Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

TRIGGO S.A.: Informacje udzielone akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem (2021-12-15)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 7/2021:Informacja o udzieleniu akcjonariuszowi informacji poza walnym zgromadzeniem zgodnie z art. 428 § 6 kodeksu spółek handlowych

Firma: TRIGGO
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Zarząd Triggo S.A. z siedzibą w Łomiankach (&#8222;Spółka&#8221;) informuje, że 13 grudnia 2021 r. Spółka otrzymała od jednego z akcjonariuszy, za pośrednictwem poczty elektronicznej, wniosek o udzielenie informacji dotyczących Spółki, zgłoszony poza walnym zgromadzeniem.<br />
Spółka udzieliła akcjonariuszowi odpowiedzi w dniu 14 grudnia 2021 zgodnie z art. 428 § 6 kodeksu spółek handlowych.<br />
Poniżej Spółka przytacza treść pytań zadanych przez akcjonariusza i odpowiedzi udzielonych przez Spółkę.<br />

Czy zatrudnienie w tym roku było znacząco zwiększane i czy planowane jest zwiększenie zatrudnienia w przyszłym roku?
Stan zatrudnienia i posiadanych przez firmę kompetencji jest oczywiście na bieżąco planowany i dostosowywany do potrzeb projektu. W bieżącym roku Spółka pozyskała kilku niezbędnych specjalistów w wyniku czego jej stan zatrudnienia nieznacznie wzrósł. Na obecnym etapie rozwoju firmy zatrudnienie w obszarze B+R odpowiada potrzebom Spółki i nie są tu planowane znaczące wzrosty. Jednocześnie w ramach realizacji strategii i wdrożenia produkcji planowane jest zwiększenie zatrudnienia na stanowiskach produkcyjnych, związanych z zakupami i logistyką.

Czy koszt zużycia materiałów i energii (w tym roku wzrost o 1 mln zł) wiąże się z budową prototypu pojazdu wewnątrz Spółki? Jeśli tak, to czy następne pojazdy będą budowane w ramach outsourcingu?
Potwierdzamy – istotnie wzrost kosztów zużycia materiałów i energii rzeczywiście wynika z budowy przez Spółkę serii kolejnych prototypów, w ramach realizacji strategii rozwoju produktu. Natomiast kwestia wyboru modelu produkcji jest w tym momencie tematem wewnętrznych dyskusji. Testowany w tym roku model outsourcingu produkcji małoseryjnej wykazał, że uzyskane benefity, nie odzwierciedlają ponoszonych kosztów. W związku z tym, w czwartym kwartale bieżącego roku rozpoczęła działalność spółka Triggo Produkcja sp. z o.o., dedykowana do montażu pojazdów.

Z czym wiąże się wzrost w aktywach trwałych w pozycji rozliczenia międzyokresowe (2020: 11.3 mln zł i 2021 16.6mln zł). W części opisowej jest wspomniane, że dotyczy to prac rozwojowych lecz nie jest to wyjaśnione bardziej szczegółowo.
W obu okresach na rozliczenia międzyokresowe czynne składają się praktycznie w całości koszty prac rozwojowych dotyczących budowy prototypów pojazdu. Wzrost kosztów odpowiada realizacji następnych etapów prac związanych z projektowaniem pojazdu oraz konstrukcją i testowaniem kolejnych prototypów.
Zgodnie z zasadami księgowymi oraz z przyjętą przez Spółkę polityką rachunkowości (fragment poniżej) koszty prac rozwojowych są kapitalizowane do momentu ich zakończenia. Do prac rozwojowych kwalifikuje się koszty bezpośrednio związane z tworzeniem prototypów, w szczególności wykorzystanie wybranych rozwiązań, testowanych w ramach prac badawczych, a także konstruowanie i udoskonalanie pojazdu, w tym jego testowanie.
3.6.2.PRACE ROZWOJOWE
Spółka traktuje jako prace rozwojowe wszelkie działania, realizowane w ramach prowadzonych projektów, nakierowane na praktyczne zastosowanie odkryć badawczych lub też osiągnięć innej wiedzy, w planowaniu lub projektowaniu pojazdu. Do prac rozwojowych kwalifikuje się w szczególności wykorzystanie wybranych rozwiązań, testowanych w ramach prac badawczych, a także konstruowanie i udoskonalanie prototypów, w tym ich testowanie.
Koszty prac rozwojowych są aktywowane, jako Rozliczenia Międzyokresowe Czynne („RMC”), wyłączenie w odniesieniu do kosztów bezpośrednio związanych z tworzeniem i testowaniem prototypów oraz tylko i wyłącznie w wypadku spełnienia łączenie następujących warunków:
a)Dysponowania możliwościami technicznymi ukończenia prac nad pojazdem tak, aby nadawał się do użytkowania lub sprzedaży,
b)Posiadania zamiaru ukończenia składnika wartości niematerialnych oraz jego użytkowania lub sprzedaży,
c)Posiadania zdolności do użytkowania lub sprzedaży przyszłego składnika wartości niematerialnych,
d)Możliwe jest określenie sposobu, w jaki składnik wartości niematerialnych będzie wytwarzał prawdopodobne przyszłe korzyści ekonomiczne. Między innymi można udowodnić istnienie rynku na produkty powstające dzięki składnikowi wartości niematerialnych lub na sam składnik albo użyteczność składnika wartości niematerialnych,
e)Spółka może wykazać dostępność stosownych środków technicznych, finansowych
i innych, które mają służyć ukończeniu prac rozwojowych oraz użytkowaniu lub sprzedaży składnika wartości niematerialnych,
f)Istnieje możliwość wiarygodnego ustalenia nakładów poniesionych w czasie prac rozwojowych, które można przyporządkować temu składnikowi wartości niematerialnych.
Z chwilą zakończenia sukcesem poszczególnych projektów zgromadzone koszty poszczególnych prac są przenoszone na wartości niematerialne i prawne oraz podlegają amortyzacji przez, indywidualnie określany okres ich ekonomicznej użyteczności.
Na koniec każdego okresu sprawozdawczego aktywowane jako RMC koszty prac rozwojowych są analizowane pod kątem możliwej utraty ich wartości i potencjalnego generowania przez nie przyszłych przychodów.
Podstawa prawna:
§ 4 ust. 2 pkt 12) Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2021-12-15 13:20:34 Rafał Budweil Prezes Zarządu
2021-12-15 13:20:34 Jacek Konior Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Triggo

Cena akcji Triggo w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Triggo aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Triggo.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama