Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Garin S.A.: Start programu badawczego w spółce zależnej (2015-09-14)

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

RB 32/2015:Start programu badawczego w spółce zależnej

Firma: ARRINERA
Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

W dniu 14 września 2015 r. Zarząd Arrinera Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie otrzymał informacje od spółki zależnej Arrinera Automotive Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, że w związku z dopełnieniem wszystkich formalności oficjalnie ruszył 3-letni program badawczy, realizowany przez konsorcjum firmy Arrinera Automotive S.A. wraz z Politechniką Warszawską (wydział MEiL i SiMR), celem którego jest opracowanie systemu aktywnego tłumienia zaburzeń ruchu pojazdu (a zarazem poprawienia stabilności jazdy), wywołanych przez działanie kierowcy i czynniki zewnętrzne. Ograniczenie tych zaburzeń wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg, polepszenie komfortu jazdy oraz zmniejszenie zużycia paliwa.<br />

W ramach projektu powstanie automatyczny system tłumienia drgań podwozia i nadwozia pojazdu składający się z następujących elementów:
- Podwozie – Sterowane tłumiki drgań (czas reakcji urządzenia 5-15 ms)
- Nadwozie – Sterowane elementy pozwalające na zmianę oporów aerodynamicznych

Systemu aktywnego tłumienia drgań wraz z system aktywnej aerodynamiki zostanie zastosowany w supersamochodzie Arrinera Hussarya. Będzie to wyróżnik auta na tle konkurencji, gdyż nie istnieje na rynku auto w podobnej cenie, które oferowałoby takie rozwiązanie. Obecnie dużą popularnością wśród klientów cieszą się nowinki zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo pojazdu.

Powszechne stosowanie systemów aktywnej aerodynamiki mogłaby się przyczynić również do zmniejszenia liczby wypadków wywołanych niekorzystnymi warunkami, takimi jak np. nagłe podmuchy wiatru, zły stan nawierzchni, ominięcie przeszkody itp.. System opracowywany przez konsorcjum umożliwia także promocję Polski na arenie międzynarodowej, gdyż obecnie nie ma firmy oferującej tego typu rozwiązanie w samochodach.

Całkowita wartość projektu to 3 469 600 zł, w tym dofinansowanie przyznane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wynosi 2 500 000 zł.

Emitent podaje niniejszą informację, ze względu na fakt, iż opracowanie wszelkich innowacyjnych rozwiązań technologicznych we współpracy z ośrodkiem badawczym o uznanej renomie ma bezpośredni wpływ na wartość opracowanego i sprzedawanego przez Emitenta modelu samochodu, stanowiąc jego przewagę konkurencyjną .

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2015-09-14 17:06:04 Łukasz Tomkiewicz Prezes Zarządu
2015-09-14 17:06:04 Piotr Gniadek Wiceprezes Zarządu

Cena akcji Garin

Cena akcji Garin w momencie publikacji komunikatu to 10.38 PLN. Sprawdź ile kosztuje akcja Garin aktualnie.

W tej sekcji znajdziesz wszystkie komunikaty ESPI EBI Garin.


Komunikaty EBI

Komunikaty EBI

EBI - Komunikaty ze spółek 


Reklama