Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

dax rapper

Po słabym początku tygodnia, rynki w Europie odbiły się od dołków w wyniku dwóch dni publikacji dobrych raportów spółek, co pomogło pchnąć Stoxx600 i FTSE250 na rekordowe poziomy. Zbliżamy się do końca lipca, co nasuwa ważne pytanie: czy ożywienie obserwowane w ciągu ostatnich dwóch dni wystarczy, aby europejskie rynki odnotowały szósty z rzędu miesiąc wzrostów? Wydaje się, że Europa rozpocznie sesję nieco słabiej, po kolejnych spadkach Azji, pomimo wczorajszych doniesień sugerujących, że chińskie organy złagodziły swoje stanowisko w sprawie regulacji z powodu obaw o skalę niedawnej wyprzedaży. Spadło zaufanie wobec chińskich spółek, czego skutkiem jest i będzie ciągły odpływ pieniędzy z rynku.

W Stanach Zjednoczonych Dow i S&P500 osiągnęły wczoraj rekordowe poziomy,

pomimo rozczarowujących danych o PKB USA za II kw. i cotygodniowych danych o liczbie bezrobotnych. Wyniki Amazona zawiodły inwestorów, gdyż przychody za II kw. były poniżej oczekiwań osiągając tylko 113 mld dolarów. Prognozy na III kw. zostały obniżone, co może to oznaczać, że ożywienie obserwowane po pandemii rozciągnie się w czasie. Podczas gdy główny wskaźnik PKB USA za II kw. był 2% poniżej oczekiwań na poziomie 6,5%, spożycie było bardzo wysokie, wzrastając o 11,8% w porównaniu z 11,4% w I kwartale. Prawdopodobnie będzie to mieć odbicie w dzisiejszych danych o wydatkach osobistych za czerwiec, które według prognoz wzrosną z 0% w maju do 0,7%, podczas gdy dochody osobiste mają spaść o 0,3%, co oznacza poprawę z zaobserwowanego -2% w maju.

Oczekuje się, że wskaźnik PCE,

który jest preferowaną miarą inflacji przez Fed, wzrośnie do 4% w czerwcu z 3,9% w maju. Fed dał jasno do zrozumienia, że chociaż nastąpił postęp w realizacji celów polityki banku centralnego, podwyżki stóp były „daleko” od urzeczywistnienia. Wydaje się, że stawia to wysoko poprzeczkę tym, którzy wzywają do ich podniesienia już w przyszłym roku, wczorajsze rozczarowujące liczby z rynku pracy dodatkowo wzmacniają tę narrację.

Przed dzisiejszymi danymi z USA,

zobaczymy najnowsze dane dotyczące francuskiego i niemieckiego PKB za II kwartał, przy czym oczekuje się, że Francja wyjdzie z technicznej recesji, a PKB za II kwartał poprawi się do 0,8% z -0,1% w I kwartale. Oczekuje się również, że niemiecki PKB w II kwartale wzrośnie o 2% po spadku o 1,8% w pierwszym.  Jeśli chodzi o inflację, wydaje się, że nie ma większego problemu ze wstępnymi lipcowymi danymi, pomimo wczorajszego wzrostu niemieckiego wskaźnika CPI do 3,1%. Oczekuje się, że lipcowy CPI UE wzrośnie do 2%, podczas gdy bazowy CPI spadnie do 0,7% z 0,9%. EBC może mieć nowy cel inflacyjny, ale nadal jest bardzo daleko od jego osiągnięcia.

Reklama

EURUSD – kontynuuje wzrosty w kierunku 1,1975. Najbliższe wsparcie jest na poziomie 1,1850, z dalszym wsparciem na 1,1750.

GBPUSD – ruch jest dalej skierowany w stronę obszaru 1,4000, którego pokonanie otworzy drogę do majowych maksimów na 1,4240.

EURGBP – jak dotąd nie był w stanie zejść poniżej 0,8500, przełamanie tego poziomu da szansę na ruch w kierunku 0,8480, a następnie 0,8280. Opór teraz pojawia się w okolicy 0,8580.

USDJPY – powoli zbliża się do wsparcia na 109.00, jego rozbicie otworzy drogę do 108,20. Najbliższe poziomy oporowe to 109,80 oraz 110,20.

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 39 punktów niżej, na poziomie 7039.

Reklama

DAX – oczekuje się otwarcia 120 punktów niżej, na poziomie 15520.

CAC40 – możliwe otwarcie 43 punkty niżej, na poziomie 6590.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment dla kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX odzwierciedla niezdecydowanie z lekką przewagą nastrojów niedźwiedzich: w chwili obecnej 53% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o dziesięć punktów procentowych niżej w stosunku do danych z czwartku. Po stronie wartości  52% to pozycje krótkie. Dla tego kategorii od wczoraj odnotowano spadek o siedem punktów.

US SPX 500 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD na amerykański indeks US SPX 500 wciąż cechują się nastawieniem niedźwiedzim, choć nie jest to duża przewaga: pod względem ilości Klientów transakcje Sprzedaj stanowią 54% (4 punkty w dół), a przy wartości, pozycje Sprzedaj wynoszą 54%, o dwa punkty niżej w porównaniu do danych z czwartku.

Złoto – nastroje wśród przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na Złoto wskazują na ilościową dominację byków - dla tej kategorii pozycje Kup stanowią teraz 75%, a poziom ten od wczoraj nie uległ zmianie. Podobnie pod względem wartości otwartych transakcji: podobnie jak w czwartek, również dziś 65% to pozycje Kup.

Reklama

Czy rynki europejskie zakończą wyżej szósty miesiąc z rzędu? - 1Czy rynki europejskie zakończą wyżej szósty miesiąc z rzędu? - 1

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

Czytaj więcej