Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Global Hydrogen S.A.: Przegląd opcji strategicznych (2022-05-09)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB_ASO 14:Przegląd opcji strategicznych.

Firma: TELIANI VALLEY POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 14 / 2022
Data sporządzenia: 2022-05-09
Skrócona nazwa emitenta
TELIANI VALLEY POLSKA S.A.
Temat
Przegląd opcji strategicznych.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Teliani Valley Polska S.A. (dalej „Spółka”) w nawiązaniu do raportu nr 13/2022 niniejszym informuje, iż podjął decyzję o zakończeniu procesu przeglądu opcji strategicznych, którego celem było zdefiniowanie możliwych kierunków rozwoju działalności Spółki. Zarząd Spółki przeprowadził analizę różnych opcji strategicznych, w tym pozyskanie inwestora oraz zmianę przedmiotu działalności Spółki. W ramach procesu przeglądu opcji strategicznych Zarząd Spółki przeanalizował zakres możliwości współpracy z potencjalnym inwestorem oraz możliwości przeprowadzenia transakcji akwizycji innego podmiotu.
Podczas przeglądu Zarząd Spółki przeanalizował różne opcje strategiczne. W wyniku przeprowadzonych analiz oraz weryfikacji możliwych scenariuszy biznesowych, Zarząd Spółki zdecydował o: (1) przyjęciu nowego kierunku rozwoju, (2) zmianie prowadzonej dotychczas działalności oraz (3) przeprowadzeniu akwizycji przez Spółkę.
Zakładana droga rozwoju Spółki wynika z przeprowadzonych analiz i obserwacji rynku. Zdaniem Zarządu Spółki rynek energii przechodzi dynamiczną i bezprecedensową transformację w wyniku wielu czynników ekonomicznych, politycznych środowiskowych.
Mając to na uwadze Zarządu Spółki uznał, iż najkorzystniejszym modelem dalszego rozwoju Spółki będzie wejście na rynek alternatywnych źródeł energii. Zwiększenie roli odnawialnych źródeł energii w światowej gospodarce to obecnie jedno z najbardziej znaczących wyzwań, które stawiają przed sobą przedstawiciele podmiotów publicznych, naukowych, jak i przedsiębiorstw. Podmioty te koncentrują się przede wszystkim na technologiach i rozwiązaniach o pozytywnym oddziaływaniu klimatycznym, oferujących wysoką wydajność energetyczną.
Zgodnie z założonym rozwojem działalności Spółki, Spółka podejmie działania mające na celu zakończenie do końca roku prowadzonej dotychczas działalności i utworzenie grupy kapitałowej, której działalność prowadzona będzie na rynku alternatywnych źródeł energii. Jednocześnie działalność grupy skupiona będzie na technologii wdrażającej nowatorskie rozwiązania techniczne i technologiczne w zakresie produkcji czystego gazu syntezowego prowadzącego do produkcji zielonego wodoru z szerokiej gamy biomasy. Spółka podejmie działania mające na celu rozwój w ramach grupy kapitałowej Spółki, ww. technologii oraz wprowadzenia na rynek mobilnych, kontenerowych reaktorów do produkcji czystego gazu syntezowego umożliwiającego produkcję zielonego wodoru z szerokiej gamy biomasy, również odpadowej.
Dla prawdziwie zero-emisyjnej gospodarki, wodór musi pochodzić ze źródeł w pełni odnawialnych. Stale rosnące zainteresowanie niskoemisyjnym oraz zielonym wodorem oraz wykorzystywanie go na szeroką skalę, to zdaniem Zarządu trend, który wpłynie na wzrost popytu, a także wymusi rozwój nowych technologii i stosowanie obecnie niszowych rozwiązań.
Decentralizacja sieci energetycznych poprzez produkcję rozproszoną oferuje efektywne rozwiązanie w sensie klimatycznym, ale również konkretne i wymierne przewagi ekonomiczne dla lokalnych społeczności oraz wydajność i bezpieczeństwo energetyczne. Model taki umożliwi zdaniem Zarządu Spółki szybsze wejścia na rynki eksportowe z możliwością produkcji seryjnej.

Jak określono w Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 zwiększenie udziału energii elektrycznej wytwarzanej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) w bilansie energetycznym jest wielkim wyzwaniem rozwojowym większości rozwiniętych gospodarek świata. Uwzględnienie technologii wodorowych w polityce rozwojowej państwa, ich doskonalenie, budowa kompetencji oraz tworzenie polskich produktów eksportowych jest strategicznym wyzwaniem. Aktualnie wykorzystanie potencjału źródeł OZE jest ograniczone warunkami technicznymi i atmosferycznymi. Metody produkcji wodoru wiążą się ze zróżnicowaną wielkością emisji gazów cieplarnianych, w zależności od wykorzystywanej technologii i źródła energii oraz mają różne implikacje kosztowe i różne wymagania materiałowe. Pochodzenie wodoru warunkuje zatem jego konkurencyjność i emisyjność w cyklu życia.

W związku z powyższym Spółka niniejszym informuje, iż celem realizacji przyjętego kierunku rozwoju rozpoczęła prowadzenie negocjacji z inwestorem w zakresie finansowania transakcji akwizycji podmiotu z branży odnawialnych źródeł energii, posiadającej rozwiązania w zakresie produkcji zielonego i niskoemisyjnego wodoru. Zarząd będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-05-09 Adam Sworowski Członek Zarządu

Cena akcji Ghydrogen

Cena akcji Ghydrogen w momencie publikacji komunikatu to 8.4 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Ghydrogen aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Ghydrogen.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Komunikaty ESPI

Komunikaty ESPI

ESPI - Komunikaty spółek


Reklama