Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Inwestowanie w kryptowaluty w wakacje 2024. Na co zwrócić uwagę? Prognozy dla ceny Bitcoina BTC

|
selectedselectedselected

W okresie letnim rynek kryptowalut zazwyczaj charakteryzuje się mniejszymi obrotami ze względu na urlopy traderów i spowolnienie działań projektowych. Pomimo tego, nadal mogą pojawiać się wyraźne wzrosty wśród wybranych kryptowalut, zwłaszcza w kontekście rosnącej popularności memcoinów oraz projektów związanych z AI.

Rynek kryptowalut w okresie wakacji. Sezonowy spadek aktywności nie tym razem? Memcoiny i projekty AI na czele
depositphotos
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Jakie prognozy dla rynku kryptowalut w czasie wakacji?
  • Czy memcoiny będą wzrastać w najbliższym czasie?
  • Jak będą zachowywać się notowania Bitcoina?

 

 

Rynek kryptowalut w okresie wakacyjnym

Jeśli chodzi o rynek kryptowaluty, to podobnie jak na rynku forex czy akcji, zwykle latem obserwujemy mniejsze obroty. Jest to spowodowane między innymi urlopami traderów, co często powoduje zamykanie otwartych pozycji i powrót do handlu dopiero we wrześniu. Również zespoły projektowe planują mniej zmian i nowości w tym okresie, a organizatorzy największych wydarzeń organizują je albo przed drugą połową czerwca, lub na przełomie sierpnia i września. Wyjątkiem mogą być projekty GameFi, bo wakacje to jeden z tych momentów kiedy młodsi gracze, mają więcej czasu na rozrywkę.

 

Zobacz także: Miliarder namawia: kupujcie bitcoina by chronić oszczędności!

 

Memcoiny mogą liczyć na wzrosty?

Reklama

To wszystko nie oznacza, że żadna kryptowaluta nie odnotuje wyraźnych wzrostów. Mówimy bowiem o bardzo szerokim rynku, gdzie największe agregatory śledzą ceny tylko kilkunastu tysięcy tokenów z kilkudziesięciu łańcuchów, a nie są to wszystkie dostępne tokeny. Co więcej obecnie obserwujemy modę na memcoiny, którym może sprzyjać wakacyjne rozluźnienie. Także tematy AI nie schodzą z nagłówków gazet, a wśród kryptowalut mamy całą grupę projektów działających w tym sektorze.

 

Czytaj również: Kiedy pojawi się spotowy ETF na Solana i Ripple?

 

Prognozy dla ceny Bitcoina na podstawie historycznych zachowań

Patrząc jednak na szeroki rynek i historyczne zachowania bitcoina, jedynie raz od początku 2018 roku obserwowaliśmy znaczące wzrosty. Pozostałe okresy wakacyjne (od początku lipca do końca sierpnia) przyniosły stabilizację ceny. Od pewnego czasu zwiększa się także udział inwestorów instytucjonalnych, co tym bardziej może się przełożyć na sezonowość ruchów na rynkach krypto podobną do tych z innych rynków finansowych.

Dodatkowo koniec tego miesiąca (30 czerwca 2024) wiąże się ze zmianami dotyczącymi stablecoinów (rozporządzenie MiCA), co może spowodować chęć przejścia części użytkowników jeszcze w czerwcu do innych tokenów lub FIAT-ów. Pozostali czekają na działania giełd kryptowalut, tym bardziej że część zapowiedziała usunięcie dostępu do USDT dla osób z EOG, a to może spowodować dodatkowe zamieszanie i utrudnić inwestycje do czasu ustabilizowania sytuacji.

 

Sprawdź także: Ethereum czy Bitcoin? Dyrektor Bitget nie ma wątpliwości

Reklama

 

Wykres notowań Bitcoina (BTC)

inwestowanie w kryptowaluty w wakacje 2024 na co zwrocic uwage prognozy dla ceny bitcoina btc grafika numer 1inwestowanie w kryptowaluty w wakacje 2024 na co zwrocic uwage prognozy dla ceny bitcoina btc grafika numer 1

Źródło: FXMAG

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Maciej Harcej

Maciej Harcej

Menedżer Działu Operacji w Kandze. Senior Project Manager z doświadczeniem w sektorze IT/telco i FinTech. Fan nowych technologii, problem solver, specjalista od przekładania potrzeb biznesowych na język IT,  autor tekstów technicznych. Ponad 15 lat pracował z produktami Ericsson jako programista. W ostatnich latach rozwija swoje umiejętności w branży blockchain. Systematycznie obserwuje rynek i analizuje kursy kryptowalut oraz bieżące wydarzenia rynkowe.

Obserwuj autoraLinkedIn


Reklama
Reklama