Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Imprezy masowe w 2020 r. - prawdziwy nokaut!

|
selectedselectedselected
Imprezy masowe w 2020 r. - prawdziwy nokaut! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W 2020 r. zorganizowano 1,6 tys. imprez masowych (o 77,5% mniej niż w 2019 r.). Uczestniczyło w nich łącznie 4,9 mln osób (o 82,3% mniej w porównaniu z 2019 r.).

W 2020 r. w obliczu stanu zagrożenia epidemicznego oraz zgodnie z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia, mającym na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, wprowadzono ograniczenia w organizowaniu imprez masowych. Przez prawie 6 miesięcy przeprowadzanie imprez masowych z udziałem publiczności nie było możliwe. Z uwagi na zakaz uczestnictwa w nich publiczności imprezy tego typu nie były traktowane jako imprezy masowe w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ograniczenia w organizacji masowych imprez w poszczególnych miesiącach roku miały różny zakres w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju.

W porównaniu z 2019 r. liczba zorganizowanych masowych imprez artystyczno-rozrywkowych spadła o 89,5%, a masowych imprez sportowych – o 64,6%. Najwięcej imprez masowych odbyło się w województwie kujawsko-pomorskim (285). Wzięło w nich udział 0,7 mln uczestników. Najliczniejsze imprezy masowe zostały zorganizowane w województwie świętokrzyskim. Przeciętnie w 1 imprezie w tym województwie uczestniczyło 5,6 tys. osób.

W 2020 r. większość imprez masowych stanowiły wydarzenia sportowe (75,8% ogólnej liczby imprez masowych). Ponad 95% uczestników imprez masowych wzięło udział w imprezach odpłatnych. W porównaniu z 2019 r. liczba imprez masowych zorganizowanych w obiektach zamkniętych spadła ponad 3-krotnie, a na terenie otwartym – ponad 8-krotnie.

W 2020 r. najwięcej imprez masowych zostało zorganizowanych przez osoby prawne (92,9% ogólnej liczby imprez masowych). Pozostałe imprezy masowe zostały zorganizowane przez osoby fizyczne (3,8%) oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (3,3%).

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


GUS

GUS

Główny Urząd Statystyczny - urząd centralny administracji rządowej zajmujący się zbieraniem i udostępnianiem informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego. 


Tematy

Reklama
Reklama