Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Szmaragd

KNF wpisał na listę ostrzeżeń kolejną platformę handlową, oferująca dostęp do lewarowanych kontraktów. Zanim jednak zainteresował się nią nadzór finansowy, w sieci pojawiało się sporo niepokojących sygnałów od oszukanych klientów brokera.

 

Na skróty:

  • KNF wpisał na listę ostrzeżeń dwa nowe podmioty
  • Wśród nich znalazła się podejrzana platforma handlowa, oferująca zarządzanie kapitałem i bonusy do wpłaconego depozytu
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej FXMAG

 

Kolejny scam na liście KNF

W czwartek na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wspina została platforma inwestycyjno-brokerska funkcjonująca pod nazwą Agencja Maklerska Szmaragd, a także AM-Szmaragd lub AMS.

Reklama

Firma znalazła się na „czarnej liście KNF” na podstawie art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli z powodu prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Oprócz tego Komisja skierowała w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Spółka zarejestrowana jest w Szwajcarii i nie posiada licencji na prowadzenie działalności maklerskiej.

 

 

Prowadzenie działalności brokerskiej i doradczej bez wymaganych licencji przez AM Szmaragd to niejedyny sygnał ostrzegawczy - w sieci można znaleźć dziesiątki polskojęzycznych opinii klientów platformy, którzy twierdzą, że zostali oszukani i nie mogą wypłacić pieniędzy. Co ciekawe, niemal wszystkie pozytywne opinie na temat platformy, która znalazła się na liście ostrzeżeń KNF, są publikowane przez boty i automatycznie tłumaczone na język polski.

Reklama

 

 grafika numer 1 grafika numer 1

 grafika numer 2 grafika numer 2

 

Broker na swojej polskojęzycznej stronie daje dostęp do lewarowanych instrumentów z rynku Forex, indeksów giełdowych czy kontraktów CFD na kryptowaluty, jednocześnie oferując „rachunki zarządzane”, które są prowadzone przez profesjonalnego analityka. I to również powinno być sygnałem ostrzegawczym dla potencjalnych klientów, ponieważ prowadzenie usług doradztwa finansowego przez brokerów jest zabronione, a na zarządzanie kapitałem klientów trzeba posiadać osobną licencję.

Reklama

Watpliwości co do tego, że AM Szmaragd jest oszustwem finansowym powinny rozwiać również rodzaje kont, w których nie tylko pojawia się minimalna kwota wpłaconego depozytu (25 tys., 50 tys. lub 100 tys. USD), ale również procentowe bonusy od wpłat, które są zakazane przez nadzór finansowy w UE, a także „chronione transakcje od analityka” (cokolwiek miałoby się za tym kryć) i usługi doradcze. 

Warto dodać, że za złamanie art. 178 ustawy o  obrocie instrumentami finansowymi grozi kara finansowa do 5 mln złotych lub pozbawienie wolności do lat pięciu, albo obie te kary jednocześnie.

 

Czytaj również: Absurdalne wzrosty spółki z GPW! W tle KNF i ogromna emisja akcji

 

Więcej wskazówek dotyczących tego jak nie dać się nabrać na ofertę brokera-oszusta, znajdziesz w poniższym filmie:

Reklama

 

 

Oprócz tego w czwartek na listę ostrzeżeń publicznych trafiła również spółka Colorfull Management Ltd z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. W jej sprawie Komisja złożyła zawiadomienie z art. 59i ustawy o kredycie konsumenckim (prowadzenie działalności w charakterze instytucji pożyczkowej lub w charakterze pośrednika kredytowego bez wymaganego wpisu do rejestru) do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

 

Czytaj również: Wielomilionowa kara dla dewelopera! Chodzi o "zysk bez ryzyka" na rynku nieruchomości

Czytaj więcej

Artykuły związane z Szmaragd