Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kryptowaluty w niemieckiej turystyce

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Niemiecka Centrala Turystyki (GNTB) wchodzi na drogę rozwoju technologicznego. Zgodnie z nową strategią, Narodowa Izba Turystyki niemieckiej wprowadzi możliwość transakcji w Bitcoinie i innych kryptowalutach. Turystyka i kryptowaluty, to nic nowego. Jednak tym razem, mamy do czynienia z biurem podlegającym rządowi federalnemu.

 

Usługi turystyczne za kryptowaluty

Niemiecka Centrala Turystyki, działająca w imieniu rządu, od teraz umożliwi swoim usługobiorcom możliwość dokonywania płatności w Bitcoinie i innych kryptowalutach. Dział marketingu izby turystycznej podkreślił, że technologia blockchain zostanie wykorzystania w międzynarodowych transakcjach. Rozwiązania te były testowane już wcześniej. Niemiecka Centrala Turystki jako przedsiębiorstwo międzynarodowe, chce stać się pionierem nowych rozwiązań na rynku turystycznym. Izba Turystyki współpracuje z rządem, otrzymując przy tym dofinansowanie od Ministerstwa Gospodarki i Energii.

 

Strategia rozwoju i promocji

Niemiecka Centrala Turystyki wydała oświadczenie, z którego wynika, że nastawiona jest na promocję niemieckiej turystyki na arenie międzynarodowej. Wprowadzenie technologii blockchain, ma ustanowić Niemcy jako atrakcyjną destynację dla zagranicznych turystów. Izba Turystyczna posiada 32 zagraniczne biura turystyczne. Stąd też, pomysł na ułatwienie zagranicznych transferów m.in. w kryptowalutach. Petra Hedorfer – CEO agencji, komentuje wprowadzenie nowej technologii do usług Izby:

Reklama

Przez naszą strategię cyfryzacji, nieustannie poszukujemy najnowszych rozwiązań technologicznych i trendów, które możemy wykorzystać w naszym przedsiębiorstwie”.

Strategia rozwoju zakłada również: zwiększenie ruchu turystycznego w Niemczech, zwiększenie wpływów w walucie obcej, wzmocnienie pozycji Niemiec jako światowego lidera biznesowego.

 

Niemcy przychylne kryptowalutom

W lutym tego roku, Niemieckie Ministerstwo Finansów uznało wirtualne waluty za formę płatności, w odniesieniu do precedensu ustalonego przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Niemcy to kraj, który we współpracy z Unią Europejską pragnie stworzyć ramy prawne dla funkcjonowania platform tradingowych dla rynku kryptowalut oraz ICO. Pod koniec lutego 2018 roku, niemiecki regulator finansowy BaFin wydał pierwsze ustalenia dotyczące ICO w Niemczech. Tak więc, zielone światło dla kryptowalut także w niemieckim sektorze turystycznym ma szansę na rozwój i odniesienie sukcesu.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Estera Włodarczyk

Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.


Reklama
Reklama