Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

ADR Warszawa

W pierwszym półroczu 2024 roku warszawski rynek hotelarski zanotował 17-procentowy wzrost zapotrzebowania na usługi, który równocześnie spotkał się z takim samym wzrostem podaży. Eksperci zwracają uwagę, że znaczną część tego wzrostu napędzali podróżni krajowi, choć zauważalny jest także wzrost rezerwacji dokonywanych przez gości zagranicznych.

Wzrost liczby pasażerów na Lotnisku Chopina, który wyniósł 17 proc. rdr, również świadczy o rosnącym zainteresowaniu Warszawą jako destynacją turystyczną i biznesową.

Prognozy wskazują, że do 2025 roku liczba noclegów w stolicy wzrośnie o 31 proc. w porównaniu z 2019 rokiem, co ma być efektem dalszego wzrostu liczby podróży krajowych.

Mimo że w ostatnich miesiącach odnotowano tylko jedno istotne otwarcie nowego hotelu, to w perspektywie najbliższych dwóch lat spodziewany jest umiarkowany wzrost podaży pokoi hotelowych o 5,5 proc. rocznie.

 

"W perspektywie kolejnych dwóch lat możemy spodziewać się na stołecznym rynku umiarkowanego średniorocznego wzrostu podaży pokoi o 5,5 proc., co jest drugim najwyższym, po Bukareszcie, wynikiem wśród stolic regionu CEE-6" - powiedział Prończuk. Dodał, że według niego "deweloperzy ponownie wykazują zainteresowanie projektami hotelowymi i zaczynają traktować je jako realną alternatywę dla inwestycji biurowych lub ich konwersji".

Reklama

 

>>> Zobacz też: Czy któryś projekt mieszkaniowy przejdzie? Rządowa gra o miliardy trwa

 

Raport podkreśla również, że warszawski rynek hotelowy w pierwszej połowie 2024 roku przekroczył poziomy obłożenia sprzed pandemii, co jest unikalnym wynikiem wśród stolic regionu CEE-6.

Wzrost wskaźników, takich jak ADR (średnia cena pokoju) i RevPAR (przychód na dostępny pokój), świadczy o rosnącej atrakcyjności Warszawy dla inwestorów hotelowych.

Wzrost transakcji na rynku hotelarskim w Polsce, który wyniósł 161 proc. w skali roku, pokazuje, że coraz więcej obiektów jest wystawianych na sprzedaż, zwłaszcza na rynkach regionalnych.

Reklama

Warszawa pozostaje jednak kluczowym miejscem dla inwestycji, z planowanymi nowymi otwarciami i rozbudowami hoteli.

"W pierwszym półroczu 2024 roku, hotelowy rynek transakcyjny zanotował w skali całego kraju wzrost o 161 proc., w porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku, z uwagi na większą liczbę obiektów na sprzedaż na rynkach regionalnych" - podsumowano w raporcie.

 

>> zobacz także:  Potężne sumy na socjal w 2025. Na jakie świadczenia można liczyć?

 

Warszawski rynek hotelarski dynamicznie rośnie, przewyższając poziomy sprzed pandemii i przyciągając nowych inwestorów.

W nadchodzących latach stolica Polski może spodziewać się dalszego wzrostu, zarówno pod względem liczby dostępnych pokoi, jak i atrakcyjności dla podróżnych krajowych i zagranicznych.

Reklama

 

Czytaj więcej

Artykuły związane z ADR Warszawa