Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bank Millennium S.A.: WZA - zwołanie obrad, podział zysku, zmiany w RN (2006-03-15)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 8:WZA Banku Millennium S.A. w dniu 6 kwietnia 2006 r.

Firma: BANK MILLENNIUM SA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD









Raport bieżący nr 8 / 2006





Data sporządzenia: 2006-03-15
Skrócona nazwa emitenta
MILLENNIUM
Temat
WZA Banku Millennium S.A. w dniu 6 kwietnia 2006 r.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Banku Millennium S.A. ("Bank") zawiadamia wszystkich Akcjonariuszy, że na podstawie art. 399 § 1 Kodeksu spółek handlowych w związku z art. 395 Kodeksu spółek handlowych oraz § 8 ust. 1 Statutu Banku - zwołuje Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ("Zgromadzenie"), które odbędzie się dnia 6 kwietnia 2006 r. o godz. 9.00 w Warszawie, w Hotelu "SOFITEL VICTORIA" przy ul. Królewskiej11 w Sali D, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Informacja o sposobie głosowania.
3. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
4. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
5. Przedstawienie porządku obrad Walnego Zgromadzenia.
6. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
7. Rozpatrzenie i zatwierdzenie: sprawozdania finansowego Banku za rok obrotowy 2005, sprawozdania Zarządu z działalności Banku w roku obrotowym 2005 oraz sprawozdania Rady Nadzorczej obejmującego wyniki z oceny sprawozdania Zarządu z działalności Banku w roku obrotowym 2005 i sprawozdania finansowego Banku za rok obrotowy 2005, jak również wniosku Zarządu dotyczącego podziału zysku (uchwała nr 1).
8. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej Banku za rok obrotowy 2005 (uchwała nr 2).
9. Udzielenie absolutorium członkom Zarządu i członkom Rady Nadzorczej Banku z wykonywania obowiązków w roku obrotowym 2005 (uchwały nr 3 i 4).
10. Podjęcie uchwały w sprawie podziału zysku (uchwała nr 5).
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Banku oraz upoważnienia Rady Nadzorczej Banku do ustalenia jednolitego tekstu zmienionego Statutu w rozumieniu art. 430 § 5 Ksh (uchwała nr 6).
12. Podjęcie uchwały w sprawie sporządzania sprawozdań finansowych Banku zgodnie z MSR w rozumieniu ustawy z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości (uchwała nr 7).
13. Podjęcie uchwały w sprawie podziału zysku niepodzielonego, wynikającego ze zmiany zasad rachunkowości (uchwała nr 8).
14. Ustalenie liczby członków Rady Nadzorczej Banku (uchwała nr 9).
15. Wybór członków Rady Nadzorczej Banku.
16. Zamknięcie Walnego Zgromadzenia.

Stosownie do wymogów art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych, Zarząd Banku podaje do wiadomości dotychczasową treść oraz proponowane w projekcie uchwały nr 6 zmiany Statutu Banku:

Dotychczasowe brzmienie:

§ 3. Bank jest samodzielną jednostką organizacyjną, prowadzi działalność na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i za granicą. Bank może tworzyć i likwidować oddziały i inne placówki operacyjne. Siedzibą Banku jest m.st. Warszawa.

§ 5 ust. 1 pkt 7)
1. Działalność Banku obejmuje wykonywanie następujących czynności bankowych:
7) udzielanie pożyczek pieniężnych oraz pożyczek i kredytów konsumenckich w rozumieniu przepisów odrębnej ustawy,

§ 5 ust. 2
2. Działalność Banku obejmuje także wykonywanie następujących czynności, innych niż wymienione w ust. 1, tj.:
1) obejmowanie lub nabywanie akcji i praw z akcji, udziałów innej osoby prawnej i jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, realizowanie przedsięwzięć gospodarczych wspólnie z innymi osobami prawnymi i fizycznymi,
2) organizowanie i prowadzenie działalności leasingowej,
3) zaciąganie zobowiązań związanych z emisją papierów wartościowych,
4) dokonywanie obrotu papierami wartościowymi,
5) prowadzenie kont depozytowych papierów wartościowych,
6) dokonywanie, na warunkach uzgodnionych z dłużnikiem, zamiany wierzytelności na składniki majątku dłużnika, z tym że Bank jest obowiązany do ich sprzedaży w okresie nie dłuższym niż 3 lata od daty nabycia,
7) nabywanie i zbywanie nieruchomości,
8) świadczenie usług konsultacyjno-doradczych w sprawach finansowych,
9) prowadzenie działalności w zakresie factoringu i forfaitingu,
10) świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego,
11) świadczenie usług certyfikacyjnych w rozumieniu przepisów o podpisie elektronicznym, z wyłączeniem wydawania certyfikatów kwalifikowanych wykorzystywanych przez Bank w czynnościach, których jest stroną,
12) świadczenie usług pośrednictwa, w tym usług agencji, na rzecz podmiotów oraz instytucji finansowych, a w szczególności na rzecz domów maklerskich, podmiotów świadczących usługi leasingowe oraz innych banków,
13) wykonywanie czynności zleconych, związanych z zarządzaniem papierami wartościowymi, obrót tymi papierami na rachunek własny lub osób trzecich,
14) czynności, do których wykonywania Bank uprawniony jest na podstawie przepisów odrębnych ustaw:
a/ świadczenie usług pośrednictwa na rzecz towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz funduszy inwestycyjnych, w zakresie określonym ustawą o funduszach inwestycyjnych,
b/ prowadzenie działalności akwizycyjnej na rzecz otwartego funduszu emerytalnego,
c/ wykonywanie funkcji depozytariusza funduszy emerytalnych i inwestycyjnych,
d) prowadzenie rachunków papierów wartościowych.
15) świadczenie usług finansowych związanych z obrotem emitowanymi za granicą instrumentami finansowymi i papierami wartościowymi i ich przechowywaniem,
16) pośrednictwo w obrocie udziałami w spółkach prawa handlowego,
17) administrowanie funduszami na zlecenie,
18) nabywanie certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych,
19) prowadzenie na zlecenie rejestru uczestników funduszu inwestycyjnego oraz rejestru członków funduszu emerytalnego,
20) pośrednictwo w obrocie wierzytelnościami,
21) wykonywanie czynności powierniczych,
22) wykonywanie czynności związanych z emisją oraz obsługą instrumentów finansowych nie stanowiących papierów wartościowych,
23) świadczenie usług underwritingowych.

§ 8 ust. 2 pkt 2/
2. Do kompetencji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy należy również:
2/ emisja obligacji zamiennych oraz obligacji z prawem pierwszeństwa,

§ 10 zdanie pierwsze:
Z zastrzeżeniem przypadków określonych w Kodeksie spółek handlowych Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy jest ważne bez względu na ilość reprezentowanych na nim akcji.

§ 12
1. Rada Nadzorcza składa się przynajmniej z pięciu członków. Co najmniej połowa członków Rady Nadzorczej, w tym jej przewodniczący, powinna legitymować się obywatelstwem polskim. Liczbę członków Rady Nadzorczej określa Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.
2. Członków Rady Nadzorczej powołuje się na okres wspólnej kadencji.

§ 15 ust. 1 i 4
1. Z zastrzeżeniem ust. 2 niniejszego paragrafu, do ważności uchwał Rady Nadzorczej wymagane jest zaproszenie na posiedzenie wszystkich członków Rady i obecność na posiedzeniu co najmniej połowy członków Rady, w tym jej przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego. Uchwały Rady Nadzorczej zapadają zwykłą większością głosów. W razie równości głosów przeważa głos przewodniczącego posiedzenia.
4. Trybu określonego w ust. 2 i 3 nie stosuje się w sprawach określonych w § 13 ust. 2, § 17 ust. 1 i 2 pkt 1 - 6 oraz w przepisie art. 79 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz.U. Nr 140, poz. 939, z późn. zm.).

§ 17 ust. 2 pkt 2/
2. Rada Nadzorcza sprawuje stały nadzór nad działalnością Banku. W szczególności do kompetencji Rady Nadzorczej należą decyzje w sprawach:
2/ z zastrzeżeniem § 19, zatwierdzania wniosków Zarządu Banku w przedmiocie przystępowania Banku w charakterze udziałowca do innego banku, przedsiębiorstwa lub innej jednostki organizacyjnej, emisji obligacji oraz nabywania, obciążania i zbywania nieruchomości Banku,

§ 18 ust. 1
1. Zarząd Banku składa się z co najmniej 3 (trzech) osób, w tym z Prezesa i członków Zarządu; w skład Zarządu mogą być powoływani także Wiceprezes lub Wiceprezesi. W skład Zarządu mogą być powoływani akcjonariusze, jak i osoby nie będące akcjonariuszami. Członkowie Zarządu są powoływani na trzy lata. Co najmniej połowa członków Zarządu powinna legitymować się obywatelstwem polskim.

§ 19
Zarząd Banku decyduje o przystąpieniu Banku w charakterze udziałowca do innego banku, przedsiębiorstwa lub do innej jednostki organizacyjnej, emisji obligacji oraz nabywaniu, obciążaniu i zbywaniu nieruchomości Banku, jeżeli wartość przedsięwzięcia nie przekracza jednorazowo 30 (trzydzieści) % kapitału zakładowego.

§ 20
1. Zarząd kieruje całokształtem działalności Banku. Sposób działania Zarządu określa Regulamin czynności Zarządu uchwalony przez Radę Nadzorczą.
2. Do kompetencji Zarządu należą wszystkie sprawy nie zastrzeżone dla innych organów Banku.

§ 21
Do składania oświadczeń woli w zakresie praw i obowiązków majątkowych Banku oraz do podpisywania dokumentów w imieniu Banku są upoważnieni:

1/ Prezes Zarządu - samodzielnie,
2/ łącznie dwaj inni członkowie Zarządu, albo członek Zarządu z prokurentem, bądź dwaj prokurenci.

IV. Organizacja Banku

§ 24
Zadania Banku są wykonywane przez Centralę Banku i inne jednostki organizacyjne Banku. Bank może tworzyć i likwidować oddziały i inne placówki operacyjne.

§ 25
1. Do zadań Centrali Banku należy w szczególności:
1/ planowanie i organizowanie prac związanych z wykonywaniem zadań Banku oraz koordynowaniem działalności oddziałów i innych placówek operacyjnych Banku,
2/ bezpośredni nadzór nad działalnością oddziałów oraz ogólny nadzór nad wykonywaniem zadań przez inne placówki operacyjne Banku,
3/ współpraca z organami władzy i administracji państwowej w zakresie wykonywania zadań Banku,
4/ współpraca z centralami innych banków w zakresie wykonywania zadań Banku,
5/ opracowywanie projektów aktów normatywnych, zarządzeń wewnętrznych, instrukcji służbowych, regulaminów i innych przepisów oraz przygotowanie opinii do nadsyłanych projektów aktów normatywnych,
6/ sporządzanie zbiorczych sprawozdań z działalności Banku,
7/ prowadzenie rewizji i kontroli działalności jednostek organizacyjnych Banku.
2. Centrala Banku może prowadzić także bezpośrednio działalność operacyjną.

§ 26
1. Krajowe oddziały operacyjne Banku tworzone i znoszone są uchwałą Zarządu Banku.
2. Utworzenie oddziału operacyjnego za granicą wymaga zgody Rady Nadzorczej.

§ 27
Zarząd określa strukturę organizacyjną Banku i zakres działania jego jednostek organizacyjnych.

§ 28
Zasady prowadzenia kontroli wewnętrznej ustala Zarząd Banku.

PROJEKTOWANE ZMIANY:

1) w § 3 w zdaniu drugim po wyrazie: "placówki" wyraz: "operacyjne" zastępuje się wyrazem: "terenowe";
2) w § 5:
a) w ust. 1 w pkt 7 skreśla się po wyrazie: "oraz" wyraz: "pożyczek " i spójnik: "i",
b) w ust. 2 pkt 6 otrzymuje brzmienie:
"dokonywanie, w granicach określonych ustawowo i na warunkach uzgodnionych z dłużnikiem, zamiany wierzytelności na składniki majątku dłużnika,",
c) w ust. 2 po pkt 23 kropkę zastępuje się przecinkiem i dodaje punkty 24, 25 i 26 w brzmieniu:
"24) usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych na rzecz jednostek, o których mowa w ust. 5,
25) prowadzenie działalności maklerskiej, w zakresie dopuszczalnym odrębnymi przepisami,
26) dokonywanie sekurytyzacji wierzytelności Banku, a także dokonywanie na zlecenie czynności związanych z sekurytyzacją";
3) w § 8 ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:
"emisja obligacji zamiennych, obligacji z prawem pierwszeństwa oraz warrantów subskrypcyjnych, o których mowa w art. 453 § 2 Kodeksu spółek handlowych,";
4) w § 10 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie:
"Z zastrzeżeniem przypadków określonych w Kodeksie spółek handlowych Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy jest ważne, jeśli reprezentowana jest na nim przynajmniej jedna czwarta kapitału zakładowego.";
5) w § 12:
a) w ust. 1 po zdaniu drugim dodaje się zdanie w brzmieniu:
"Co najmniej dwaj członkowie Rady powinni być członkami niezależnymi.",
b) po ust. 2 dodaje się ustępy 3 i 4 w brzmieniu:
"3. Niezależnym członkiem Rady Nadzorczej jest osoba, która nie ma powiązań z Bankiem, Zarządem, innym organem Banku ani ze znaczącymi akcjonariuszami, mogących być źródłem konfliktów interesów zagrażających zdolności dokonywania oceny przez tę osobę, przy czym, w szczególności, osoba ta:
1/ nie posiada, bezpośrednio lub pośrednio, więcej niż 2 % akcji Banku,
2/ nie otrzymuje od Banku jakichkolwiek świadczeń majątkowych w znaczącej wysokości, poza wynagrodzeniem z tytułu członkostwa w Radzie Nadzorczej,
3/ nie jest i nie była, w okresie 3 lat poprzedzających powołanie w skład Rady Nadzorczej, biegłym rewidentem Banku lub podmiotu zależnego od Banku, bądź pracownikiem podmiotu świadczącego usługi biegłego rewidenta dla Banku lub podmiotu zależnego od Banku,
4/ nie była, w okresie 3 lat poprzedzających powołanie w skład Rady Nadzorczej, członkiem Zarządu Banku lub osobą pełniącą kluczową funkcję kierowniczą w Banku lub podmiocie od niego zależnym lub wobec niego dominującym,
5/ nie jest podmiotem dominującym wobec podmiotu świadczącego stałe odpłatne usługi na rzecz Banku lub podmiotu zależnego od Banku (w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi) i nie zajmuje stanowiska zarządczego w podmiocie świadczącym takie usługi,
6/ nie jest małżonkiem, konkubentem lub dzieckiem członka Rady Nadzorczej, członka Zarządu lub osoby pełniącej kluczową funkcję kierowniczą w Banku,
7/ nie jest jednocześnie członkiem zarządu innej spółki, w której członek Zarządu Banku pełni funkcję członka rady nadzorczej.
4. Kryteria w zakresie ustalenia niezależności powinny być określone przez właściwy organ Banku i zgodne z wymogami zawartymi w obowiązujących w danym czasie regulacjach i przepisach prawa, przy czym decyzja w przedmiocie takiego określenia winna być należycie uzasadniona w przypadkach, gdy wprowadzane kryteria odbiegają od wymienionych w ust. 3 lub tych, które wynikają z nieobligatoryjnych zaleceń znajdujących zastosowanie wobec Banku.";
6) w § 15:
a) w ust. 1 w zdaniu pierwszym skreśla się wyrazy: "w tym jej przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego",
b) w ust.1 zdanie trzecie otrzymuje brzmienie:
"W razie równości głosów przeważa głos Przewodniczącego Rady Nadzorczej.",
c) ust. 4 otrzymuje brzmienie:
"Trybu określonego w ust. 2 i 3 nie stosuje się w przypadku wyboru, odwołania lub zawieszenia w piastowanej funkcji Przewodniczącego lub Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej, a także powołania, odwołania lub zawieszania w czynnościach członka Zarządu";
7) w § 17 w ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:
"2/ z zastrzeżeniem § 19, zatwierdzania wniosków Zarządu Banku w przedmiocie przystępowania Banku w charakterze udziałowca do innego banku, przedsiębiorstwa lub innej jednostki organizacyjnej, emisji obligacji lub innych papierów wartościowych, nabywania, obciążania i zbywania przez Bank nieruchomości, użytkowania wieczystego lub udziału w nieruchomości,";
8) dotychczasowe §§ od 18 do 23 otrzymują oznaczenie odpowiednio §§ od 19 do 24;
9) po § 17 dodaje się nowy § 18 w brzmieniu:
"1. Rada Nadzorcza może ustanawiać stałe lub doraźne komitety dla wykonywania określonych czynności. Powoływanie komitetów o charakterze wyspecjalizowanym lub monitorującym, w szczególności w zakresie ładu korporacyjnego oraz zrównoważonego rozwoju, może być także przez Radę Nadzorczą rekomendowane Zarządowi.
2. Stałymi komitetami Rady Nadzorczej są: Komitet Audytu i Komitet Personalny.
3. W skład Komitetu Audytu wchodzą co najmniej dwaj członkowie niezależni, a także co najmniej jeden z członków tego Komitetu powinien posiadać doświadczenie w zakresie księgowości i finansów.
4. Komitet Audytu zbiera się w trybie zwyczajnym raz na kwartał oraz w trybie nadzwyczajnym, zwoływany przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej z jego inicjatywy lub na składany na jego ręce wniosek członka Rady Nadzorczej lub Zarządu.
5. Komitet Audytu wykonuje kontrolę w zakresie dopuszczalnym prawem, w szczególności:
a) stale monitoruje działalność biegłego rewidenta Banku oraz wydaje opinie w przedmiocie wymogów niezależności tego podmiotu i innych relacji pomiędzy nim a Bankiem,
b) stale monitoruje systemy i procesy sprawozdawczości finansowej i zarządzania ryzykiem Banku,
c) ocenia i monitoruje procedury wewnętrzne w zakresie rachunkowości i audytu oraz odpowiednie systemy kontroli, w tym przyjmowania i obsługi skarg oraz związanych z nimi wątpliwości, zgłaszanych przez pracowników lub samodzielnie zidentyfikowanych,
d) wnioskuje do Rady Nadzorczej o złożenie wniosku do Zarządu o wyasygnowanie funduszy lub środków o innym charakterze, koniecznych do wykonywania czynności przez Komitet Audytu,
e) w wyniku przeprowadzonych czynności – wnioskuje do Rady Nadzorczej o wystąpienie do Zarządu o zastosowanie takich środków lub zmian, które Komitet Audytu uważa za celowe, przy czym Komitet Audytu może podejmować działania dla pozyskania niezależnego doradztwa, o ile będzie to konieczne,
f) zatwierdza własne regulacje wewnętrzne.
6. Komitet Personalny w szczególności:
1) ocenia kandydatów na członków Zarządu Banku,
2) ustala warunki zatrudnienia nowo powoływanych członków Zarządu Banku,
3) negocjuje zmiany warunków zatrudnienia członków Zarządu Banku,
4) ustala warunki ustania zatrudnienia członków Zarządu Banku.";
10) w dotychczasowym § 18 w ust. 1 w zdaniu pierwszym po wyrazie: "Prezesa" skreśla się wyrazy: "i członków Zarządu";
11) dotychczasowy § 19 otrzymuje brzmienie:
"Zarząd Banku decyduje o przystąpieniu Banku w charakterze udziałowca do innego banku, przedsiębiorstwa lub do innej jednostki organizacyjnej, emisji obligacji lub innych papierów wartościowych oraz nabywaniu, obciążaniu i zbywaniu przez Bank nieruchomości, użytkowania wieczystego lub udziału w nieruchomości, jeżeli wartość przedsięwzięcia nie przekracza jednorazowo 30 (trzydzieści) % kapitału zakładowego."
12) w dotychczasowym § 20:
a) w ust. 2 dodaje się zdanie drugie w brzmieniu:
"Kompetencje poszczególnych członków Zarządu, z zastrzeżeniem ust. 3, może określać uchwała Zarządu w sprawie podziału czynności między członków Zarządu.";
b) dodaje się ustępy 3 i 4 w brzmieniu:
"3. Prezes Zarządu Banku odpowiada w ramach prac Zarządu za całokształt działalności Banku i nadzoruje pracę jednostek organizacyjnych Banku określonych w uchwale, o której mowa w ust. 2 w szczególności jednostki kontroli wewnętrznej w Banku. Kompetencje członka Zarządu powoływanego za zgodą Komisji Nadzoru Bankowego obejmują w szczególności nadzór nad jednostkami organizacyjnymi Banku realizującymi zadania w zakresie rachunkowości.",
4. Uchwały Zarządu zapadają bezwzględną większością głosów członków Zarządu obecnych na posiedzeniu. W razie równości głosów, decyduje głos Prezesa Zarządu. Uchwały mogą być podjęte, o ile w posiedzeniu uczestniczy co najmniej połowa członków Zarządu.";
13) w dotychczasowym § 21 dotychczasową treść oznacza się jako ust. 1 i dodaje ustępy 2 i 3 w brzmieniu:
"2. Zarząd decyduje o zaciągnięciu zobowiązań lub rozporządzeniu aktywami Banku,
których łączna wartość w stosunku do jednego podmiotu przekracza 5 % funduszy własnych Banku, co nie narusza postanowień § 17 ust. 2 pkt 2 oraz ust. 3 poniżej.
3. W określonych odrębnie przez Zarząd granicach, Zarząd Banku może upoważnić do podejmowania decyzji o zaciąganiu zobowiązań lub rozporządzaniu aktywami poszczególnych członków Zarządu, oznaczone osoby lub komitety bądź inne ciała kolegialne powołane w Banku. W przypadku komitetów i innych ciał kolegialnych Zarząd ustala w regulaminie ich funkcjonowania zakres upoważnienia, zasady i tryb podejmowania decyzji.";
14) w tytule Działu IV po wyrazach: "Organizacja Banku" stawia się kropkę i dodaje się wyrazy: "Kontrola wewnętrzna";
15) dotychczasowe §§ od 24 do 28 skreśla się;
16) dodaje się nowe §§ od 25 do 28 w brzmieniu:
"§ 25.
1. Strukturę organizacyjną Banku tworzą wyodrębnione funkcjonalnie i samodzielne organizacyjnie jednostki, w szczególności departamenty, projekty, biura.
2. Strukturę jednostek organizacyjnych tworzą komórki organizacyjne (każda mogąca stanowić placówkę terenową), w szczególności wydziały, zespoły, stanowiska pracy.
§ 26.
1. Zarząd, w uchwalanym regulaminie organizacyjnym Banku, określa strukturę organizacyjną Banku oraz cele i zakres działania jednostek organizacyjnych. Wewnętrzną strukturę oraz szczegółowy zakres zadań jednostek organizacyjnych Banku określają wewnętrzne regulaminy organizacyjne tych jednostek. Decyzja o utworzeniu lub zniesieniu jednostki organizacyjnej podejmowana jest przez Zarząd w formie uchwały.
2. Zarząd może powoływać struktury organizacyjne, stosownie do przepisów regulaminu organizacyjnego Banku, w tym komitety i inne ciała kolegialne.
3. Utworzenie oddziału Banku za granicą wymaga zgody Rady Nadzorczej.
§ 27.
1. Zasady prowadzenia kontroli wewnętrznej ustala Zarząd Banku, z uwzględnieniem następujących założeń:
1/ Realizowana jest zasada kontroli instytucjonalnej w Banku, która sprawowana jest przez jednostkę kontroli wewnętrznej,
2/ kierujący jednostką kontroli wewnętrznej Banku podlega bezpośrednio Prezesowi Zarządu Banku,
3/ zapewnione są warunki wykonywania w Banku kontroli funkcjonalnej, która sprawowana jest przez każdego pracownika w zakresie jakości i poprawności wykonywanych przez niego czynności oraz dodatkowo sprawowana przez jego bezpośredniego przełożonego.
2. Kontrola instytucjonalna i funkcjonalna składają się na system kontroli wewnętrznej, służącej wspomaganiu zarządzania Bankiem oraz zapewniającej bezpieczeństwo i stabilność jego funkcjonowania.
§ 28.
1. Regulacje wewnętrzne Banku uchwalają lub wydają:
1/ organy Banku,
2/ poszczególni członkowie Zarządu,
3/ kierujący jednostkami organizacyjnymi.
2. Zasady i zakres wydawania regulacji wewnętrznych przez Radę Nadzorczą określa Statut.
3. Zakres i zasady wydawania regulacji wewnętrznych przez Zarząd Banku i osoby, o których mowa w ust. 1 pkt 2-3, określone są odrębnie w przepisach wewnątrzbankowych.
4. W przypadkach określonych Statutem, Rada Nadzorcza zatwierdza akty normatywne przedstawiane jej na wniosek Zarządu.
5. Regulacje wewnętrzne Banku obejmują w szczególności takie akty normatywne jak uchwały, zarządzenia, ogólne warunki, regulaminy, instrukcje i komunikaty.";
17) użyte w tekście Statutu w różnych przypadkach wyrazy: "przewodniczący", "wiceprzewodniczący" i "sekretarz" zastępuje się użytymi w odpowiednich przypadkach wyrazami: "Przewodniczący", Wiceprzewodniczący i "Sekretarz".

Jednocześnie Bank informuje, iż w Zgromadzeniu mają prawo wziąć udział posiadacze akcji imiennych, zapisani w księdze akcyjnej przynajmniej na tydzień przed terminem Zgromadzenia oraz posiadacze akcji na okaziciela, jeżeli złożą w siedzibie Banku w Warszawie, Al. Jerozolimskie 123a – budynek Millennium Plaza, Departament Prawny, piętro XVIII, pokój 1802 (godz. 8.30 - 16.00), przynajmniej na tydzień przed terminem Zgromadzenia, tj. do 29 marca 2005 r., imienne świadectwa depozytowe określające ilość posiadanych akcji oraz oświadczenie, że akcje te zostaną zablokowane na rachunku papierów wartościowych do czasu zakończenia Zgromadzenia. Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych, w siedzibie Banku, w miejscu i wyżej wskazanych godzinach, przez trzy dni powszednie przed terminem Zgromadzenia, wyłożona będzie do wglądu lista akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Zgromadzeniu. Wnioski w sprawach objętych porządkiem obrad dostępne będą w siedzibie Banku w ciągu tygodnia przed Zgromadzeniem. Akcjonariusze mogą uczestniczyć w Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez przedstawicieli działających na podstawie pisemnego pełnomocnictwa do udziału w Zgromadzeniu. Przedstawiciele osób prawnych winni legitymować się aktualnym wypisem z odpowiednich rejestrów sądowych, wymieniającym osoby uprawnione do reprezentacji tych osób prawnych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2006-03-15 Fernando Bicho Członek Zarządu Fernando Bicho

Cena akcji Millennium

Cena akcji Millennium w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Millennium aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Millennium.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama