Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

GI GROUP POLAND S.A.: Umowa o współpracy w zakresie restrukturyzacji zadłużenia z bankami kredytującymi (2020-07-09)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 42:Zawarcie umowy o współpracy w zakresie restrukturyzacji zadłużenia pomiędzy Spółką a bankami kredytującymi Emitenta.

Firma: WORK SERVICE SPÓŁKA AKCYJNA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 42 / 2020
Data sporządzenia: 2020-07-09
Skrócona nazwa emitenta
WORK SERVICE S.A.
Temat
Zawarcie umowy o współpracy w zakresie restrukturyzacji zadłużenia pomiędzy Spółką a bankami kredytującymi Emitenta.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Work Service S.A. („Emitent” lub „Spółka”) – w nawiązaniu do raportów bieżących: (i) nr 10/2020 na temat zakończenia negocjacji z bankami kredytującymi Emitenta („Banki”) w sprawie zmiany warunków finansowania Emitenta, (ii) nr 12/2020 oraz nr 12/2020 K w sprawie zawarcia ze spółką pod firmą Gi International S.R.L. z siedzibą w Mediolanie, Republika Włoska, będącą własnością Gi Group S.P.A. („Inwestor”), umowy inwestycyjnej z dnia 13 lutego 2020 r. („Umowa Inwestycyjna”) określającej m.in. warunki oraz zasady udzielenia Spółce finansowania przez Inwestora dla celów przeprowadzenia restrukturyzacji istniejącego zadłużenia Spółki wobec Banków oraz sfinansowania bieżącej działalności grupy kapitałowej Spółki, oraz (iii) nr 27/2020 dotyczącego zawarcia przez Emitenta wstępnego porozumienia z Bankami obejmującego ustalenia dotyczące warunków restrukturyzacji zadłużenia Emitenta – informuje, że w dniu dzisiejszym pomiędzy Spółką oraz Bankami zawarta została umowa o współpracy w zakresie restrukturyzacji zadłużenia, określająca szczegółowe warunki restrukturyzacji zadłużenia Emitenta wobec Banków wynikającego z umowy kredytowej z dnia 18 listopada 2015 r., z późniejszymi zmianami, zawartej pomiędzy m.in. Bankami a Spółką („Umowa Kredytowa”) („Umowa Restrukturyzacyjna”).
W wyniku realizacji Umowy Restrukturyzacyjnej, docelowa restrukturyzacja zadłużenia ma zostać dokonana na podstawie układu częściowego, który Spółka i Banki planują zawrzeć w kolejnych tygodniach lub miesiącach w ramach postępowania o zatwierdzeniu układu w rozumieniu przepisów prawa restrukturyzacyjnego („Układ”).
Umowa Restrukturyzacyjna przewidywać będzie częściową spłatę oraz częściowe umorzenie w ramach Układu wierzytelności Spółki wobec Banków z tytułu Umowy Kredytowej w kwocie należności głównej około 110.350.000,00 PLN („Istniejące Zadłużenie Bankowe”) do kwoty odpowiadającej 50% należności głównej („Kwota Spłaty”), a także m.in. umorzenie całości odroczonej na podstawie Umowy Kredytowej części odsetek od należności głównej.
Kwota Spłaty zostanie spłacona przez Spółkę wobec Banków w kwotach odpowiadających kwartalnym ratom zgodnie z ustalonym harmonogramem spłat, przy czym pierwsza płatność ma mieć miejsce do dnia 30 września 2020 r., a ostatnia do 30 czerwca 2023 roku. Odsetki od Kwoty Spłaty będą naliczane w wysokości WIBOR 3M + 200 bps w skali roku.
Umowa Restrukturyzacyjna wejdzie w życie po spełnieniu się w szczególności następujących warunków zawieszających („Warunki Zawieszające”):
(a) zawarcie przez Gi Group S.P.A. („Nowy Poręczyciel”) z każdym z Banków warunkowego poręczenia pod prawem polskim, egzekwowalnego w Republice Włoskiej („Umowa Poręczenia”) stanowiącego zabezpieczenie spłaty na rzecz Banków Kwoty Spłaty wraz z odsetkami, prowizjami i innymi roszczeniami ubocznymi (na warunkach i zasadach określonych w odrębnym dokumencie uzgodnionym pomiędzy Nowym Poręczycielem oraz Bankami);

(b) zawarcie aneksu nr 8 do Umowy Kredytowej, wprowadzającego zasady i zakres spłaty określone Umową Restrukturyzacyjną („Aneks nr 8”);

(c) nabycie przez Inwestora co najmniej 50% akcji Spółki plus jedna akcja Spółki;

(d) uregulowanie przez Spółkę i jej polskie spółki zależne wymagalnych zobowiązań wobec Urzędu Skarbowego i ZUS na podstawie uzgodnionego finansowania udzielonego przez Inwestora lub poprzez zawarcie układów przez Spółkę i jej polskie spółki zależne z Urzędem Skarbowym lub ZUS w zakresie niespłaconych zobowiązań publicznoprawnych;

(e) spłata z umorzeniem lub nabycie z dyskontem obligacji Spółki serii SHB, W, X oraz Z, przy czym poziom spłaty lub wysokość ceny nabycia nie będzie wyższa niż 30% ich wartości nominalnej, z zastrzeżeniem obligacji serii SHB, w którym to przypadku dopuszczalna jest całkowita spłata;

(f) potwierdzenie przez Nowego Poręczyciela wejścia w życie Umowy Poręczenia oraz złożenie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kodeksu postępowania cywilnego na rzecz każdego Banku („Oświadczenia Nowego Poręczyciela”) oraz analogicznego uzgodnionego dokumentu pod prawem włoskim;

(g) przedstawienie Bankom przez Inwestora lub podmiot z grupy kapitałowej Inwestora dowodu, że Inwestor posiada środki wystarczające do sfinansowania nabycia akcji w Spółce oraz udzielenia Spółce i jego spółkom zależnym finansowania;

(h) niewystąpienie nieuzgodnionej zmiany Umowy Inwestycyjnej, istotnego naruszenia, nieważności, wypowiedzenia lub innego odstąpienia przez Inwestora od transakcji, przewidzianych w Umowie Inwestycyjnej;

(i) złożenie przez Spółkę na rzecz Banków oświadczeń o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kodeksu postępowania cywilnego do kwoty 150% Istniejącego Zadłużenia Bankowego („Oświadczenia Spółki”).
Umowa Restrukturyzacyjna określa katalog przesłanek umożliwiających jej wypowiedzenie przez Banki na różnych etapach procesu restrukturyzacji m.in. w przypadku nieziszczenia się wszystkich Warunków Zawieszających w określonym terminie. Ponadto, na warunkach i zasadach uzgodnionych w Umowie Restrukturyzacyjnej Spółka może być w określonych warunkach zobowiązana do zapłaty na rzecz Banków dodatkowej prowizji lub kary umownej w przypadku sprzedaży udziałów w spółce ProHuman 2004 Kft, a także do dokonania przedterminowej spłaty pozostałej Kwoty Spłaty.
Umowa Restrukturyzacyjna określa również obowiązki oraz zobowiązania Spółki wobec Banków z tytułu Umowy Kredytowej, w tym zmodyfikowany (w ocenie Spółki znacząco ograniczony i uelastyczniony) katalog przypadków naruszeń mogących skutkować obowiązkiem przedterminowej spłaty Kwoty Spłaty.
Po wejściu w życie Umowy Restrukturyzacyjnej wierzytelności Banków z tytułu Umowy Kredytowej będą zabezpieczone poręczeniem ustanowionym na podstawie Umowy Poręczenia (wraz z Oświadczeniami Nowego Poręczyciela), zastawem na udziałach w ProHuman 2004 Kft oraz Oświadczeniami Spółki („Zabezpieczenia”). Po tej dacie Banki będą zobowiązane do zwolnienia wszystkich pozostałych zabezpieczeń ustanowionych na rzecz Banków na podstawie Umowy Kredytowej, w tym w szczególności poręczeń spółek zależnych oraz zastawów na ich udziałach i aktywach.
Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR _Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady _UE_ NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku _rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Podpisy:
Iwona Szmitkowska – Prezes Zarządu
Jarosław Dymitruk – Wiceprezes Zarządu

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-07-09 Iwona Szmitkowska Prezes Zarządu
2020-07-09 Jarosław Dymitruk Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Gigroup

Cena akcji Gigroup w momencie publikacji komunikatu to 0.46 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Gigroup aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Gigroup.


Komunikaty ESPI

Komunikaty ESPI

ESPI - Komunikaty spółek


Reklama