Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

LSI Software S.A.: Stan stosowania dobrych praktyk (2014-03-10)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 1/2014:Stan stosowania dobrych praktyk

Firma: LSI
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Zarząd Spółki oświadcza, że Spółka przestrzega zasad ładu korporacyjnego wymienionych w
dokumencie \"Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW\" Zasady objęte częściami od I do IV są przedmiotem corocznych sprawozdań dotyczących postępowania w zakresie przestrzegania zasad.
Od 1 stycznia 2012 roku obowiązują znowelizowane zasady ładu korporacyjnego wprowadzone uchwałą nr 15/1282/2011 z dnia 31 sierpnia 2011 r. oraz uchwałą nr 20/1287/2011 z dnia 19 października 2011 roku.
Zgodnie z §91 ust. 5 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych, z uwzględnieniem § 29 ust. 5 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych SA w Warszawie, postanowień Uchwały nr 17/1249/2010 Rady Giełdy z dn. 19 maja 2010 r., Uchwały nr 1013/2007 Zarządu GPW SA z dnia 11 grudnia 2007 r. w sprawie określenia zakresu i struktury raportu dotyczącego stosowania zasad ładu korporacyjnego przez spółki giełdowe, Zarząd LSI Software SA z siedzibą w Łodzi przekazuje niniejszy raport.
I. Rekomendacje dotyczące dobrych praktyk spółek giełdowych
1. Spółka powinna prowadzić przejrzystą i efektywną politykę informacyjną, zarówno z wykorzystaniem tradycyjnych metod, jak i z użyciem nowoczesnych technologii, zapewniających szybkość, bezpieczeństwo oraz szeroki dostęp do informacji. Spółka korzystając w jak najszerszym stopniu z tych metod komunikowania powinna zapewnić odpowiednią komunikację z inwestorami i analitykami, umożliwić transmitowanie obrad walnego zgromadzenia z wykorzystaniem sieci Internet, rejestrować przebieg obrad i upublicznić go na stronie internetowej.
Zasada ta nie jest i nie będzie stosowana w części dotyczącej transmisji obrad walnego zgromadzenia. Spółka nie przewiduje transmitowania obrad walnego zgromadzenia z wykorzystaniem sieci Internet, rejestracji przebiegu obrad i upubliczniania go na stronie internetowej. Realizacji tej części zapisów wymaga zbyt dużych nakładów organizacyjnych w stosunku do wielkości spółki. Spółka z dużym wyprzedzeniem informuje akcjonariuszy o terminach i porządku obrad walnego zgromadzenia i tym samym umożliwia szerokiemu gronu akcjonariuszy uczestnictwo w obradach.
5. Spółka powinna posiadać politykę wynagrodzeń oraz zasady jej ustalania. Polityka wynagrodzeń powinna w szczególności określać formę, strukturę i poziom wynagrodzeń członków organów nadzorujących i zarządzających. Przy określaniu polityki wynagrodzeń członków organów nadzorujących i zarządzających spółki powinno mieć zastosowanie zalecenie Komisji Europejskiej z 14 grudnia 2004 r. w sprawie wspierania odpowiedniego systemu wynagrodzeń dyrektorów spółek notowanych na giełdzie (2004/913/WE), uzupełnione o zalecenie KE z 30 kwietnia 2009 r. (2009/385/WE).
Zasada ta nie jest stosowana. Spółka nie wprowadziła polityki wynagrodzeń oraz zasad jej ustalania. Spółka publikuje dane dotyczące wynagrodzeń członków organów nadzorczych i zarządczych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Brak polityki wynagrodzeń w rzeczywistości nie powoduje naruszeń postanowień Komisji Europejskiej nr 2004/913/WE i 2009/385/WE.
II Dobre praktyki realizowane przez zarządy spółek giełdowych
1.6 roczne sprawozdania z działalności rady nadzorczej, z uwzględnieniem pracy jej komitetów, wraz z przekazaną przez radę nadzorczą oceną pracy rady nadzorczej oraz systemu kontroli wewnętrznej i systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki
Zasada ta nie jest stosowana w części dotyczącej sprawozdania z pracy komitetów oraz systemu kontroli wewnętrznej i systemu zarządzania ryzykiem istotnym dla spółki, gdyż w ramach Rady Nadzorczej nie zostały wyodrębnione komitety.
1.7 pytania akcjonariuszy dotyczące spraw objętych porządkiem obrad, zadawane przed i w trakcie walnego zgromadzenia, wraz z odpowiedziami na zadawane pytania.
Zasada nie była stosowana. Przebieg zgromadzenia protokołowany był przez notariusza, a o umieszczeniu poszczególnych punktów w protokołach decydował Przewodniczący Walnego Zgromadzenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wagą danej kwestii i uzasadnionymi żądaniami akcjonariuszy. Uczestnicy obrad uprawnieni byli do składania pisemnych oświadczeń, które załączane były do protokołów, co w opinii spółki było wystarczające dla zapewnienia transparentności obrad walnego zgromadzenia.
1.14 informację o treści obowiązującej w spółce reguły dotyczącej zmieniania podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych lub informację o braku takiej reguły.
Zasada nie była stosowana, gdyż w spółce nie obowiązuje formalna reguła dotycząca zmiany podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych. W spółce sprawozdania finansowe nie są badane przez jednego biegłego w okresie dłuższym niż 3 lata.
III. Dobre praktyki stosowane przez członków rad nadzorczych
8. W zakresie zadań i funkcjonowania komitetów działających w radzie nadzorczej powinien być stosowany Załącznik I do Zalecenia Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2005 r. dotyczącego roli dyrektorów niewykonawczych.
Zasada nie jest i nie będzie stosowana. W strukturze organu nadzorującego nie zostały wyodrębnione żadne komitety. Rada Nadzorcza sprawuje swoje obowiązki w oparciu regulamin określający zakres jej kompetencji, który dostępny jest na stronie internetowej Spółki.
Sposób działania Walnego Zgromadzenia, jego uprawnienia, prawa akcjonariuszy i sposób ich wykonywania
Sposób działania Walnego Zgromadzenia LSI Software SA, jego uprawnienia, prawa akcjonariuszy i sposób ich wykonywania, określają przepisy Kodeksu spółek handlowych, Statut Spółki, Regulamin Obrad Walnego Zgromadzenia oraz zasady Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW.
Tekst Regulaminu, Statut oraz zasady Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW dostępne są na stronie internetowej Spółki www.lsisoftware.pl w zakładce Inwestorzy/Dokumenty.

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2014-03-10 11:23:38 Bartłomiej Grduszak Członek Zarządu

Cena akcji Lsisoft

Cena akcji Lsisoft w momencie publikacji komunikatu to 7.09 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Lsisoft aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Lsisoft.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama