Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Połowa wydobycia, podwójna wartość: Bitcoin po halvingu daje kopalniom i inwestorom powody do uśmiechu!

|
selectedselectedselected

Od halvingu Bitcoina, czyli spadku wydobycia o połowę, minęło już półtora miesiąca. W tym czasie cena BTC wzrosła o około 11%. Dużo lepiej radzą sobie kopalnie tej kryptowaluty, pomimo znaczącego spadku wydobycia. Najwidoczniej inwestorzy wycenili halving już wcześniej.

Dobry okres dla kopalni BTC
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W ciągu ostatniego półtora miesiąca Marathon Digital zyskał 26%, Terawulf 40%, IREN 107%, Riot 11%, Bitfarms 28%, a HUT 8 30%. Gorzej radzi sobie CleanSpark, który spadł o 5%, ale wygląda na to, że jest to wyjątek. Wzrosty zanotowały także inne spółki powiązane z sektorem blockchain, czyli MicroStrategy, który zyskał 41%, a także Coinbase, który wzrósł o 22%. Z pewnością spółkom z tego sektora sprzyja dobry sentyment na giełdach akcji. Nasdaq Composite, czyli indeks największych spółek technologicznych, w tym okresie także wzrósł, a dokładnie o 12%.

 

Notowania Bitcoina i spółek z sektora blockchain

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, diagram, Wykres

Opis wygenerowany automatycznieObraz zawierający tekst, zrzut ekranu, diagram, Wykres

Opis wygenerowany automatycznie

Reklama

Źródło: Terminal Bloomberg, 07.06.2024.

 

W mojej ocenie dalsze losy kopalni największej kryptowaluty będą uzależnione od notowań Bitcoina, który zbliża się do historycznego szczytu na poziomie 73 600 dolarów. Przebicie tego poziomu jest coraz bardziej prawdopodobne. Nie można wykluczyć jeszcze kolejnej korekty przed ustanowieniem nowe szczytu, ale nie jest to pewne. Najlepszą strategią może okazać się utrzymywanie pozycji, zakładając, że rynek kryptowalut nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Bitcoin już na dobre zadomowił się w kanonie aktywów finansowych w budowaniu dywersyfikacji portfela, co zawdzięczamy powstaniu funduszy typu ETF na Bitcoina Spot. Ostatnie raporty kwartalne amerykańskich spółek pokazały, że wiele firm zdecydowało się na dywersyfikację aktywów właśnie o te instrumenty. Coraz chętniej sięgają po niego także państwa, czego przykładem są ostatnie ruchy Argentyny.

 

Zobacz także: Kiedy pęknie bariera 100 tysięcy za jednego bitcoina? Ekspert komentuje TYLKO na FXMAG

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Konrad Ogrodowicz

Konrad Ogrodowicz

Zarządzający Funduszami w Superfund TFI, specjalizacje: akcje, złoto i srebro, blockchain

Obserwuj autoraLinkedIn


Tematy

Reklama
Reklama