Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

prognozy dla polskiej waluty

Owszem złoty może jeszcze się umocnić do głównych walut, bo fundamentalnie wciąż są przesłanki przemawiające za tym, ale to umocnienie nie powinno być już duże, żeby wyraźnie przełożyło się na portfele. Kupując waluty natomiast teraz eliminujemy ewentualne ryzyko pojawienia się niespodziewanych zdarzeń rynkowych, które mogłyby sprowokować korektę na złotym. Tym samym eliminujemy ryzyko niepotrzebnych nerwów związanych z zakupami walut przed urlopem.

 

Zobacz także: Co dalej z kursem polskiego złotego (PLN)? Powrót Trumpa może być groźny dla naszej części Europy

 

W najbliższych tygodniach złoty będzie przede wszystkim pozostawał pod wpływem czynników globalny, stąd zmiany notowań polskich par będą pochodną zmian na rynku EUR, USD i GBP. We wszystkich trzech przypadkach głównym czynnikiem sprawczym będą decyzje banków centralnych. W przypadku ECB możliwa jest obniżka stóp procentowych już w czerwcu, co może wpłynąć na lekkie osłabienie wspólnej waluty. W przypadku funta dodatkowym czynnikiem ryzyka będą zapowiedziane na 4 lipca wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii.

Reklama

 

Ładowanie...

 

Inflacja w Polsce, pomimo dynamicznego jej spadku w ostatnim czasie, wciąż pozostaje dużym problemem. Wydaje się, że inflacyjny dołek póki co mamy za sobą, a kolejne miesiące będą stały pod znakiem wzrostu inflacji. Dlatego cięcie stóp procentowych w Polsce to wciąż odległa perspektywa. Paradoksalnie wysokie stopy to jeden z głównych argumentów przemawiających za siłą złotego. Pozostanie on jednak aktualny do tylko do czasu, gdy nie będzie ryzyka stagflacji w Polsce. 

 

Zobacz także: Kursy walut w wakacje: te trzy czynniki zdecydują o przyszłości złotego (PLN)

 


Reklama

 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Czytaj więcej

Artykuły związane z prognozy dla polskiej waluty