Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

bsb

  • Jaki rozmiar ma obecnie liquidity pool tokena BigSB?
  • Co może oznaczać wyprowadzanie środków?
  • Jakie konsekwencje ma mały rozmiar poola tokena?


 

Kontrowersje wokół poola BigShortBets

Jak wskazał użytkownik “RolePlayingLife” na platformie X (dawniej Twitter), znany spekulant konsekwentnie co kilka dni opróżnia poola BigSB.

W nocy wyciągnął $80k, zostało $20k. Ciut mało jak na projekt z tak 'mocnym fundamentami' - czytamy we wpisie RolePlayingLife na X.

 

Reklama

 

Chodzi o wyprowadzanie środków z liquidity poola, czyli miejsca, gdzie użytkownicy wrzucają swoje krypto jako forma wspólnego "basenu" (ang. pool), aby ułatwić handel innym. Dzięki temu każdy może szybko kupować i sprzedawać tokeny, bez czekania na tradycyjnych pośredników.

Według oceny m.in. kontrowersyjnego finansowego influencera Cezarego Grafa, Rafał Zaorski wyprowadził praktycznie wszystkie pieniądze z poola BighShortBets.

Oszust Zaorski wyprowadził praktycznie wszystkie pieniądze swoich ofiar z poola BigShort Bets. Jest wiele osób, które straciły wiele pieniędzy. Są natomiast obecnie bogate w doświadczenie. - pisze Cezary Graf.

 

Reklama

 

Wyprowadzenie środków z poola przez twórcę tokena może wzbudzać poważne obawy. Takie działanie może potencjalnie sugerować, że np. twórca stracił wiarę w projekt.

Może to być również tzw. “rug pull”. Jest to sytuacja, w której twórcy projektu nagle wycofują wszystkie środki z liquidity pool, pozostawiając inwestorów z bezwartościowymi tokenami.

To jak nagłe ściągnięcie dywanu spod nóg. Stąd zresztą wzięła się nazwa “rug pull”. Inwestorzy tracą swoje pieniądze, a oszuści znikają ze środkami.

Aby stwierdzić czy mamy do czynienia z oszustwem czy koniecznym działaniem, ważny jest kontekst i zrozumienie intencji twórców projektu. Jednak komunikacji ze strony BigShortBets w tej sprawie brakuje.

Reklama

Pojawiają się natomiast niepotwierdzone opinie mówiące o tym, że Rafał Zaorski rzekomo ściągał środki, bo potrzebuje pieniędzy do handlu.

Plan ma taki aby grać ta kasa a jak się uda to zwróci. Tak samo mógł grać kasa wpłacona na złotą.

 

 

 

Reklama

 

Użytkownicy zwracają uwagę na to, jak mała liczba środków została w liquidity pool BigShortBets.

Dokładnie to zostało 9145 USDC. Reszta to wycena BigSB czyli sztuczne liq. - stwierdził użytkownik Krypto.eth na platformie X.

 

 

Reklama

 

Gdy liquidity pool jest niski, handel staje się trudniejszy i mniej płynny, co oznacza, że trudniej jest kupować i sprzedawać tokeny. Możliwe jest nawet to, że transakcje nie będą mogły zostać zrealizowane, bo płynność będzie zbyt niska.

Co więcej, niski poziom płynności może prowadzić do dużych wahań cen przy nawet niewielkich transakcjach. Zamiast szybkich i płynnych transakcji, użytkownicy mogą napotykać też opóźnienia lub nie będą mogli sprzedać posiadanych tokenów.

To sprawia, że rynek staje się mniej atrakcyjny i bardziej ryzykowny dla wszystkich uczestników. Reputacja tokenu może również poważnie ucierpieć, ponieważ duże i renomowane projekty mają pokaźne “poole”.

 

Reklama

Zobacz również: Rafał Zaorski pozbywa się akcji spółki Jacka Bartosiaka? Kupcem znany ekspert gamedev

Czytaj więcej

Artykuły związane z bsb