Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

NanoGroup S.A.: Raport z kolejnego etapu badań nad opracowaniem systemu do perfuzji organów przeznaczonych do przeszczepienia (2023-08-14)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 46:Kolejne organ poddany z sukcesem procesowi perfuzji innowacyjnym systemem do perfuzji organów przeznaczonych do przeszczepienia

Firma: NANOGROUP SPÓŁKA AKCYJNA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 46 / 2023
Data sporządzenia: 2023-08-14
Skrócona nazwa emitenta
NANOGROUP S.A.
Temat
Kolejne organ poddany z sukcesem procesowi perfuzji innowacyjnym systemem do perfuzji organów przeznaczonych do przeszczepienia
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd NanoGroup S.A. "NanoGroup", "Emitent" informuje, że w dniu 14 sierpnia 2023 r. otrzymał od spółki zależnej od Emitenta, NanoSanguis S.A. raport z kolejnego etapu badań nad opracowaniem systemu do perfuzji organów przeznaczonych do przeszczepienia "Raport". Raport zawiera opracowane wyniki eksperymentów z przebiegu procesów perfuzji izolowanej wątroby świńskiej płynem NanOX 10 z wykorzystaniem zmodernizowanego urządzenia do perfuzji organów „NanOX Recovery Box” w celu symulacji wszczepienia organu biorcy.

Badanie opisane w Raporcie polegało na pobraniu wątroby w modelu DBD (pobrania organu po śmierci mózgowej), a następnie pozaustrojowemu ok 9 godzinnego okresowi zimnego niedokrwienia. Następnie wątroba została poddana procesowi pozaustrojowej perfuzji płynem NanOX 10 w warunkach normotermii (w temperaturze 37 stopni C) z zastosowaniem dedykowanego urządzenia do perfuzji organów „NonOX Recovery Box” opracowanego przez NanoSanguis S.A. Proces perfuzji trwał 4,5 godziny.

Opisywany eksperyment został przeprowadzony we współpracy z Instytutem Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego Polskiej Akademii Nauk oraz zespołem pod kierownictwem prof. dr. hab. med. Macieja Kosieradzkiego i dr. hab. n. med. Piotra Domagały z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Celem badania było ustalenie optymalnych i możliwych do zastosowania w warunkach klinicznych parametrów przechowywania wątroby. Stan wątroby podczas perfuzji oceniano na podstawie zmiany wartości klinicznie stosowanych parametrów takich jak: konsumpcja tlenu i glukozy przez organ, produkcja żółci, przepływ płynu przez tętnicę wątrobową i żyłę wrotną.
Wyniki badania pokazują, że wątroba perfundowana płynem NanOX 10 w warunkach normotermii wykazuje stabilną konsumpcję tlenu i glukozy świadczącą o jej dobrym stanie podczas trwania procesu perfuzji. Zachowano fizjologiczne wartości przepływu płynu przez tętnicę wątrobową i żyłę wrotną. Zgodnie z opinią dr Agaty Cyran z Katedry i Zakładu Patomorfologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego według wskaźnika IRI, wykorzystywanego do oceny uszkodzenia reperfuzyjnego/niedokrwinnego przeszczepionej wątroby, biorąc pod uwagę wyniki, zdecydowana większość biopsji wątroby nie wykazuje cech dużego nasilenia uszkodzenia, co może wpływać na ograniczenie powikłań przeszczepianego organu i zmniejszenie ryzyka retransplantacji.

W ramach przeprowadzonego eksperymentu jednocześnie pozytywnie zweryfikowano zdolność urządzenia do przechowywania i perfuzji organów „NanOX Recovery Box” do przechowywania różnych organów. Na tym etapie urządzenie zostało zweryfikowane dla organów nerki i wątroby. Zaplanowane są w najbliższym czasie testy urządzania w procesie perfuzji serca z wykorzystaniem innowacyjnego systemu NanOX.


Otrzymane wyniki badań potwierdzają, że technologia NanoSanguis S.A. charakteryzuje się istotnie korzystnymi przewagami w procesie pozaustrojowego przechowywania organów i możliwości ich dalszego wykorzystania do przeszczepów w porównaniu z płynami i urządzeniami dostępnymi na rynku. Stanowi to kontynuację badań, o których emitent informował raportem bieżącym nr 3/2020 z dnia 2 marca 2020 r., raportem bieżącym 8/2022 z dnia 14 lutego 2022 r., raportem bieżącym 3/2023 z dnia 19 stycznia 2023 r. oraz raportem bieżącym 28/2023 z dnia 15 marca 2023 r.

Powyższa informacja została uznana za spełniającą kryteria art. 17 ust. 1 MAR, ze względu na jej pozytywny wpływ na długoterminowe perspektywy rozwoju Emitenta.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2023-08-14 Przemysław Mazurek
Prezes Zarządu
Przemysław Mazuek
2023-08-14 Piotr Mierzejewski Wiceprezes Zarządu Piotr Mierzejewski

Cena akcji Nanogroup

Cena akcji Nanogroup w momencie publikacji komunikatu to 1.17 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Nanogroup aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Nanogroup.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama