Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

tms brokers waluty

W związku z rozszerzeniem oferty TMS Brokers o akcje o spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz stałą współpracę ze znakomitym ekspertem Piotrem Kuczyńskim, kolejny webinar z cyklu poświęcony będzie Warszawskiej giełdzie.

Podczas spotkania online, które odbędzie się 1 lipca o godz. 18:00, Piotr Kuczyński poruszy następujące kwestie:

Sektorowy podział GPW, indeksy sektorowe i ich reprezentanci (razem z analizą techniczną)

Prowadzący rozłoży na czynniki pierwsze spółki wchodzące w skład Warszawskiego Indeksu Giełdowego z uwzględnieniem podziału na sektory. Poza analizą fundamentalną omówione zostaną również wykresy spółek tak, aby inwestor znał ważne techniczne poziomy, przy których trendy notowań mogą się odwrócić.

Reklama

Rynek obligacji i walutowy - wpływ na GPW

Fundusze obligacji osiągnęły w ostatnim czasie niezadowalające stopy zwrotu, co przekłada się na powolny odpływ kapitału. Czy znajdzie on ujście na rynku akcji? Wiele wskazuje na to, że na polskim rynku dochodzi do przesilenia. Lepsza edukacja ekonomiczna, a także większa skłonność do ryzyka w młodym pokoleniu sprawia, że coraz silniej preferowane są bardziej ryzykowne inwestycje w akcje, aniżeli bezpieczne papiery skarbowe.

Polityka RPP i giełda

Pandemia oraz związane z nią luzowanie polityki pieniężnej sprawiły, że inwestorzy stracili możliwość bezpiecznego oszczędzenia, np. z wykorzystaniem lokat bankowych. Utrzymywanie luźnej polityki pieniężnej przez dłuższy czas skłania inwestorów do poszukiwania nowych źródeł pasywnego dochodu, a coraz większą uwagę przykuwa GPW.

Czy bez "zagranicy" hossa na GPW jest możliwa?

Reklama

Pandemiczna hossa w dużej mierze opiera się na udziale inwestorów indywidualnych, którzy masowo szturmują domy maklerskie, w celu otwarciu rachunku. Napływ nowych inwestorów pomaga ustanawiać nowe szczyty, ale w długim terminie konieczne jest przekonanie do GPW zagranicznych inwestorów. Z pewnością pomagają doniesienia o rekordach, a wciąż relatywnie niska wycena wielu podmiotów sprawia, że zagraniczni inwestorzy, chcący mieć ekspozycję na rynki wschodzące mogą zwrócić swoją uwagę na Polskę.

Zapisz się!

Dlaczego indeksy na GPW prezentują się słabo na tle innych giełd globalnych?

Problemem GPW jest wciąż duża liczba przedstawicieli tzw. starej ekonomii, a więc sektorów w dużej mierze nieatrakcyjnych dla nowoczesnych inwestorów. Niemniej ostatnie rekordy WIG zwiastują stopniowe nadganianie zagranicznych indeksów.

Jak reforma OFE może wpłynąć na zachowanie GPW?

Reklama

Reforma OFE sprawi, że pewna część kapitału odpłynie z GPW. Kluczem do analizy zachowania indeksów pozostanie kwestia PPK, a więc pewnego rodzaju następcy OFE. Środki w ramach PPK w znacznej mierze będą lokowane na rynku akcji, z naciskiem na nisko wyceniane, małe spółki o zdrowych fundamentach, których perspektywy wzrostu są największe.

Sektor bankowy wobec problemu kredytów we frankach

Kwestia kredytów CHF na moment odeszła z debaty publicznej. Odroczenie orzeczenia przez SN zostało z radością przyjęte przez inwestorów z sektora bankowego i wywindowało ceny akcji banków. Niemniej temat wciąż jest żywy, a jego rozwiązanie będzie kluczowe dla sektora. Obecnie wydaje się, że niewiele scenariuszu jest negatywnych dla banków, co sprawia, że termin rozstrzygnięcia może stanowić swego rodzaju nowe otwarcie w sektorze.

Obecni na szkoleniu będą mogli zadawać pytania ekspertowi.

Możesz wziąć udział w webinarze także dzięki specjalnie w tym celu zaprojektowanej aplikacji TMS do handlu akcjami, która daje też dostęp do innych szkoleń oraz materiałów tworzonych na bieżąco przez ekspertów TMS.


Wystarczy, że zainstalujesz aplikację i założysz darmowe konto. Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco ze wszystkimi ważnymi wydarzeniami.

Reklama

To proste! Zapisz się, a na podany adres e-mail otrzymasz link do webinaru ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi spotkania.

Zarejestruj się za darmo


 

Czytaj więcej