Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

YouHodler łączy tradycyjną bankowość i innowacje ze świata kryptowalut

|
selectedselectedselected
YouHodler łączy tradycyjną bankowość i innowacje ze świata kryptowalut | FXMAG INWESTOR
YouHodler
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

YouHodler to innowacyjna firma FinTech, która łączy najlepsze rozwiązania ze świata tradycyjnych finansów i kryptowalut. Czym jest bankowość 3.0? Jak można inwestować w nowe rozwiązania? Jak sytuacja w gospodarce i na rynkach kapitałowych wpływa na ceny kryptowalut?

 

Czym jest YouHodler?

You Hodler jest europejską firmą z branży FinTech, której siedziba znajduje się w Szwajcarii. Udostępnia klientom  innowacyjną platformę, oferującą rozwiązania pożyczkowe oparte na kryptowalutach, wymianę kryptowalut i tradycyjnych walut,  a także konta oszczędnościowe w kryptowalutach, które przynoszą wysoką stopę zwrotu ze stakingu i nagród. Platforma obsługuje liczne kryptowaluty, takie jak BTC, BCH, BNB, ETH, LTC, XLM, XRP, DASH i wiele innych.

YouHodler jest aktywnym członkiem Blockchain Association of Financial Commission oraz Crypto Valley Association. Zespół YouHodler ma duże doświadczenie w finansach, handlu Forex i CFD, bankowości, tworzeniu platform e-commerce i e-lerningowych oraz technologii rozproszonego rejestru - Blockchain. CEO firmy jest Ilya Volkov. Idea platformy narodziła się w 2018 r. na podłożu rosnącej popularności kryptowalut i bankowości Web3. Bankowość Web3oznacza nieograniczoną przestrzeń nowych możliwości i większą dostępność usług dla każdego, kto ma dostęp do internetu.

Reklama

W jednym z wywiadów CEO YouHodler wyjaśnia, że kryptowaluty to nie rewolucja, ale jedynie kolejny krok ewolucyjny w rozwoju technologii finansowej. Sądzi on, że kolejnym istotnym czynnikiem napędzającym ewolucję finansów jest pomost między tradycyjnymi finansami a „nowymi finansami”. Odrzuca podejście niektórych entuzjastów kryptowalut uważających, że tradycyjna bankowość nadaje się tylko do lamusa. Dostrzega przydatność wielu rozwiązań w tradycyjnej bankowości i chciałby je zintegrować z bankowością Web3. Zwraca uwagę, że w świecie tradycyjnych finansów w niektórych sytuacjach bardziej przydatna jest gotówka, a w innych bankowość elektroniczna. Podobnie jest w świecie kryptowalut – jeśli potrzebujemy pełnej kontroli nad naszymi środkami – wystarczy zdecentralizowany portfel kryptowalutowy, ale jeśli chcemy korzystać z pożyczek, handlu i wymiany kryptowalut – warto skorzystać z instytucji krypto-finansowych. Aby uzyskać stabilną stopę zwrotu, warto skorzystać z tradycyjnych instrumentów finansowych, takich jak obligacje, jeśli jednak chcemy zarobić więcej, możemy spróbować stakingu kryptowalut.

Innowacyjność YouHodler polega na połączeniu tradycyjnych finansów, zdecentralizowanych finansów i kryptowalut w jednej aplikacji.

 

Czym jest bank Web3?

Bank Web3 łączy w sobie następujące elementy:

- portfele custodial (powiernicze) i non-custodial (niepowiernicze) w jednej aplikacji,

Reklama

- fizyczne karty kredytowe pozwalające na łatwe użycie zarówno tradycyjnych walut, jak i kryptowalut,

- pełne możliwości płatności każdą walutą,

- usługi bankowe, takie jak pożyczki, konta oszczędnościowe i wymiana walut,

- takie usługi finansowe, jak staking i tradycyjne inwestycje w obligacje,

- handel aktywami.

Reklama

 

Czy YouHodler jest bankiem?

YouHodler nie jest bankiem, jest natomiast firmą FinTech budującą bankowość Web3, która łączy najlepsze cechy tradycyjnej bankowości i świata kryptowalut. Dostarcza tradycyjnych usług finansowych, takich jak tradycyjne płatności i produkty inwestycyjne w partnerstwie z tradycyjnymi instytucjami bankowymi. YouHodler jest szwajcarskim pośrednikiem finansowym współpracującym z lokalnymi regulowanymi dostawcami usług związanych z aktywami kryptowalutowymi.

 

Dalsze plany firmy

YouHodler dynamicznie się rozwija. Optymalizuje dotychczasowe produkty i pracuje nad nowymi. W I i II kwartale 2023 r. planuje wprowadzić portfele non-custodial, fizyczne karty kredytowe i staking on-chain. Rozważa też własny token.

 

Czym jest Web 3.0?

Reklama

Web 3.0 (w skrócie Web3) jest następną wersją Internetu, który do tej pory znaliśmy. Obecnie jesteśmy w fazie przejściowej między Web 2.0 a Web 3.0. W najbliższych latach jest spodziewany dynamiczny rozwój Web3, a w szczególności zdecentralizowanych technologii, sztucznej inteligencji i spersonalizowanych treści. Wiele z tych technologii już jest w użyciu i stają się coraz bardziej popularne. Obejmują one m.in. blockchain, NFT, platformy zdecentralizowanych finansów (DeFi) i VPN.

 

Jak inwestować w Web3?

Jest wiele możliwości inwestowania w Web3 – zarówno aktywnych, jak i pasywnych. Obie te strategie są korzystne. Inwestycje pasywne umożliwiają przechowywanie aktywów cyfrowych, aby zyskiwały na wartości w dłuższym terminie. Przykładem może być staking kryptowalut. Za trzymanie kryptowalut na niektórych platformach (np. YouHodler) można otrzymywać zyski, co przypomina odsetki na koncie oszczędnościowym.

Inwestycje aktywne natomiast pomagają rozwijać Web3. Obejmują one:

- pracę w firmie Web3,

Reklama

- nabycie kryptowalut od rozwijających się spółek Web3 w ramach inwestycji,

- mining (kopanie) kryptowalut,

- korzystanie z projektów Web3, w których można zyskiwać nagrody za staking, gry itp.

- AirDropy  - niektóre firmy kryptowalutowe przyznają losowo tokeny do portfeli członków społeczności,

- nabywanie kryptowalut po niskich cenach i ich przechowywanie,

Reklama

- inwestowanie w akcje spółek Web3 na tradycyjnym rynku akcyjnym – przykładem mogą być Nvidia, IBM, Coinbase lub niewielkie startupy z dużym potencjałem rozwoju,

- korzystanie z platform pożyczek kryptowalutowych.

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały projekty Metaverse, w których można kupować wirtualne działki i inwestować w różne aktywa.

 

Najlepszy portfel do inwestowania w Web3

Obecnie YouHodler jest w trakcie tworzenia portfeli Web3 kompatybilnych z funkcjami bankowości Web3. Łączy najlepsze elementy tradycyjnych finansów i kryptowalut. Wiele z tych funkcji jest już dostępnych i można je wypróbować na stronie internetowej lub w aplikacji.

Reklama

 

Bezpieczne przechowywanie kryptowalut

YouHodler i Ledger Enterprise nawiązały partnerstwo, aby zapewnić lepsze bezpieczeństwo środków klientów bez względu na warunki rynkowe. Od 2020 r. klienci YouHodler mogą korzystać z bezpłatnych rozwiązań cold storage od Ledger Enterprise. Chronią one środki klientów przed atakami hakerskimi i błędami ludzkimi, minimalizując ryzyko związane z udziałem trzeciej strony.

Dzięki partnerstwu z Ledger Enterprise, każdy klient YouHodler ma już domyślny dostęp do cold storage. Dodatkową opcją jest uwierzytelnianie trzyskładnikowe (3FA). Jeśli chcemy zablokować wypłaty w kryptowalutach z naszego konta, aby je chronić przed ewentualną kradzieżą, powinniśmy skontaktować się z obsługą klienta, aby aktywować 3FA. Jeśli chcemy następnie dezaktywować tę funkcję, należy skorzystać z weryfikacji biometrycznej, do której potrzebujemy jedynie dowodu osobistego i kamery.

3FA nie ogranicza możliwości korzystania z YouHodler. Po aktywowaniu 3FA klienci mogą korzystać ze wszystkich oferowanych usług, takich jak: Multi HODL, Dual Asset, Loans, Yiels Accounts i wymiana walut.

 

Jak inflacja wpływa na kryptowaluty?

Reklama

CPI to indeks inflacji konsumenckiej. Jest obliczany na podstawie zmian cen koszyka dóbr konsumpcyjnych.

Dane o inflacji są niezwykle istotne dla rynku akcyjnego. Pomagają też podejmować strategiczne decyzje firmom. Niewielka inflacja świadczy o dobrej kondycji gospodarki. Gdy jednak nadmiernie wzrośnie, konsumenci ograniczają wydatki i podejmują mniejsze ryzyko – nie są skłonni zaciągać kredytów. Jest też trudniej uzyskać pożyczkę lub kredyt, gdyż wzrost inflacji przekłada się na wzrost stóp procentowych. Wyższa inflacja powoduje też spowolnienie w biznesie. Inwestorzy są mniej skłonni kupować akcje, co powoduje spadek ich cen.

Chociaż kryptowaluty istnieją stosunkowo krótko w porównaniu z rynkiem akcyjnym, eksperci zwracają uwagę na korelacje między nimi. Porównując wykresy różnych aktywów, można zauważyć korelację cen Bitcoina i akcji spółek należących do indeksu Nasdaq.

Dane o inflacji wpływają zarówno na rynek akcyjny, jak i kryptowalut. Na podstawie danych o CPI i jego podkategoriach można przewidywać zmienność na rynku kryptowalut. Niektóre kategorie, jak energia i żywność, są bardziej istotne dla rynku kryptowalut niż inne. Są one taką częścią wydatków konsumenckich, z której nie da się zrezygnować. Jeśli ich ceny rosną, konsumenci będą mieli mniej dodatkowych środków, które mogliby przeznaczyć na inwestycje w kryptowaluty. Przykładowo w 2022 r. cena ropy naftowej mocno wzrosła. Było to skorelowane ze spadkami cen na rynku kryptowalut.

Wzrost CPI nie musi jednak oznaczać strat z inwestycji w kryptowaluty. Niektórzy uważają, że kryptowaluty mogą stanowić skuteczną ochronę przed inflacją. Są zdecentralizowane, łatwo dostępne przez Internet, a wiele z nich ma ustalony poziom podaży. Mogą też być traktowane jako nośnik wartości w długim terminie. W wielu projektach kryptowalutowych można otrzymać nagrody za samo przechowywanie kryptowalut.

Reklama

Dane dotyczące inflacji mogą być również przydatne dla traderów, którzy inwestują w kryptowaluty krótkoterminowo. Zamiast czekać latami, aż kryptowaluty zyskają na wartości, mogą wykorzystywać zmienność na rynku do osiągania zysków, kupując w dołku i sprzedając po osiągnięciu wzrostu.

 

Źródła:

https://www.youhodler.com/blog/web3-banking-youhodler

https://www.youhodler.com/blog/invest-web3

Reklama

https://www.youhodler.com/blog/cold-storage-ledger

https://www.youhodler.com/blog/us-cpi-data

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Zespół FXMAG

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 


Reklama
Reklama