Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

spółka Atrem

Prezes Atremu Andrzej Goławski był gościem kanału „Konrad Książak - Giełda, Pieniądze, Inwestycje”. Spółka ma za sobą udany IV kwartał, a szacunkowy zysk brutto za 2023 rok wyniósł 7,8 mln zł. W ciągu kilku tygodni kurs akcji wzrósł z 7 do 9 zł.

Konrad Książak pytał m.in. o kontrakt dla Orlenu, gdzie Atrem uczestniczy w rozbudowie zakładu produkcyjnego w Płocku. - Robota na budowie wrze. Na razie realizujemy drobne zakresy, ale na dziś naszą główną pracą jest projektowanie. Czwarty kwartał nie jest więc tak mocno nasycony Orlenem, jaki będzie cały rok 2024 i kolejne okresy – mówi Goławski. Prace wyprzedzają harmonogram m.in. dzięki otrzymaniu pozwolenia na budowę przed terminem. 

Spółka jest otwarta na kolejne prace dla Orlenu. - Orlen będzie ogłaszał kolejne przetargi dotyczące naszego biznesu. Będziemy je obserwować i w miarę możliwości brać udział – zapowiedział prezes Atremu.

 

Zobacz także: Nowe kolekcje marek rodziny Quiosque. Akardo otworzy własny sklep

 

Reklama

 

Transformacja energetyczna i biometanownia

Spółka jest beneficjentem transformacji energetycznej i czeka na faktyczne uruchomienie Krajowego Planu Odbudowy. Atrem otworzył niedawno biur w Warszawie i planuje zwiększyć aktywność na wschodzie Polski. W rozmowie z Konradem Książakiem pojawił się też wątek ostatnich aneksów do kontraktów (dla Porr S.A. dotyczący terminala LNG oraz dla Enea Operator na GPZ Wronki).

Prezes Atremu skomentował także roszczenie ze stronu Portu Lotniczego Ławica za rzekome nieterminowe usuwanie usterek. - W przypadku usterek spornych, ujawnionych po dokonaniu nieuzgodnionych z nami zmian instalacji, nie poczuwaliśmy się do ich usunięcia. Liczę na polubowne zakończenie tego sporu. Nie planujemy dokonania odpisu.

Dwa lata temu spółka zaczęła się interesować biometanowniami. Efektem są dwie umowy warunkowe na realizacje własnych instalacji. - Ten potencjał w naszym kraju pozostaje niewykorzystany. Chcemy zaimplementować rozwiązania, które funkcjonują w Niemczech, Francji, czy krajach Beneluksu. Biometan może być uzupełnieniem naszego miksu energetycznego.

 

Reklama

Czytaj więcej

Artykuły związane z spółka Atrem