Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

BTCPLN

W poniedziałek, 28 stycznia, o godzinie 9:00 odbędzie się kolejne spotkanie LIVE z cyklu Analiza Kryptowalut. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny FXMAG Dawid Augustyn. Podczas spotkania w szczególności przeanalizowana zostanie sytuacja Bitcoina i omówione zostaną możliwe scenariusze w jakich poruszać może się kurs Bitcoina. Sprawdzimy jak wygląda sytuacja kapitalizacji całego rynku walut cyfrowych. Dawid sprawdzi również jak prezentuje się sytuacja techniczna kryptowaluty Ripple oraz waluty cyfrowej Ethereum.

Kurs Bitcoina BTCUSD zamarzł i nie zamierz drgnąć. Czy ta sytuacja może ulec zmianie?

Sytuacja dla osób utrzymujących pozycje długie na najpopularniejszej walucie cyfrowej jaką jest Bitcoin (kurs BTCUSD) delikatnie rzecz ujmując nie jest optymistyczna. Od 20 listopada 2018 roku utrzymuje się wąska tendencja boczna. Poziomem oporu dla kursu Bitcoina jest poziom 4400,00 dolarów, natomiast poziomem wsparcia średnioterminowej tendencji bocznej są okolice 3240 dolarów. Poziom wsparcia to zarazem najniższy poziom Bitcoina BTCUSD od momentu rozpoczęcia rynkowej bessy. Aktualne poziomy cenowe są porównywalne z tymi z 2017 roku.

Czy kurs Bitcoina jeszcze wzrośnie?

Od strony technicznej cały czas możliwe jest pojawienie się formacja oRGR. To tzw. odwrócona formacja głowy z ramionami sygnalizująca zmianę oczekiwań inwestorów z tendencji spadkowej na tendencję wzrostową. Żeby ten scenariusz rzeczywiście miał miejsce odbicie powinno nastąpić  w przeciągu najbliższej sesji. Przełamanie pułapu 4100 dolarów mogłoby stanowić sygnał do zajmowania pozycji długich. Aktualnie kurs Bitcoina oscyluje w granicach 3600,00 dolarów i 500 dolarowa odległość do poziomu oporu z jednej strony nie wydaje się być dla kursu Bitcoina nieosiągalna.

Reklama

 Kurs Bitcoina wykres 26 styczniaKurs Bitcoina wykres 26 stycznia

Kurs Bitcoina - wykres w ujęciu dziennym

Opadające wolumeny transakcyjne na Bitcoinie

Analizę rozpoczęliśmy od wariantu optymistycznego, natomiast zdecydowanie bardziej sytuacja na Bitcoinie wygląda jak chwilowy przystanek w trendzie spadkowym. To oznacza, że jest większa szansa na atak na poziom wsparcia niż na poziom oporu. Nie da się ukryć, że spadający wolumen, który odzwierciedla niejako popularność waluty wygląda pesymistycznie. Jedyne wzrosty wolumenu na Bitcoinie pojawiają się wtedy gdy kurs mocniej zaczyna spadać. Podbitki cenowe nie tworzą sie przy większej liczbie transakcji. To wręcz książkowa sytuacja zapowiadająca dalsze spadki. Gdzie kurs Bitcoina może się zatrzymać? O tym już na poniedziałkowym spotkaniu LIVE.

W trakcie spotkania przeanalizowana zostanie sytuacja popularnych walut cyfrowych. Chcesz sprawdzić notowania kryptowalut? Przejdź do notowań.

Czytaj więcej