użyciem nowoczesnych technologii, zapewniających szybkość, bezpieczeństwo oraz szeroki dostęp do informacji. Spółka korzystając w jak najszerszym stopniu z tych metod komunikowania powinna zapewnić odpowiednią komunikację z inwestorami i analitykami, umożliwiać transmitowanie obrad walnego zgromadzenia z wykorzystaniem sieci Internet, rejestrować przebieg obrad i upubliczniać go na stronie internetowej."

Zasada nie jest i nie będzie stosowana w zakresie umożliwiania transmitowania obrad walnego zgromadzenia z wykorzystaniem sieci Internet oraz w zakresie rejestrowania i upublicznienia przebiegu obrad na stronie internetowej.

W walnych zgromadzeniach akcjonariuszy Spółki udział biorą osoby uprawnione. Spółka nie widzi potrzeby umożliwiania transmisji przebiegu obrad i upubliczniania na stronie internetowej przebiegu obrad, skoro wszystkie niezbędne informacje udostępniane są w stosownych raportach. Obowiązujące przepisy prawa, w tym Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie raportów bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, w wystarczający sposób regulują wykonanie nałożonych na spółki publiczne obowiązków informacyjnych w zakresie jawności i transparentności spraw będących przedmiotem obrad WZA. W przypadku pytań dotyczących WZA, kierowanych do Spółki ze strony przedstawicieli mediów, Spółka udziela bezzwłocznie stosownych odpowiedzi.

Zasada II nr 1 pkt 4 Zasad - o treści:
"1. Spółka prowadzi korporacyjną stronę internetową i zamieszcza na niej:

4) informację o terminie i miejscu walnego zgromadzenia, porządek obrad oraz projekty uchwał wraz z uzasadnieniami, a także inne dostępne materiały związane z walnymi zgromadzeniami spółki, co najmniej na 14 dni przed wyznaczoną datą zgromadzenia,"

Zasada będzie stosowana w ograniczonym zakresie. Spółka nie będzie umieszczała na korporacyjnej stronie internetowej uzasadnienia porządku obrad i projektów uchwał z uzasadnieniem. Wszystkie podejmowane uchwały mają za zadanie umożliwienie realizacji celów statutowych Spółki, dlatego Spółka nie widzi potrzeby dodatkowego uzasadniania projektów uchwał. Kierując się minimalizacją ryzyka związanego z niestosowaniem powyższej zasady, Zarząd Spólki będzie przedstawiał uzasadnienia projektów uchwał przed oraz w trakcie WZA zainteresowanym akcjonariuszom Spółki.

Zasada II nr 1 pkt 6 Zasad - o treści:
"1. Spółka prowadzi korporacyjną stronę internetową i zamieszcza na niej:
[…]
6) roczne sprawozdania z działalności rady nadzorczej z uwzględnieniem pracy jej komitetów, wraz z przekazaną przez radę nadzorczą oceną pracy rady nadzorczej oraz systemu kontroli wewnętrznej i systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki,"

Powyższa zasada nie jest i nie będzie stosowana w zakresie sprawozdania pracy komitetów i systemu kontroli wewnętrznej, a także systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla Spółki, ponieważ w ramach Rady Nadzorczej nie funkcjonują żadne komitety. Spółka stoi na stanowisku, iż wyodrębnienie w składzie Rady Nadzorczej komitetów nie znajduje uzasadnienia. W sprawach należących do kompetencji komitetów Rada Nadzorcza Spółki prowadzi prace i podejmuje decyzje kolegialnie. W składzie Rady Nadzorczej zasiadają członkowie posiadający odpowiednią wiedzę i kompetencje w tym zakresie.

Zasada II nr 1 pkt 7 Zasad - o treści:
"1. Spółka prowadzi korporacyjną stronę internetową i zamieszcza na niej:
[…]
7) pytania akcjonariuszy dotyczące spraw objętych porządkiem obrad, zadawane przed i w trakcie walnego zgromadzenia, wraz z odpowiedziami na zadawane pytania,"

Spółka stoi na stanowisku, że umieszczanie na korporacyjnej stronie internetowej pytań akcjonariuszy (wraz z odpowiedziami na zadawane pytania) dotyczących spraw objętych porządkiem obrad zadawanych przed i w trakcie walnego zgromadzenia nie znajduje uzasadnienia. Przebieg obrad jest zapisany w stosownych protokołach, które udostępniane mogą być uprawnionym zainteresowanym na zasadach określonych przepisami prawa, dlatego też zbędne jest w naszej ocenie umieszczanie na korporacyjnej stronie internetowej takich informacji.

Zasada II nr 5 Zasad - o treści:
"Projekty uchwał walnego zgromadzenia powinny być uzasadnione, z wyjątkiem uchwał w sprawach porządkowych i formalnych oraz uchwał, które są typowymi uchwałami podejmowanymi w toku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia. Mając na względzie powyższe Zarząd powinien przedstawić uzasadnienie lub zwrócić się do podmiotu wnioskującego o umieszczenie danej sprawy w porządku obrad walnego zgromadzenia o przedstawienie uzasadnienia."

Wszystkie podejmowane uchwały mają za zadanie umożliwienie realizacji celów statutowych Spółki, dlatego Spółka nie widzi potrzeby dodatkowego uzasadniania projektów uchwał. Kierując się minimalizacją ryzyka związanego z niestosowaniem powyższej zasady, Zarząd Spółki będzie przedstawiał uzasadnienia projektów uchwał przed oraz w trakcie WZA zainteresowanym akcjonariuszom Spółki.

Zasada III nr 1 pkt 1. Zasad - o treści:
"1. Poza czynnościami wymienionymi w przepisach prawa rada nadzorcza powinna:
1) raz w roku sporządzać i przedstawiać zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu zwięzłą ocenę sytuacji spółki, z uwzględnieniem oceny systemu kontroli wewnętrznej i systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki,"

Zasada nie jest i nie będzie stosowana w części dotyczącej oceny systemów. Ze względu na brak ocen systemu kontroli wewnętrznej sporządzanych przez Radę Nadzorczą i brak systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla Spółki, Rada Nadzorcza nie przedstawia zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu oceny tych systemów.

Zasada III nr 1 pkt 3. Zasad - o treści:
"1. Poza czynnościami wymienionymi w przepisach prawa rada nadzorcza powinna:
3) rozpatrywać i opiniować sprawy mające być przedmiotem uchwał walnego zgromadzenia."

Zasada ta nie jest i nie będzie stosowana. Rada Nadzorcza posiada wystarczające instrumenty kontroli i nadzoru wynikające bezpośrednio z Kodeksu Spółek Handlowych, dlatego nie ma potrzeby rozpatrywania i opiniowania przez Radę Nadzorczą uchwał mających być przedmiotem walnego zgromadzenia.

Zasada III nr 2. Zasad - o treści:
"Członek rady nadzorczej powinien przekazać zarządowi spółki informację na temat swoich powiązań z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Powyższy obowiązek dotyczy powiązań natury ekonomicznej, rodzinnej lub innej, mogących mieć wpływ na stanowisko członka rady nadzorczej w sprawie rozstrzyganej przez radę.

Spółka nie stosowała się do tej praktyki, gdyż nie otrzymywała przedmiotowych oświadczeń od członków Rady Nadzorczej. Spółka będzie zamieszczać na stronie internetowej informacje powzięte przez Spółkę w w/w zakresie, na podstawie oświadczeń członków rady nadzorczej, o ile Spółka takie oświadczenia otrzyma.


Zasada III nr 7. Zasad - o treści
"W ramach rady nadzorczej powinien funkcjonować co najmniej komitet audytu. W skład tego komitetu powinien wchodzić co najmniej jeden członek niezależny od spółki i podmiotów pozostających w istotnym powiązaniu ze spółką, posiadający kompetencje w dziedzinie rachunkowości i finansów. W spółkach, w których rada nadzorcza składa się z minimalnej wymaganej przez prawo liczby członków, zadania komitetu mogą być wykonywane przez radę nadzorczą."
Powyższa zasada nie jest i nie będzie stosowana, ponieważ w ramach Rady Nadzorczej nie funkcjonują żadne komitety. Spółka stoi na stanowisku, iż wyodrębnienie w składzie Rady Nadzorczej komitetów nie znajduje uzasadnienia. W sprawach należących do kompetencji komitetów Rada Nadzorcza Spółki prowadzi prace i podejmuje decyzje kolegialnie. W składzie Rady Nadzorczej zasiadają członkowie posiadający odpowiednią wiedzę i kompetencje w tym zakresie.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2009-01-05 Tomasz Zganiacz Prezes Zarządu
2009-01-05 Jacek Łuczak Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Triton

Cena akcji Triton w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Triton aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Triton.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Komunikaty ESPI

Komunikaty ESPI

ESPI - Komunikaty spółek


Reklama