Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

sesja usa

Piątkowa sesja w USA nie przyniosła dużo zmian w pozycji głównych indeksów. Eksperci uważają, że rynek w kolejnych miesiącach będzie charakteryzował się wysoką zmiennością. 

 

  • S&P 500 oraz Nasdaq odnotowały drugi spadkowy tydzień. 
  • Ropa naftowa odnotowuje najdłuższy rajd od czerwca 2022 r. 
  • Pojawia się pogląd, że pozytywne prognozy gospodarcze zostały już wycenione przez rynek. 

 

Indeksy z mieszanymi wynikami 

Na zakończenie sesji Dow Jones Industrial wzrósł o 0,3%. S&P500 spadł pod koniec o 0,11%, natomiast Nasdaq Composite stracił 0,56%. O ile w przypadku S&P500 i Nasdaq to drugi tydzień spadków, ten drugi ma najdłuższą spadkową serię od końca 2022 r. 

Zobacz również: Niedawno te spółki były żyłą złota! Teraz ich notowania idą na łeb, a to może być tylko początek problemów

 

Reklama

Rynek reagował na dane napływające z amerykańskiej gospodarki, w tym odczyty CPI i PPI. Według analityków dane dotyczące poziomu inflacji konsumenckiej pokazują, że Rezerwa Federalna może wkrótce zakończyć cykl zacieśniania polityki pieniężnej. Ceny wzrosły o 3,2% r/r, mniej niż konsensus Dow Jones na poziomie 3,3%.

Zobacz również: Coraz mniej inwestorów indywidualnych na GPW? Kto "przejmuje" polską giełdę?

 

Gigant rozrywkowy z lekkim ożywieniem 

Publikacja raportu wynikowego Disney spowodowała odbicie w trakcie piątkowej sesji. Tym samym w ciągu tygodnia akcje wzrosły o 3,2%. Należy odnotować, że jest to największy tygodniowy zysk od marca. 

 

Notowania Disney na tle indeksu S&P500 - YTD

 grafika numer 1 grafika numer 1

Źródło: TradingView 

Reklama

 

Według analityków rynek przygotowuje się do większej zmienności. 

“Inwestorzy nadal starają się zachować większą spójność. o, co widzimy przy tych mieszanych wynikach, z pewnością zwiększa prawdopodobieństwo większej zmienności w przyszłości” - powiedział dla CNBC Greg Bassuk, dyrektor generalny AXS Investments.  

Wrześniowe kontrakty na ropę WTI wzrosły siódmy tydzień z rzędu (po raz pierwszy od czerca 2022 r.), podobnie jak październikowe kontrakty Brent.  

Zobacz również: Zadłużenie w tym sektorze rośnie w rekordowym tempie! Wśród przedsiębiorców przeważa pesymizm

Czytaj więcej