Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ambra S.A.: WZA - projekty uchwał: zatwierdzenie 2004/2005 r., dywidenda 0,12 zł, zmiany statutu, zmiany w RN (2005-11-15)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 46:Treść projektów uchwał, które mają być przedmiotem obrad ZWZ w dniu 24 listopada 2005 r.

Firma: AMBRA S.A.
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD









Raport bieżący nr 46 / 2005





Data sporządzenia: 2005-11-15
Skrócona nazwa emitenta
AMBRA
Temat
Treść projektów uchwał, które mają być przedmiotem obrad ZWZ w dniu 24 listopada 2005 r.
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zarząd AMBRA S.A. przekazuje treść projektów uchwał, które mają być przedmiotem obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 24 listopada 2005 roku.


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Ambra S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie wyboru Przewodniczącego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia



Działając na podstawie art. 409 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych
Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:
§ 1
Wybrać na Przewodniczącego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia _____________

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie przyjęcia porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia



Działając na podstawie art. 404 Kodeksu Spółek Handlowych Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Przyjąć porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w brzmieniu zamieszczonym w Monitorze Sądowymi i Gospodarczym z dnia 2 listopada 2005 r. nr 213 (2305) poz. 12675
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia




Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie wyboru Komisji Skrutacyjnej



Działając na podstawie art. 410 § 2 Kodeksu Spółek Handlowych Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Powołać Komisję Skrutacyjną w składzie: ___________

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie uchwalenia Regulaminu Obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Działając na podstawie art. 395 § 5 Kodeksu Spółek Handlowych Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Przyjąć regulamin obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w następującym brzmieniu:

REGULAMIN WALNEGO ZGROMADZENIA AKCJONARIUSZY
AMBRA S.A. z siedzibą w Warszawie


I. Kompetencje Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
1. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy jest najwyższym organem Spółki.
2. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy działa zgodnie z zasadami określonymi w Statucie Spółki.
3. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy jest organem stanowiącym w sprawach:
a) rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy oraz udzielenie absolutorium członkom organów Spółki z wykonania przez nich obowiązków;
b) wszelkie zmiany Statutu, włącznie z podwyższeniem i obniżeniem kapitału zakładowego oraz zmianą przedmiotu przedsiębiorstwa;
c) postanowienia, dotyczące roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy zawiązaniu Spółki lub sprawowaniu zarządu albo nadzoru;
d) wyrażenie zgody na zbycie lub wydzierżawienie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części oraz ustanowienie na nich ograniczonego prawa rzeczowego;
e) emisja obligacji zamiennych lub z prawem pierwszeństwa;
f) połączenie i przekształcenie Spółki;
g) rozwiązanie i likwidacja Spółki;
h) inne sprawy, które według niniejszego Statutu lub bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa należą do kompetencji Walnego Zgromadzenia.
4. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy może podejmować uchwały we wszystkich sprawach Spółki w sposób i na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie, bez względu na ilość reprezentowanego na posiedzeniu kapitału zakładowego, o ile przepisy Kodeksu spółek handlowych lub Statutu nie stanowią inaczej.
II. Zasady zwoływania Walnego Zgromadzenia.
1. Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy mogą być zwyczajne i nadzwyczajne.
a) Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zwołuje Zarząd raz w roku.
2. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołuje Zarząd dla rozpatrzenia spraw wymagających niezwłocznego rozstrzygnięcia przez Walne Zgromadzenie – z własnej inicjatywy, na wniosek Rady Nadzorczej lub akcjonariuszy posiadających jedną dziesiąta część kapitału zakładowego.
3. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zwołuje się poprzez jednokrotne ogłoszenie. Ogłoszenie powinno być dokonane przynajmniej na trzy tygodnie przed terminem Zgromadzenia. W ogłoszeniu należy oznaczyć dzień, godzinę i miejsce odbycia Walnego Zgromadzenia oraz szczegółowy porządek obrad.
4. Projekty uchwał, w sprawach objętych porządkiem obrad, przygotowuje Zarząd Spółki.
5. Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy odbywają się w Warszawie.
6. Uchwały mogą być powzięte także bez formalnego zwołania Walnego Zgromadzenia, jeżeli cały kapitał zakładowy jest reprezentowany i nikt z obecnych nie wniesie sprzeciwu ani co do odbycia, ani co do postawienia poszczególnych spraw na porządku obrad.
7. Uprawnieni z akcji imiennych i świadectw tymczasowych oraz zastawnicy i użytkownicy, którym przysługuje prawo głosu mają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli są wpisani do księgi akcyjnej co najmniej na tydzień przed dniem odbycia Walnego Zgromadzenia.
8. Akcje na okaziciela dają prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, jeżeli dokumenty akcji lub świadectwa depozytowe zostaną złożone w Spółce w terminie podanym w ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia i nie będą odebrane przed jego ukończeniem.
9. Do czasu pozostawania akcji Spółki w publicznym obrocie, akcjonariusze powinni złożyć w spółce imienne świadectwa depozytowe wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych zgodnie z przepisami o publicznym obrocie papierami wartościowymi.
10. Lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, podpisana przez Zarząd, obejmującą imiona i nazwiska (firmę) uprawnionych, miejsce zamieszkania (siedziby), ilość, rodzaj i liczbę akcji, jak również liczbę głosów zostanie wyłożona w siedzibie Spółki przed dniem odbycia Walnego Zgromadzenia.
11. Każdy akcjonariusz ma prawo przeglądać listę w siedzibie Spółki.
III. Regulamin obrad.
1. W obradach Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy biorą udział akcjonariusze lub ich pełnomocnicy oraz z głosem doradczym mogą brać udział:- członkowie Rady Nadzorczej, członkowie Zarządu, - doradcy, specjaliści, tłumacze oraz inne osoby zaproszone przez Zarząd lub Radę Nadzorczą,
2. Pełnomocnicy akcjonariuszy biorący udział w Walnym Zgromadzeniu powinni przed rozpoczęciem posiedzenia (tj. do czasu sprawdzenia listy obecności) złożyć na ręce prowadzącego obrady swoje pisemne pełnomocnictwa, określające ich umocowania. Druki pełnomocnictw powinny być opatrzone znakami opłaty skarbowej w wysokości określonej w przepisach prawa.
3. Obrady Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy otwiera Przewodniczący Rady Nadzorczej lub Wiceprzewodniczący w przypadku nieobecności Przewodniczącego lub osoba delegowana przez Przewodniczącego i zarządza, w głosowaniu tajnym, wybór Przewodniczącego obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Osoba otwierająca
4. Walne Zgromadzenie powinna doprowadzić do niezwłocznego wyboru Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia. Niedopuszczalne jest rozstrzyganie jakichkolwiek spraw formalnych i merytorycznych przed wyborem Przewodniczącego.
5. Prawo zgłaszania kandydatów na Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przysługuje akcjonariuszowi lub grupie akcjonariuszy reprezentującym co najmniej 1/10 część kapitału zakładowego.
6. W przypadku zgłoszenia tylko jednego kandydata na Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia, jego wybór może odbyć się przez aklamację, jeżeli żaden z uprawnionych do głosowania nie zgłosi sprzeciwu.
7. Po wyborze Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (zwanego dalej "Przewodniczącym") przejmuje on przewodnictwo obrad i prowadzi je zgodnie z porządkiem obrad, podanym akcjonariuszom do wiadomości w ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia i postanowieniami niniejszego regulaminu.
8. Akcjonariusze mogą zgłaszać wnioski o charakterze porządkowym.
9. W trakcie obrad akcjonariusze mogą wnosić poprawki do złożonych projektów uchwał. W przypadku zgłoszenia poprawek, głosowaniu poddaje się najpierw poprawkę, a następnie projekt uchwały uzupełniony ta poprawką, jeżeli została ona przyjęta w wyniku poprzedniego głosowania.
10. Walne Zgromadzenie może podejmować uchwały we wszystkich sprawach objętych porządkiem obrad, ustalonym i podanym do wiadomości wszystkim uczestnikom obrad.
11. W sprawach nie objętych porządkiem obrad uchwały podjąć nie można, chyba że cały kapitał zakładowy jest reprezentowany na Walnym Zgromadzeniu, a nikt z obecnych nie podniósł sprzeciwu co do podjęcia uchwały.
12. Za sprawy porządkowe uważa się wnioski dotyczące sposobu obradowania i głosowania, a w szczególności wnioski o:
• zmianę kolejności rozpatrywania spraw objętych porządkiem obrad,
• przerwanie dyskusji i zamknięcie listy mówców,
• ograniczenie czasu przemówień,
• zarządzenie przerwy poza porządkiem obrad,
• zmianę sposobu prowadzenia dyskusji i prowadzenia głosowania,
• głosowanie za uchwałą bez dyskusji,
• powtórne przeliczenie głosów.
13. Wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy oraz wnioski o charakterze porządkowym, mogą być uchwalone, chociaż nie były umieszczone na porządku dziennym opublikowanym w sposób wymagany przepisami prawa.
14. Wnioski w sprawach objętych porządkiem obrad oraz oświadczenia do protokołu powinny być składane na piśmie Przewodniczącemu obrad i opatrzone podpisem Wnioskodawców (akcjonariuszy i/lub pełnomocników akcjonariuszy).
15. Po przedstawieniu przez referenta sprawy objętej porządkiem obrad, Przewodniczący może otworzyć dyskusję na wniosek któregokolwiek z akcjonariuszy. Dyskusja może być przeprowadzona nad kilkoma punktami porządku obrad łącznie.
16. Dyskutanci zabierają głos w kolejności zgłoszenia.
17. Przewodniczący może udzielić głosu poza kolejnością: zaproszonym gościom, członkom Rady Nadzorczej i członkom Zarządu.
18. Głosowania na posiedzeniu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy sa jawne.
19. Tajne głosowanie zarządza się przy wyborach członków Rady Nadzorczej, przy uchwałach w sprawie absolutorium dla nich oraz nad wnioskami o odwołanie członków władz Spółki lub likwidatorów, o pociągnięcie ich do odpowiedzialności, jak również w innych sprawach osobistych.
20. Każda akcja daje prawo do jednego głosu na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
21. Z zastrzeżeniem postanowień Kodeksu spółek handlowych i Statutu uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zapadają zwykłą większością ważnie oddanych głosów, bez względu na ilość akcji reprezentowanych na Walnym Zgromadzeniu. Głosy wstrzymujące się są traktowane jak głosy nie oddane.
22. Głosowanie odbywa się metodą kart elektronicznych lub metodą kart do głosowania.
23. W przypadku głosowania metodą kart elektronicznych akcjonariusze i pełnomocnicy akcjonariuszy otrzymują karty elektroniczne. Głosowanie odbywa się poprzez umieszczenie karty elektronicznej w czytniku. Szczegółowe zasady głosowania metodą kart elektronicznych każdorazowo określa instrukcja głosowania załączona do protokółu obrad i udostępniona wszystkim obecnym akcjonariuszom przed głosowaniami.
24. Głosy obliczane są przez maszynę elektroniczną, wynik głosowania jest drukowany, a następnie podpisywany przez członków Komisji Skrutacyjnej.
25. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do prawidłowości obliczenia głosów powziętych przez Przewodniczącego, akcjonariusza, grupę akcjonariuszy lub ich pełnomocników, Przewodniczący może zarządzić powtórne głosowanie.
26. W przypadku głosowania metodą kart do głosowania akcjonariusze i pełnomocnicy akcjonariuszy otrzymują karty do głosowania opatrzone pieczęcią Spółki.
27. Głosowanie odbywa się poprzez zakreślenie odpowiedniej opcji na karcie do głosowania.
28. Karty do głosowania wrzucane są do urny.
29. Głosy obliczane są przez trzyosobową Komisję Skrutacyjną powołaną uprzednio przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.
30. We wszelkich sprawach z wyjątkiem wyborów władz Spółki oraz głosowań tajnych dopuszczalne jest głosowanie przez aklamację. Wniosek uważa się za przyjęty przez aklamację w przypadku gdy nikt nie zgłosił sprzeciwu co do tej formy głosowania i wszyscy uprawnieni do głosowania są za przyjęciem wniosku. Sprzeciw powinien zostać wniesiony do protokółu obrad.
31. W przypadku zgłoszenia sprzeciwu Przewodniczący zarządza głosowanie metodą kart elektronicznych lub kart do głosowania.
32. Przewodniczący ogłasza wyniki głosowania, które są następnie wnoszone do protokołu obrad.
33. Uchwała o zaniechaniu rozpatrywania sprawy umieszczonej w porządku obrad może zapaść jedynie w przypadku, gdy przemawiają za nią istotne i rzeczowe powody. Wniosek w takiej sprawie powinien być szczegółowo umotywowany. Walne Zgromadzenie nie może podjąć uchwały o zdjęciu z porządku obrad lub zaniechaniu rozpatrywania sprawy umieszczonej w porządku obrad na wniosek akcjonariusza.
34. Po wyczerpaniu wszystkich umieszczonych w porządku obrad spraw, Przewodniczący ogłasza zamknięcie posiedzenia.
35. Z obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spisuje się protokół w formie aktu notarialnego. Protokół podpisuje Przewodniczący obrad.
36. Odpis protokołu Zarząd wnosi do księgi protokołów i przechowuje w Biurze Zarządu Spółki.
37. Akcjonariusze mają prawo przeglądać księgę protokołów oraz żądać wydania poświadczonych przez Zarząd odpisów uchwał.
IV. Kompetencje i obowiązki Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
1. Przewodniczący kieruje obradami Walnego Zgromadzenia. Przewodniczący zarządza po przyjęciu funkcji wybór trzyosobowej Komisji Skrutacyjnej, której zadaniem jest obliczanie wyników głosowania oraz wykonywanie innych czynności związanych z obsługą głosowania.
2. Od decyzji Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia przysługuje uczestnikom Zgromadzenia prawo do odwołania się do Walnego Zgromadzenia.
3. Po objęciu kierownictwa obrad Przewodniczący Walnego Zgromadzenia zarządza sporządzenie listy obecności, a następnie ją podpisuje.
4. Lista obecności zostaje wyłożona do wglądu na czas obrad Walnego Zgromadzenia.
5. Na wniosek akcjonariuszy, posiadających jedną dziesiątą część kapitału zakładowego reprezentowanego na Walnym Zgromadzeniu, Przewodniczący zarządza sprawdzenie listy obecności przez wybraną w tym celu komisję, złożoną przynajmniej z trzech osób. Wnioskodawcy maja prawo wyboru jednego członka tej komisji.
6. Przewodniczący poddaje pod głosowanie porządek dzienny obrad podany w ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia.
7. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia nie może samodzielnie:
• usuwać spraw z ogłoszonego porządku dziennego;
• wprowadzać pod obrady spraw merytorycznych nie objętych porządkiem obrad.
8. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia może samodzielnie wprowadzać pod obrady kwestie o charakterze porządkowym oraz zmieniać kolejności obrad nad poszczególnymi punktami porządku obrad.
9. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia udziela głosu uczestnikom obrad i ustala czas ich wypowiedzi.
10. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia może zwrócić uwagę osobie przemawiającej, aby trzymała się tematu obrad i nie przeciągała nadmiernie swojej wypowiedzi.
11. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia może odebrać głos osobie wypowiadającej się nie na temat lub w sposób niedozwolony, w szczególności używając słów powszechnie uznanych za wulgarne lub obraźliwe.
12. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia może zarządzić przerwę w trakcie obrad Walnego Zgromadzenia celem wezwania właściwych organów porządkowych uprawnionych do wydalenia z sali obrad uczestnika, który zakłóca spokój i porządek obrad, w szczególności zachowując się w sposób agresywny i natarczywy wobec innych uczestników obrad.
13. Walne Zgromadzenie może uchwalić, na wniosek Przewodniczącego, zamknięcie listy mówców, o ile uprzednio wypowiedziano się zarówno za jak i przeciw przyjęciu proponowanej uchwały.
14. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia może nadawać ostateczną redakcję wnioskom poddawanym pod głosowanie, w przypadku gdy dyskutanci nie sformułowali wyraźnie brzmienia proponowanej uchwały lub sformułowali ją błędnie lub nielogicznie. Przed rozpoczęciem głosowania Przewodniczący powinien odczytać ostateczną treść wniosku oraz zapytać o ewentualne sprzeciwy i wysłuchać zastrzeżeń wobec jego treści.
15. Po wyczerpaniu lub zamknięciu listy mówców Przewodniczący Walnego Zgromadzenia zarządza głosowanie, przypominając jednocześnie zasady głosowania i treść podejmowanych uchwał.
16. Po podliczeniu głosów przez Komisję Skrutacyjną Przewodniczący Walnego Zgromadzenia ogłasza wynik głosowania i stwierdza, że uchwała została podjęta, bądź też, że wniosek nie zyskał większości wymaganej przez Kodeks spółek handlowych lub Statut i wobec tego uchwała nie została podjęta.
17. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia kieruje pracą personelu pomocniczego, w tym sekretariatu prowadzącego listę obecności i przyjmującego od uczestników dokumenty pełnomocnictwa, stenografów itp.
18. Przewodniczący Walnego Zgromadzenia podejmuje decyzję co do dopuszczenia na salę obrad dziennikarzy lub udzielenia zgody na nagrywanie lub filmowanie obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Jednakże w przypadku sprzeciwu chociażby jednego z akcjonariuszy obecnych na sali obrad sprawa zostanie poddana decyzji Walnego Zgromadzenia.
19. Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący zamyka Walne Zgromadzenie.
V. Procedura wyborów członków komisji i władz Spółki.
1. Przy wyborach do Rady Nadzorczej oraz członków Komisji Skrutacyjnej oraz innych komisji powołanych w trakcie Walnego Zgromadzenia, Przewodniczący zarządza zgłaszanie kandydatów.
2. Komisja obraduje w pomieszczeniach wskazanych przez Przewodniczącego.
3. Komisja wybiera z własnego grona Przewodniczącego Komisji.
4. Prawo zgłaszania kandydatów na członków Rady Nadzorczej posiada każdy akcjonariusz lub pełnomocnik akcjonariusza.
5. Członkom Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przysługuje czynne i bierne prawo wyborcze.
6. Zgłoszeni kandydaci składają oświadczenie ustne do protokołu, że wyrażają zgodę na kandydowanie na członka Rady Nadzorczej. W przypadku zgłoszenia jako kandydata osoby nieobecnej na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy wymagane jest przedłożenie jej pisemnej zgody na kandydowanie.
7. Głosowanie odbywa się przy użyciu kart elektronicznych lub list wyborczych.
8. W przypadku głosowania przy użyciu kart elektronicznych wybory odbywają się zgodnie z procedurą opisaną w punkcie III.
9. W przypadku głosowania przy użyciu list wyborczych Komisja Wyborcza sporządza listy wyborcze, na których kandydaci na członków Rady Nadzorczej umieszczeni są alfabetycznie.
10. Listy wyborcze opatrzone są pieczęcią Spółki.
11. Głosowanie odbywa się poprzez skreślenie kandydatów, na których się nie głosuje.
12. Głos uważa się za nieważny w przypadkach:
• głosowania na kandydata dopisanego na listę wyborczą przez głosującego;
• przekreślenia całej listy wyborczej kandydatów;
• oddanie głosów na większą liczbę kandydatów niż ustalona liczba osób wybieranych w skład Rady Nadzorczej.
13. Na członków Rady Nadzorczej wybrani zostają kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę głosów, nie mniej jednak niż bezwzględną większość głosów oddanych.
14. W głosowaniu uczestniczą jedynie akcjonariusze lub pełnomocnicy akcjonariuszy.
15. Każdy członek Rady Nadzorczej może być wybrany na następną kadencję.
16. Rada Nadzorcza jest powoływana zgodnie z postanowieniami Statutu Spółki.
17. Przed przystąpieniem do głosowania Przewodniczący podaje do wiadomości uczestników Walnego Zgromadzenia liczbę osób, które mogą być wybrane na członków Rady Nadzorczej.
18. Wyniki głosowania podaje do wiadomości Przewodniczący Walnego Zgromadzenia.
19. W przypadku zgłoszenia kandydatury na członka Rady Nadzorczej członka Komisji Skrutacyjnej, a osoba ta nie wyrazi sprzeciwu takiej kandydaturze odwołuje się go ze składu Komisji Skrutacyjnej i wybiera się inną osobę.
VI. Postanowienia końcowe.
1. Koszty obsługi Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy obciążają koszty ogólne Zarządu Spółki.
2. Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy jest upoważnione do wykładni postanowień niniejszego Regulaminu.
3. Regulamin niniejszy wchodzi w życie z momentem jego uchwalenia.
4. Zmiany niniejszego regulaminu wymagają uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy podjętej bezwzględną większością głosów. Zmiany wchodzą w życie z chwilą ich uchwalenia..

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie po rozpatrzeniu sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2004/2005 postanawia:

§ 1
Zatwierdzić sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy 2004/2005

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.



Uchwała[•] /2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej dotyczącego sytuacji Spółki za rok obrotowy 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 5 Kodeksu Spółek Handlowych Zwyczajne Walne Zgromadzenie po rozpatrzeniu sprawozdania Rady Nadzorczej dotyczącego sytuacji Spółki za rok obrotowy 2004/2005 postanawia:

§ 1
Zatwierdzić sprawozdanie Rady Nadzorczej dotyczące sytuacji Spółki za rok obrotowy 2004/2005.

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za rok 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie po rozpatrzeniu przedstawionego przez Zarząd sprawozdania finansowego Spółki za rok 2004/2005, postanawia:

§ 1

Zatwierdzić sprawozdanie finansowe Spółki Ambra S.A. za rok obrotowy 2004/2005 na które składa się:

- bilans sporządzony na dzień 30 czerwca 2005 roku, który po stronie aktywów i pasywów wykazuje kwotę 169.731 tys. zł (słownie: sto sześćdziesiąt dziewięć milionów siedemset trzydzieści jeden tysięcy złotych),
- rachunek zysków i strat wykazujący zysk netto za okres od 1 lipca 2004 roku do 30 czerwca 2005 roku w wysokości 11.895 tys. zł (słownie: jedenaście milionów osiemset dziewięćdziesiąt pięć tysięcy złotych),
- zestawienie zmian w kapitale własnym wykazujące zwiększenie kapitału własnego w okresie od lipca 2004 roku do 30 czerwca 2005 roku o kwotę 11.895 tys. zł (słownie: jedenaście milionów osiemset dziewięćdziesiąt pięć tysięcy złotych), oraz
- rachunek przepływów środków pieniężnych wykazujący zmniejszenie stanu środków pieniężnych w okresie od 1 lipca 2004 roku do 30 czerwca 2005 roku o kwotę 1.583 tys. zł (słownie: milion pięćset osiemdziesiąt trzy tysiące złotych).
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.





Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki za rok 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 5 Kodeksu Spółek Handlowych
Zwyczajne Walne Zgromadzenie po rozpatrzeniu przedstawionego przez Zarząd skonsolidowanego sprawozdania finansowego Spółki za rok 2004/2005, postanawia:

§ 1

Zatwierdzić skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Kapitałowej Ambra S.A. za rok obrotowy 2004/2005. na które składa się:

- skonsolidowany bilans sporządzony na dzień 30 czerwca 2005 r., który po stronie aktywów i pasywów wykazuje sumę 247.315 tys. zł (słownie: dwieście czterdzieści siedem milionów trzysta piętnaście tysięcy złotych),

- skonsolidowany rachunek zysków i strat za okres od 1 lipca 2004 roku do 30 czerwca 2005 roku wykazujący zysk netto w kwocie 15.561 tys. zł (słownie: piętnaście milionów pięćset sześćdziesiąt jeden tysięcy złotych),

- zestawienie zmian w skonsolidowanym kapitale własnym za okres od 1 lipca 2004 roku do 30 czerwca 2005 roku wykazujące wzrost kapitału własnego o kwotę 15.120 tys. zł (słownie: piętnaście milionów sto dwadzieścia tysięcy złotych),

- skonsolidowany rachunek przepływów pieniężnych za okres od 1 lipca 2004 roku do 30 czerwca 2005 roku wykazujący zmniejszenie stanu środków pieniężnych netto o kwotę 412 tys. zł (słownie: czterysta dwanaście tysięcy złotych),

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie podziału zysku netto Spółki za rok obrotowy 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 2 Kodeksu Spółek Handlowych, po rozpatrzeniu stanowiska Zarządu, Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Dokonać podziału zysku netto Spółki w kwocie 11 894 626,99 zł osiągniętego w roku obrotowym 2004/2005 w ten sposób, iż 25,43% osiągniętego przez Spółkę zysku w kwocie 3 024 797,28 zł przeznacza się do podziału między akcjonariuszy a 74,57% zysku w kwocie 8 869 829,71 zł przeznacza się na kapitał zapasowy Spółki. Zysk Spółki przeznaczony do podziału między akcjonariuszy wynosi 0,12 zł na akcję.

§ 2
Ustala się dzień dywidendy na 1 grudnia 2005 r. a dzień wypłaty dywidendy na 10 stycznia 2006 r.

§ 3
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Zarządu w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków Prezesa Zarządu w roku obrotowym 2004/2005 Panu Claudiusowi Hilla.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Zarządu w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków Wiceprezesa Zarządu w roku obrotowym 2004/2005 Panu Grzegorzowi Nowakowi.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Zarządu w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków Wiceprezesa Zarządu w roku obrotowym 2004/2005 Panu Robertowi Ogórowi.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych § 5 III ust.1 lit. a) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków członka Rady Nadzorczej Spółki w roku obrotowym 2004/2005 Panu Nickowi Güntherowi Reh.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki
Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków członka Rady Nadzorczej Spółki w roku obrotowym 2004/2005 Panu Hansowi Jürgenowi Klein.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki
Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków członka Rady Nadzorczej Spółki w roku obrotowym 2004/2005 Panu Uwe Herbertowi Moll.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. a) Statutu Spółki
Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków członka Rady Nadzorczej Spółki w roku obrotowym 2004/2005 Panu Wilhelmowi Seiler.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A.
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia pokwitowania z wykonania
obowiązków członka Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2004/2005

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 3 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust 1 lit. a) Statutu Spółki
Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Udzielić pokwitowania z wykonania obowiązków członka Rady Nadzorczej Spółki w roku obrotowym 2004/2005 Panu Rafałowi Koniecznemu.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.


Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie zmian postanowień Statutu Spółki

Działając na podstawie art. 430 Kodeksu Spółek Handlowych i § 5 III ust. 1 lit. b) Statutu Spółki Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Dokonać zmiany Statutu Spółki w ten sposób, iż § 5 II ust. 3 Statutu otrzymuje następujące brzmienie:

"Co najmniej dwóch Członków Rady Nadzorczej powinno być niezależnych.
Niezależni członkowie Rady Nadzorczej powinni być wolni od jakichkolwiek powiązań ze Spółką i akcjonariuszami lub pracownikami, które to powiązania mogłyby istotnie wpłynąć na zdolność niezależnego członka Rady Nadzorczej do podejmowania bezstronnych decyzji. Za niezależnych członków Rady Nadzorczej nie mogą być uważane osoby mające związki gospodarcze lub rodzinne z członkiem Zarządu, prokurentem lub akcjonariuszem Spółki posiadającym bezpośrednio lub pośrednio akcje uprawniające do wykonywania 5% lub więcej ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu, samodzielnie lub w porozumieniu. Niezależni członkowie Rady Nadzorczej zobowiązani są do złożenia w Spółce pisemnego oświadczenia potwierdzającego, iż spełniają kryteria określone w powyżej. Oświadczenie powinno zawierać zobowiązanie do niezwłocznego poinformowania Spółki o utracie cech określonych powyżej przez niezależnego członka Rady Nadzorczej."
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie udzielenia Radzie Nadzorczej upoważnienia do przyjęcia jednolitego tekstu zmienionego Statutu Spółki

Działając na podstawie art. 430 § 5 Kodeksu Spółek Handlowych, Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Upoważnić Radę Nadzorczą do przyjęcia jednolitego tekstu zmienionego Statutu Spółki, w związku ze zmianą Statutu dokonaną uchwałą Walnego Zgromadzenia nr [•]/2005.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie odwołania Członka Rady Nadzorczej

Działając na podstawie art. 385 w zw. z art. 395 § 5 Kodeksu Spółek Handlowych, Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Odwołać Pana Hansa Jürgena Klein z funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki w związku ze złożeniem przez niego rezygnacji z pełnienia funkcji.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

Uchwała [•]/2005
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
AMBRA S.A
z dnia 24 listopada 2005 r.
w sprawie powołania Członka Rady Nadzorczej

Działając na podstawie art. 385 w zw. z art. 395 § 5 Kodeksu Spółek Handlowych, Zwyczajne Walne Zgromadzenie postanawia:

§ 1
Powołać _______________ w skład Rady Nadzorczej Spółki.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia

MESSAGE (ENGLISH VERSION)






PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2005-11-15 Claudius Hilla Prezes Zarządu
2005-11-15 Grzegorz Nowak Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Ambra

Cena akcji Ambra w momencie publikacji komunikatu to None PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Ambra aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Ambra.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama