Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Larq S.A.: Umowa Polskiej Izby Makaronu z Agencja Rynku Rolnego - 3 mln EUR (2016-02-03)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 5:Zawarcie znaczącej umowy

Firma: LARQ SPÓŁKA AKCYJNA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO









Raport bieżący nr 5 / 2016





Data sporządzenia: 2016-02-03
Skrócona nazwa emitenta
LARQ S.A.
Temat
Zawarcie znaczącej umowy
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Działając na podstawie § 5 ust. 1 pkt 3 w związku z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (tekst jednolity Dz.U. z 2014 roku, poz. 133) Zarząd LARQ S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Emitent") informuje, iż w dniu dzisiejszym tj. w dniu 3 lutego 2016 roku Emitent otrzymał podpisaną przez drugą stronę kopię umowy z dnia 1 lutego 2016 roku, zawartej z Polską Izbą Makaronu z siedzibą w Warszawie.

Na podstawie umowy Emitent zobowiązał się do zrealizowania działań, których przedmiotem jest kampania promocyjno-informacyjna dotycząca makaronu na rynkach krajów trzecich pt. "Makarony Europy". Program "Makarony Europy" ma być realizowany w latach 2016-2019 na podstawie umowy zawartej przez Polską Izbę Makaronu z Agencją Rynku Rolnego.

Czas realizacji działań wynikających z umowy dzieli się na trzy dwunastomiesięczne fazy. Emitent może kontynuować wykonanie umowy w drugiej i trzeciej fazie wyłącznie po otrzymaniu pisemnego zezwolenia od Polskiej Izby Makaronu, przy czym wydanie takiego zezwolenia jest uwarunkowane uzyskaniem zgody z Agencji Rynku Rolnego i dostępnością wymaganych środków finansowych w budżecie przedsięwzięcia. Żadne wydatki poniesione na przygotowanie lub realizację jakiegokolwiek działania z następnej fazy nie będą kwalifikowane przed datą uzyskania zezwolenia.

Umowa obowiązuje od dnia podpisania przez Polską Izbę Makaronu umowy z Agencją Rynku Rolnego na realizację programu "Makarony Europy" w latach 2016-2019.

Polska Izba Makaronu ma prawo do czasowego zawieszenia lub ostatecznego rozwiązania umowy w przypadku gdy wymagane na jej wykonanie środki nie są dostępne w budżecie przedsięwzięcia. W takim przypadku Polska Izba Makaronu zobowiązana jest do rozliczenia z Emitentem w ustalonym terminie kosztów kwalifikowanych, poniesionych do dnia zawieszenia lub ostatecznego rozwiązania umowy oraz zapłaty należnej prowizji.

Umowa wygasa po dokonaniu rozliczenia końcowego kampanii, co może nastąpić do 4 miesięcy od zakończenia działań w ramach kampanii.

Budżet przedmiotowej kampanii promocyjno-informacyjnej wynosi 3.149.260 EURO netto i jest podzielony na części odpowiadające poszczególnym fazom realizacji programu. Budżet odpowiadający każdej fazie umowy nie może w żadnym wypadku ulec zwiększeniu, nawet jeżeli rzeczywisty koszt działań przekracza koszt wskazany w ofercie przez Emitenta. Emitent ponosi wyłączne ryzyko przekroczenia kosztów.

Z tytułu usług określonych umową Emitent otrzyma prowizję w wysokości 5%, liczoną od wszystkich działań związanych z zakupem czasu antenowego / powierzchni reklamowej (w mediach takich jak: telewizja, radio, prasa, internet itp.) oraz prowizję w wysokości 13%, liczoną od wszystkich kosztów działań (wyłączając koszty działań związanych z zakupem czasu antenowego / powierzchni reklamowej), jak również ryczałt na koszty ogólne nadzoru przedsięwzięcia (sekretariat, księgowość, biuro nadzoru projektu) w wysokości 4%.

Finansowanie działań realizowanych przez Emitenta odbywać się będzie na warunkach określonych w umowie.

Emitent zobowiązał się do oznaczonych w umowie obowiązków informacyjnych względem Polskiej Izby Makaronu, Komisji Europejskiej i Agencji Rynku Rolnego. Na warunkach określonych w umowie Komisja Europejska, Agencja Rynku Rolnego i Trybunał Obrachunkowy mogą w każdej chwili przeprowadzić kontrole techniczne i księgowe postępu prac i realizacji działań.

Emitent zobowiązał się do ochrony lub zapewnienia ochrony wyników działań, które mogą być objęte prawami własności intelektualnej, uzyskanych w ramach wykonywania umowy. Na podstawie umowy i w ramach wynagrodzenia określonego w umowie, Emitent przenosi na rzecz Polskiej Izby Makaronu autorskie prawa majątkowe do materiału opracowanego i finansowanego w ramach Programu będącego przedmiotem umowy, łącznie z opracowaniami graficznymi, wizualnymi i audiowizualnymi, jak również stronami internetowymi, będących wynikiem realizacji działań przewidzianych w umowie na wskazanych w umowie polach eksploatacji. Wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych Emitent przenosi na rzecz Polskiej Izby Makaronu, prawo do zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich.

Z uwagi na to, że w przypadku rozwiązania umowy, rozwiązaniu ulegnie również umowa zawarta pomiędzy Agencją Rynku Rolnego a Polską Izbą Makaronu, w wykonaniu której zawarto umowę z Emitentem, Emitent poręczył weksel in blanco wystawiony przez Polską Izbę Makaronu jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń STU ERGO HESTIA S.A. w stosunku do Polskiej Izby Makaronu, wynikających z umowy o gwarancję ubezpieczeniową, zawartej tytułem zabezpieczenia umowy pomiędzy Agencją Rynku Rolnego a Polską Izbą Makaronu. Dodatkowo jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń STU ERGO HESTIA S.A. w stosunku do Polskiej Izby Makaronu, wynikających z umowy o gwarancję ubezpieczeniową ustanowiona została na rzecz STU ERGO HESTIA S.A. hipoteka umowna kaucyjna na nieruchomości stanowiącej własność Pana Krzysztofa Przybyłowskiego, Prezesa Zarządu.

Umowa może zostać rozwiązana z winy Emitenta, bez zachowania okresu wypowiedzenia przez Polską Izbę Makaronu w przypadkach wskazanych w umowie. W przypadku rozwiązania umowy z winy Emitenta, kwota prowizji dla Emitenta zostanie naliczona i wypłacona tylko za niekwestionowane okresy realizacji Programu po uprzednim uznaniu poniesionych kosztów związanych z realizacją Programu przez Agencję Rynku Rolnego w tych okresach.

W przypadkach rozwiązania umowy, przez Emitenta lub z winy Emitenta we wskazanych w umowie przypadkach Polska Izba Makaronu będzie uprawniona do dochodzenia od Emitenta kary umownej w wysokości 563.995,26 złotych. Zapłata kary umownej nastąpi poprzez potrącenie wierzytelności z tytułu przedmiotowej kary umownej z wierzytelnością Emitenta w stosunku do Polskiej Izby Makaronu z tytułu wskazanych w umowie roszczeń regresowych do wysokości równej wysokości kary umownej. W przypadku rozwiązania umowy, kwota należna Emitentowi jest ustalana w oparciu o rzeczywisty koszt zrealizowanych działań, zgodnie z umową przed jej rozwiązaniem, w tym o wydatki poniesione na prace przygotowawcze przewidzianych do realizacji działań.

W przypadku nienależytego wykonania umowy przez Emitenta zobowiązał się on do zwrotu otrzymanej prowizji w zakresie dotyczącym nienależytego wykonania umowy, przy czym nie wyłącza to możliwości dochodzenia roszczeń odszkodowawczych od Emitenta przez Polską Izbę Makaronu na zasadach ogólnych. W przypadku gdy kontrola wykaże, że niektóre kwoty zostały nienależnie wypłacone, Emitent zwróci na żądanie Polskiej Izby Makaronu, daną kwotę zgodnie z art. 26 ust. 1 rozporządzenia Komisji (WE) nr 501/2008 z dnia 5 czerwca 2008 roku ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 3/2008 z dnia 17 grudnia 2007 roku w sprawie działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących produktów rolnych na rynku wewnętrznym i w krajach trzecich. W przypadku oszustwa lub rażącego zaniedbania stosuje się przepisy art. 27 rozporządzenia Komisji (WE) nr 501/2008. W przypadku nie uznania przez Agencję Rynku Rolnego kosztów z przyczyn leżących po stronie Emitenta, jest on zobowiązany do zwrotu na rzecz Polskiej Izby Makaronu wszystkich niezakwalifikowanych przez Agencję Rynku Rolnego kosztów w ustalonym terminie.

Wartość umowy przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta (kryterium uznania umowy za znaczącą umowę).

Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2016-02-03 Krzysztof Przybyłowski Prezes Zarządu Krzysztof Przybyłowski
2016-02-03 Mikołaj Chruszczewski Członek Zarządu Mikołaj Chruszczewski
2016-02-03 Małgorzata Dzięcioł Członek Zarządu Małgorzata Dzięcioł

Cena akcji Larq

Cena akcji Larq w momencie publikacji komunikatu to 4.98 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Larq aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Larq.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama