Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cardano (ADA) wyprzedził bitcoina (BTC)! Ogromny wzrost zainteresowania Dogecoinem (DOGE)

|
selectedselectedselected
Cardano (ADA) wyprzedził bitcoina (BTC)! Ogromny wzrost zainteresowania Dogecoinem (DOGE)
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wzrasta popyt na kryptowaluty, ponieważ inwestorzy eToro dywersyfikują swoje portfele. Cardano wyprzedził bitcoina, by stać się najpopularniejszą kryptowalutą na eToro w II kwartale. Dogecoin odnotował ogromny wzrost popularności, pozycjonując się na piątym miejscu. Największa zmiana zaszła u Trona, który odnotował wzrost o 163 proc. względem I kwartału oraz 1 242 proc. rok do roku.

Inwestorzy indywidualni wykazują coraz większą wiarę w potencjał kryptowalut mimo korekty rynkowej,

jaka nastąpiła w tym kwartale. Nowe dane eToro wykazują wzrost liczby kryptowalut wchodzących w skład portfeli inwestycyjnych w trakcie drugiego kwartału. Zaskoczeniem może być, że ADA Cardano wyprzedził bitcoina, stając się najpopularniejszą kryptowalutą w drugim kwartale 2021 r. Odnotował on wzrost o 51 proc. względem poprzedniego kwartału.

Bitcoin, który był na czele hossy kryptowalutowej na początku roku, pozostał popularny:

odnotował wzrost popytu o 42 proc., jednakże został wyprzedzony przez ADA i spadł na drugą pozycję. Simon Peters, analityk rynku kryptowalut w eToro skomentował: „W trakcie drugiego kwartału, Cardano przedstawił szczegółowy plan nadchodzącego ‘hard forku’ (podziału łańcucha bloków) Alonzo, który na razie jest testowany. Jeśli okaże się pomyślny, pozwoli na wdrożenie inteligentnych kontraktów po raz pierwszy na blockchainie Cardano.

Ta aktualizacja jest istotna,

gdyż pozwoli deweloperom na budowanie projektów w sieci, co pomoże Cardano umiejscowić się jako realna ‘konkurencja’ dla Ethereum i podobnych kryptowalut. Cena ADA wzrosła o 15 proc. w trakcie minionego kwartału, co sugeruje optymizm inwestorów związany z hard forkiem Alonzo i zdolnością Cardano do konkurowania z Ethereum w perspektywie długoterminowej”. Ethereum, który w tym roku odnotował na razie wzrost cen o 220 proc., również zyskał na popularności, odnotowując 79 proc. wzrost liczby inwestorów posiadających go w portfelu. Ma to związek z wyczekiwanym hard forkiem Londyńskim, przewidzianym na lipiec, podczas którego zostanie zwiększona funkcjonalność sieci oraz nastąpi przygotowanie do przewidzianej na 2022 rok aktualizacji Serenity (ETH 2.0).

Skutkiem hard forku będzie również aktualizacja EIP-1559,

Reklama

która zmieni to, jak pokrywane są opłaty transakcyjne na Ethereum 1.0. Opłaty podstawowe będą dostosowane do cen rynkowych, z opcją przyśpieszenia transakcji poprzez dawanie napiwków wydobywcom. W Polsce bitcoin utrzymał się na pierwszym miejscu, podczas gdy DOGE, który został dodany do platformy w tym kwartale, wskoczył bezpośrednio na trzecie. Jednocześnie TRON, będący na szóstym miejscu, okazał się bardzo popularny wśród polskich inwestorów: liczba polskich inwestorów, którzy posiadają to aktywo, wzrosła o 187 proc. względem I kwartału.

Simon Peters powiedział:

„Kryptowaluty mają za sobą ekscytujący rok, podczas którego zostały osiągnięte ważne kamienie milowe związane z ruchem cen oraz większym zaangażowaniem instytucyjnym, które świadczy o rosnącej akceptacji dla kryptowalut w środowisku tradycyjnych usług finansowych”. „Ta wschodząca klasa aktywów nadal rewolucjonizuje wiele aspektów usług finansowych, a jej długoterminowe prognozy pozostają pozytywne. Jednakże, jak mieliśmy okazję zobaczyć w trakcie minionych paru miesięcy, po drodze mogą zdarzyć się potknięcia i spodziewamy się, że zmienność będzie dalej obecna.

Zobaczyliśmy, że takie problemy,

jak zużycie energii stają się kluczowymi elementami dyskusji, zatem w nadchodzących miesiącach zapewne pojawią się kolejne nowatorskie rozwiązania. Prawdopodobne jest, że coraz większa część wydobywców kryptowalut będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii, a inne państwa zajmą miejsce Chin jako główni wydobywcy, ze względu na wprowadzone niedawno w Chinach restrykcje”. „Niezależnie od szumu medialnego, zachęcamy inwestorów do pamiętania o ryzyku, jakie wiąże się z inwestowaniem w kryptowaluty, oraz do przeprowadzania dogłębnego researchu przed inwestowaniem”.

cardano ada wyprzedzil bitcoina btc ogromny wzrost zainteresowania dogecoinem doge grafika numer 1cardano ada wyprzedzil bitcoina btc ogromny wzrost zainteresowania dogecoinem doge grafika numer 1

cardano ada wyprzedzil bitcoina btc ogromny wzrost zainteresowania dogecoinem doge grafika numer 2cardano ada wyprzedzil bitcoina btc ogromny wzrost zainteresowania dogecoinem doge grafika numer 2

Reklama

 

Inwestorzy dywersyfikują w poszukiwaniu „następcy bitcoina”

Mimo to, że uwaga skupiona jest przede wszystkim na kryptowalutach o dużych kapitalizacjach rynkowych, największa zmiana w II kwartale zaszła w odniesieniu do mniejszych kryptowalut, z Tronem (TRX) i Ethereum Classic (ETC) na czele. Szczególnie Tron (TRX) odnotował imponujące zyski, ze wzrostem światowych użytkowników posiadających ten zasób o 163 proc. w drugim kwartale w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku.

Ethereum Classic odnotował natomiast wzrost o 151 proc.

kwartał do kwartału oraz o 247 proc. rok do roku. Simon Peters kontynuuje: „Zamiast skupienia wyłącznie na bitcoinie i ethereum, gdzie wielu inwestorów może posiadać tylko fragment monety, widzimy wzrost popytu na tańsze kryptowaluty. Jako że posiadanie jednego bitcoina jest poza zasięgiem większości inwestorów indywidualnych, wielu z nich poszukuje tańszych alternatyw, takich jak ADA, MIOTA i TRX, które wszystkie kosztują około 1 dolara.

Dzięki możliwości ‘stakingu'

(blokowania posiadanych monet, by mieć szansę na nagrodę) na eToro dla Trona i Cardano, inwestorzy mogą teraz czerpać zyski z długoterminowego posiadania tych walut, co pomaga podnieść popyt”. „Wyłonienie się i wzrost popularności ‘altcoins’ (monet alternatywnych) sprawia, że środowisko kryptowalut staje się coraz silniejsze dzięki większej różnorodności i zastosowaniom. Dobrze jest widzieć, że inwestorzy nie patrzą tylko na metody przetrzymywania wartości, ale otwierają się na zasoby, które wierzą, że nie tylko będą chronić ich przed problemami, jak inflacja, ale również dostarczą rozwiązań dla problemów, z jakimi spotykają się inne typy zasobów”

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama
Reklama