Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bank Handlowy w Warszawie S.A.: Informacja o deklarowanej dywidendzie z podziału zysku za 2009 rok - 3,77 zł (2010-04-13)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 7:Temat: Informacja o deklarowanej dywidendzie z podziału zysku za 2009 rok

Firma: Bank Handlowy w Warszawie SA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO









Raport bieżący nr 7 / 2010





Data sporządzenia: 2010-04-13
Skrócona nazwa emitenta
HANDLOWY
Temat
Temat: Informacja o deklarowanej dywidendzie z podziału zysku za 2009 rok
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Podstawa prawna: Zgodnie z § 38 ust. 1 pkt 11 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259 z późn. zm.)


W dniu 13 kwietnia 2010 roku Zarząd Banku Handlowego w Warszawie S.A. podjął uchwałę w sprawie proponowanego podziału zysku za 2009 rok. Zarząd Banku zaproponował przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 492 586 692,00 zł.
Powyższa propozycja oznacza, że dywidenda przypadająca na jedną akcję zwykłą wynosi 3 złote 77 groszy.

Zarząd Banku zaproponował termin ustalenia prawa do dywidendy na dzień 5 lipca 2010 roku oraz termin wypłaty dywidendy na dzień 30 sierpnia 2010 roku.

Powyższa propozycja Zarządu Banku zostanie przedłożona Radzie Nadzorczej do rozpatrzenia i oceny, a następnie Walnemu Zgromadzeniu do zatwierdzenia.

Proponowany w Banku okres pomiędzy dniem ustalenia prawa do dywidendy oraz dniem wypłaty dywidendy jest dłuższy od zalecanego przez obowiązujące od 1 stycznia 2008 r. Dobre Praktyki Spółek Notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych maksymalnego okresu 15 dni roboczych.

Uzasadnienie decyzji w sprawie ustalenia dłuższego okresu pomiędzy tymi terminami jest następujące:
Ze względu na obecnie obowiązujący proces wypłaty dywidendy określony w "Szczegółowych Zasadach Działania Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych" (dalej: Zasady) w celu zapewnienia prawidłowego rozliczenia podatku dochodowego od przychodów z dywidendy minimalnym okresem pomiędzy dniem ustalenia prawa do dywidendy a dniem wypłaty dywidendy niezbędnym do realizacji powyższego celu jest okres około 2 miesięcy.
W celu realizacji obowiązków płatnika podatku dochodowego od wypłacanej dywidendy Bank (emitent) otrzymuje od podmiotów zewnętrznych, tj. od Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) oraz od Uczestników (Biur Maklerskich) dane akcjonariuszy wraz danymi o prawie do dywidendy oraz certyfikaty rezydencji dla podmiotów nie mających miejsca siedziby na terytorium RP w przypadku zastosowania obniżonej stawki podatku. W szczególności proces obejmuje:
1. Zgodnie z Zasadami KDPW informuje emitentów (Bank) o kwocie, którą należy przekazać na rachunek KDPW oraz podaje listę uczestników (Biur Maklerskich) pośredniczących w wypłacie dywidendy osobom prawnym;
2. Uczestnicy (Biura Maklerskie) przesyłają do emitenta (Banku) listę uprawnionych akcjonariuszy oraz dane o wysokości dywidendy, przy czym dane te przekazywane są wyłączenie w formie papierowej - listem poleconym;
3. Na podstawie otrzymanych informacji Bank, pełniąc funkcję płatnika podatku dochodowego od przychodów z dywidend otrzymanych przez osoby prawne, a tym samym ponosząc odpowiedzialność za poprawne ustalenie wysokości zobowiązania podatkowego weryfikuje i wyjaśnia przekazane dane. Szczególnej weryfikacji wymagają przypadki zastosowania obniżonej stawki podatkowej (prawo do zastosowania umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania) oraz zwolnień podatkowych. Weryfikacja przekazanych danych może doprowadzić do konieczności zmiany stawki podatku i korekty danych przekazanych przez Biura Maklerskie (ze względu na brak podstawy do zastosowania obniżonej stawki podatku lub zwolnienia);
4. Wszystkie informacje w procesie zarówno od KDPW jak i Biur Maklerskich przekazywane są w formie papierowej, w związku z powyższym rozliczenie dywidendy przez Bank wymaga weryfikacji dokumentów papierowych i ich wprowadzenia do dedykowanego systemu.

W związku z powyższym w celu poprawnej realizacji obowiązków publicznoprawnych nałożonych na Bank jako płatnika podatku dochodowego od dochodów z dywidend rekomendowanym okresem do wypłaty dywidendy jest okres około 2 miesięcy od dnia ustalenia prawa do dywidendy.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2010-04-13 Tomasz Ośko Pełnomocnik

Cena akcji Handlowy

Cena akcji Handlowy w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Handlowy aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Handlowy.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama