Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pharmena S.A.: Raport za luty 2018 (2018-03-12)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 4/2018:Raport miesięczny za luty 2018

Firma: PHARMENA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Zarząd Pharmena S.A. przekazuje raport miesięczny za luty 2018 r. <br />

1. Opis tendencji i zdarzeń w otoczeniu Emitenta
Według Zarządu, w lutym 2018 r. w otoczeniu Emitenta nie wystąpiły zjawiska czy tendencje, które mogłyby mieć istotny wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa.

W omawianym okresie Pharmena S.A. poszerzała dostępność produktów oraz podejmowała działania marketingowe w celu zwiększenie przychodów ze sprzedaży oferowanych produktów.

Zarząd PHARMENA S.A. poinformował, że Emitent w dniu 19 lutego 2018 r. powziął informację, że Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) na posiedzeniu plenarnym Panelu naukowego ds. Produktów Dietetycznych, Żywienia i Alergii (NDA Panel: Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies) w dniach 7 - 8 lutego 2018 r. uznał, że wybrane do ochrony dowody naukowe i dane naukowe dot. autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności były niezbędne do oceny bezpieczeństwa 1-MNA.
W związku z wejściem w życie w dniu 1 stycznia 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2283 z dnia 25 listopada 2015 r. Komisja Europejska zwróciła się do EFSA o ocenę, czy spełnione są wymogi art. 26 ust. 2 lit. c) Rozporządzenia, tzn. czy dowody naukowe i dane naukowe z wniosku o autoryzację 1-MNA jako nowego składnika żywności, o których zastrzeżenie wnioskował Emitent, były niezbędne do oceny bezpieczeństwa 1-MNA.
Na posiedzeniu w dniach 7 - 8 lutego 2018 r. Panel NDA uznał, że nie można było wyciągnąć wniosków dotyczących bezpieczeństwa 1-MNA bez wybranych dowodów naukowych i danych naukowych, o których zastrzeżenie wnioskował Emitent. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) przekazał wnioski z posiedzenia panelu NDA do Komisji Europejskiej, potwierdzając że wybrane dowody naukowe i dane naukowe dot. autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności były niezbędne do oceny bezpieczeństwa 1-MNA.
Uzyskanie powyższego potwierdzenia z Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności EFSA było niezbędnym etapem w procedurze przyznawania Emitentowi pięcioletniej ochrony zastrzeżonych dowodów naukowych lub danych naukowych.
W związku z uzyskaniem potwierdzenia z EFSA, Emitent spodziewa się, że projekt rozporządzenia wykonawczego Komisji Europejskiej w sprawie wprowadzenia na rynek 1-MNA jako nowego składnika żywności zostanie poddany pod głosowanie na najbliższym posiedzenia Stałego Komitetu Komisji Europejskiej ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz (SCoPAFF: Standing Committee on Plants, Animals, Food and Feed) w dniu 17 kwietnia 2018 r..
Spółka po otrzymaniu dalszych informacjach dotyczących procesu autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności, niezwłocznie przekaże w raporcie bieżącym tę informację.
Suplement diety zawierający 1-MNA będzie innowacyjnym produktem posiadającym zdolność do wpływania na biomarkery ryzyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz do stymulowania produkcji endogennej naturalnej prostacykliny. Niski poziom prostacykliny w organizmie zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy. Badania wykazały, że stężenie endogennego 1-MNA w organizmie człowieka maleje wraz z wiekiem. Dzięki suplementacji diety 1-MNA można wpływać na poziom 1-MNA w organizmie, a tym samym stymulować wydzielanie prostacykliny ograniczając ryzyko powstania miażdżycy.
Uzyskanie zezwolenia na wprowadzenie do sprzedaży na rynkach krajów Unii Europejskiej suplementu diety opartego na 1-MNA może mieć istotny wpływ na przychody Emitenta w ciągu kilku najbliższych lat.

Ponadto, w lutym 2018 r. Grupa Kapitałowa Emitenta kontynuowała prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami oraz poszukiwania nowych zastosowań substancji czynnych chronionych patentami i zgłoszeniami patentowymi należącymi do Grupy Kapitałowej Emitenta.


2. Realizacja celów emisji
W związku z zakończeniem II fazy badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem 1-MNA i rozliczeniem wydatków z tego tytułu, zarówno Pharmena S.A., jak i spółka zależna Cortria Corporation nie wydatkowały w lutym 2018 r. środków pieniężnych na cele emisyjne.


3. Zestawienie raportów publikowanych przez Emitenta w okresie od 01.02.2018 r. do 28.02.2018 r.
W okresie objętym niniejszym raportem Pharmena S.A. opublikowała następujące raporty w systemie EBI:
•Raport bieżący nr 3/2018 z dnia 06-02-2018 r. – Raport miesięczny za styczeń 2018


W okresie objętym niniejszym raportem Pharmena S.A. opublikowała następujące raporty w systemie ESPI:
•Raport bieżący nr 3/2018 z dnia 20-02-2018 r. – Zaakceptowanie przez panel EFSA wybranych do ochrony dowodów naukowych i danych naukowych dot. autoryzacji 1-MNA jako nowego składnika żywności


4. Kalendarz inwestora dotyczący marca 2018 r.
•Do 14.04.2018 r. - publikacja raportu miesięcznego za marzec 2018 r.
•21.03.2018 r. – publikacja jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2017 r.

Podstawa prawna: pkt. 16 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy z dnia 31 listopada 2008 r. - "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect".

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2018-03-12 10:09:48 Konrad Palka Prezes Zarządu
2018-03-12 10:09:48 Marzena Wieczorkowska Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Pharmena

Cena akcji Pharmena w momencie publikacji komunikatu to 18.9 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Pharmena aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Pharmena.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama