Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Rynek kryptowalut po krachu: Bitcoin (BTC) szuka dna, rekordowe wydobycie ETH (hashrate wydobywczy sieci Ethereum na najwyższym poziomie w historii)

|
selectedselectedselected
Rynek kryptowalut po krachu: Bitcoin (BTC) szuka dna, rekordowe wydobycie ETH (hashrate wydobywczy sieci Ethereum na najwyższym poziomie w historii)
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Rynek kryptowalut szuka stabilizacji
  • Bitcoin z szansą na uformowania dna
  • Rekordowe wydobycie ETH

 

Rynek kryptowalut szuka stabilizacji

Tydzień po krachu ekosystemu Terra, Bitcoin i szerzej pojęty rynek kryptowalut nadal szukają stabilizacji. Upadek Luny i stablecoina UST był niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii kryptowalut, podobnym do upadku Mt. Gox w 2014 roku. Niektórzy porównują to zdarzenie do bankructwa Lehman Brothers z 2008 roku. Na ten moment ciężko jednak ocenić jak dużym ciosem dla rynku okaże się krach Luny. Z drugiej strony istnieje szansa, że efektem będzie przyspieszenie prac nad regulacjami rynku cyfrowych aktywów. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że w ich wyniku skutecznie wzrośnie bezpieczeństwo inwestorów, a innowacyjność technologiczna nie zostanie ograniczona.

Wydarzenie to przyniosło wiele strat, zwłaszcza tym inwestorom, którzy przechowywali swoje oszczędności w UST, a także wywołało wątpliwości co do innych stablecoinów. Inwestorzy wycofali około 7 mld dolarów z wiodącego stablecoina Tether (USDT). W rezultacie podaż Tether spadła o około 10 proc., a USDT na krótko stracił swoje powiązanie do dolara. USDT pozostaje jednak trzecią największą monetą pod względem kapitalizacji rynkowej, po Bitcoinie i Ethereum.

 

Reklama

 

Bitcoin z szansą na uformowanie dna

Zazwyczaj po dużych krachach potrzeba trochę czasu, aby rynek się ustabilizował, a inwestorzy przetrawili wiadomości i dane. Obecnie wskaźniki techniczne pokazują mieszane sygnały, a rynek kryptowalut porusza się synchronicznie z tradycyjnym rynkiem finansowym, zwłaszcza z głównymi amerykańskimi indeksami giełdowymi. Tradycyjny rynek akcji również porusza się w niedźwiedzim kierunku, a negatywne czynniki makroekonomiczne i geopolityczne przyczyniają się do zwiększonej presji spadkowej.

W ubiegłym tygodniu Bitcoin zamknął się z potencjalnie wzrostową tygodniową świecą, którą można interpretować jako formację młota. BTC znajduje się obecnie na obszarze poziomów wsparcia z lata 2021 roku. Skuteczne wybicie powyżej tego zakresu może świadczyć o potencjalnym odwróceniu się trendu.

 

Rekordowe wydobycie ETH

Reklama

Ethereum i inne główne altcoiny wykazują nieśmiałe oznaki ożywienia, choć sytuacja nadal jest niepewna. Cena ETH osiągnęła lokalne dno na poziomie 1900 dolarów i obecnie walczy o utrzymanie się powyżej psychologicznej granicy 2000 tys. dolarów.

Choć maj nie był najlepszym miesiącem dla Ethereum pod względem cenowym, okazał się dobry, jeśli chodzi o wydobycie. 13 maja hashrate wydobywczy sieci Ethereum osiągnął najwyższy poziom w historii. Widać, że górnicy starają się wydobyć jak najwięcej ETH przed przejściem sieci na proof-of-stake.

 

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda 

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji. 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Bitpanda

Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego.

Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER


Reklama
Reklama