Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Zwykłe akcje niezwykłe zyski

Ponownie w sprzedaży pojawiła się książka "Zwykłe akcje, niezwykłe zyski". Pozycja autorstwa Philipa Fischera to giełdowy klasyk, z którym każdy inwestor powinien się zapoznać. 

Więcej informacji o książce

Recenzje książki

„Zwykłe akcje, niezwykłe zyski” to jedna z najważniejszych pozycji dotyczących inwestowania w wartość oraz w spółki wzrostowe. O skali jej popularności świadczy fakt, że była to jedna z pierwszych książek o inwestowaniu, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”, i trafiła do rąk wielu tysięcy inwestorów na całym świecie. Wielokrotnie była polecana przez Warrena Buffetta, który pod jej wpływem nie tylko spotkał się z autorem, ale i z czasem zmienił swoją filozofię inwestycyjną. Przestał szukać tanich spółek, a zaczął inwestować w wybitne przedsiębiorstwa z dużym potencjałem do dalszych wzrostów.

Choć książka ta została napisana ponad 50 lat temu, to prezentuje aktualne i praktyczne podejście do biznesu oraz inwestycji. Jej autor, Philip A. Fisher, jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich inwestorów. W książce porusza wiele praktycznych tematów. Kiedy kupować akcje, a kiedy je sprzedawać; jak odróżnić wspaniałe spółki od przeciętnych; kiedy unikać tłumu, a kiedy za nim podążać; po co czytać raporty finansowe i czego w nich szukać; w jakich przypadkach skupić się na analizie danych, a w jakich zaufać swojej intuicji.

Każdy inwestor znajdzie w tej książce wiele koncepcji, które może z powodzeniem zastosować, inwestując na polskiej giełdzie. Dla tych, którzy szukają wartości w spółkach oraz akcji mających duży potencjał, jest to lektura absolutnie obowiązkowa.

Reklama

Przemysław Gerschmann, redaktor naczelny „Equity Magazine”

Po przeczytaniu „Zwykłych akcji, niezwykłych zysków” próbowałem skontaktować się z Philem Fisherem. Kiedy go w końcu spotkałem, zrobił na mnie równie silne wrażenie, jak wcześniej jego pomysły. Korzystanie z technik proponowanych przez Phila umożliwia dogłębne zrozumienie zasad funkcjonowania danego biznesu i pozwala na inteligentne angażowanie się w określone inwestycje.
Warren Buffett

Choć Philip Fisher nie jest znany szerszej publiczności, rzadko udzielał wywiadów i pracował dla niewielu klientów, jego prace są czytane i studiowane przez większość wnikliwych specjalistów z zakresu inwestycji – każdy zyska (podobnie jak Warren Buffett) na analizowaniu zasad inwestowania proponowanych przez Fishera.
James W. Michaels, redaktor magazynu „Forbes”

Cały mój egzemplarz Zwykłych akcji, niezwykłych zysków jest pełen podkreśleń i komentarzy umieszczanych na marginesach.
John Train, autor Dance of the Money Bees

Fragment książki

Pobierz darmowy fragment

Kim jest Philip A. Fisher?

Amerykański inwestor giełdowy żyjący w latach 1907-2004. Okrzyknięty przez Morningstar jednym z największych inwestorów wszech czasów. Autor czterech książek, z których największą popularnością cieszy się polecana przez Warrena Buffetta publikacja Zwykłe akcje, niezwykłe zyski. Fisher swoją karierę rozpoczął w 1928 roku. Wówczas porzucił Stanford Graduate School of Business, aby podjąć pracę jako analityk papierów wartościowych w Anglo-London Bank w San Francisco. W 1931 roku założył własną firmę Fisher & Co. zajmującą się zarządzaniem pieniędzmi. Prowadził ją aż do 1991 roku, kiedy w wieku 91 lat przeszedł na emeryturę. Uważany jest za pioniera w zakresie inwestowania we wzrost. Jego najsłynniejszą inwestycją był zakup w 1955 roku Motoroli – firmy, która wówczas produkowała radioodbiorniki. Akcje Motoroli posiadał aż do śmierci. Fisher znany jest ze swojej autorskiej metody inwestowania zwanej scuttlebutt. Stronił od udzielania wywiadów i rzadko występował publicznie. Zmieniło się to w momencie wydania pierwszej książki, Zwykłe akcje, niezwykłe zyski, w 1958 roku. Wówczas popularność Fishera ogromnie wzrosła. Podczas jednego z corocznych spotkań akcjonariuszy Berkshire Hathaway multimiliarder Warren Buffett polecił tę publikację, określając siebie samego jako „w 85% Grahama, a w 15% Fishera”.

Czytaj więcej

Artykuły związane z Zwykłe akcje niezwykłe zyski